Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Wyciek płynu hamulcowego


kudik

Rekomendowane odpowiedzi

płyn dot 3 może być dot 4 też, zacisk na stół zestaw naprawczy w rękę i czeka cię wymiana uszczelnień (oringów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to będę się musiał zająć tym w najbliższy wolny dzień. :rolleyes

Sprawdź sobie czy nie cieknie ci czasem przez podkładki przy śrubie drążonej mocującej wężyk do cylinderka co jest bardzo prawdopodobne. Są tam podkładki aluminiowe w których z czasem robią się wżery i cieknie płyn hamulcowy. U mnie cylinderek był cały wilgotny również przy cięgnie od ręcznego a wyciek był w tych miejscach przy obu cylinderkach. Dokręcanie nic nie pomogło tylko wymiana na nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też robiłem regeneracje zacisku(zestaw naprawczy). Było ok przez miesiąc. Później znów zaczęło lać. Czasami to nei pomaga i trzeba wymienić zacisk :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od stanu powierzchni ale warto podjąć sie regeneracji bo nowe zaciski tanie nie są

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam rikardo mozesz napisac jak te podkladki wyciagnac bo ja dzisiaj probowalem i nie umiem ich wyciagnac no i jakie kupic nowe czy zwykle miedziane moga byc??

Wężyk przykręcony jest do cylinderka śruba drążoną. Z jednej i drugiej strony powierzchni zakończenia wężyka znajdują się aluminiowe podkładki które z czasem są skorodowane i cieknie płyn. Po wykręceniu tej śruby wyjmiesz podkładki bez problemu. Szukałem takich podkładek ale sprzedawca w sklepie stwierdził, że są tylko w komplecie z nowym wężykiem więc kupiłem dwie miedziane i z nimi to złożyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: podlacze sie do tematu mam taki sam problem tylko ja mam jeszcze jedno pytanie zeby ktos łopatologicznie mogl wlepic mi jakis link jak ktore te oringi zakupic bo jak podjechalem do pierwszego lepszego sklepu to mila pani zadala mi 1500 rzoznych pytan i bylem zielony i nie wiem jakie konkretnie mam zakupic :confused4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to pojedz jeszcze raz do tej pani i podaj jej ten numer 8DO698671, to jest zestaw naprawczy zacisku hamulcowego tył

:notworthy: szczena jej opadnie jak z taka wiedza zajade :decayed: dzkie wielkie :good:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fi12 w minusie

a nie lepiej od razu wymienic caly przewod ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...