Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Co zrobić aby spryskiwacze xenonów pozostały w pozycji wysuniętej ?


bubbba

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest jakiś sposób aby spryskiwacze xenonów po wysunięciu się nie schowały się spowrotem w zderzak, tylko pozostały w pozycji wysuniętej ? Potrzebuję wyregulować kierunek dysz w spryskach lamp i nie wiem jak je zablokować w pozycji wysuniętej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech ktoś naciśnie spryskiwanie i gdy sie wysunie sprysk poprostu go chwyć.

Ja tak zrobiłem u siebie w A6 i wszystko jest ok! :good:

Moze jest jakaś inna bardziej skomplikowana opcja ale ta jest najszybsza i najprostsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie.. :mysli:

Czy da sie jakos dobrac do dyszy (od strony pasazera) bez demontazu calego zderzaka?

Nie bardzo mi sie widzi zdejmowanie calego zderzaka w zimie, a plyn cieknie.. :thumbdown::disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez cieknie w A6 ale nie będę sie juz tym zajmował bo A6 będę sprzedawał. ykk wydaje mi się ze cięszko będzie się tam dostać bez ściągania zderzaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja się dołączę do temetu mam xenon mam spryskiwacz ale mam problem jak spryskuje szyby spryskiwacze xenonów nie pryskaja nie wychodzą nawet ze zderzaka jaki powód moze być ktoś coś może podpowiedzieć co zrobić gdzie szukać problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mialem ten sam problem spaliła się pompka spryskow w intercarsie kupisz okolo 100zl. Przed kupnem sprawdz czy dochodzi do niej napiecie. Pojawia sie 12v gdy przytrzymasz dluzej spryskiwacz. Dostep do pompki jest po zdjeciu przedniej lampy od strony kierowcy. Do pompki dochodzi gruby przewod jak waz ogrodowy jest ona z przodu pojemniczka z plynem zamontowana, przed wyjeciem podstaw pod auto miske wyleci caly plyn. Calosc zajmie max 1h :gwizdanie:. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja się dołączę do temetu mam xenon mam spryskiwacz ale mam problem jak spryskuje szyby spryskiwacze xenonów nie pryskaja nie wychodzą nawet ze zderzaka jaki powód moze być ktoś coś może podpowiedzieć co zrobić gdzie szukać problemu.

przedewszystkim trzeba miec włączone światła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja się dołączę do temetu mam xenon mam spryskiwacz ale mam problem jak spryskuje szyby spryskiwacze xenonów nie pryskaja nie wychodzą nawet ze zderzaka jaki powód moze być ktoś coś może podpowiedzieć co zrobić gdzie szukać problemu.

przedewszystkim trzeba miec włączone światła :)

:polew: wbrew pozorom też myślałem że mam uszkodzone... ale to było w dniu sprowadzenia autka...

jest to możliwe... jak ktoś instrukcji nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciec moga ponieważ zaciski na wężach są poluzowane. U mnie jest to samo - bede niebawem zmienial zderzak to pozbede sie wycieku.

Jesli nie dzialaja spryski to po pierwsze wlacz swiatla (ustawienie auto tez ich nie aktywuje) Druga rzecz to sprawdzenie bezpiecznika. Trzecia to wczesniej wspomniana spalona pompka. A czwarta to mogl gdzies spasc waz podprowadzajacy plyn, nie wytwarza sie odpowienie cisnienie i nie dziala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki sprawdzę a co do instrukcji to czytałem wyobraźcie sobie wiem że muszą być zapalone światła i wiem że nie za każdym razem jak spryskuje się szyby działa tylko co kilka razy lub jak się dłużej przytrzyma.

Ale dzięki za odpowiedz sprawdze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkopuje starty temat sory , ale czy jak zlapie spryskiwacz ksenonow i on bedzie chcial sie schowac a ja go przytrzymam to nic sie nie polamie ? mechanizm nie peknie ani nic z tych rzeczy ? bo chcialem go ustawic zeby mi troche nizej pryskal a nie na przednia szybe :D i pod masce :D no i jeszcze jedno pytanie mozna go wymontowac bez sciagania zderzaka ? po prostu niewiem jak to zrobic zeby dojsc do niego bo mi sie chowa , probowalem pryskac i jak wychodzi to wciagnac szybko kluczyk ze stacyjki ale i tak sie chowa za kazdym razem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spryskiwacze wysuwane są siłą ciśnienia płynu wytworzoną przez pompkę sprysków. Jak złapiesz, to nic sie nie stanie.

A dojście do sprysków aby sprawdzić szczelność być może jest osiągalne po demontażu nadkola :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...