Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B8] Bialo czarna 2.0TDI 170KM qAVA


_Makki_

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Też się właśnie zastanawiam, jak na to wszystko znaleźć czas, moje auto było ostatnio myte ponad 5kkm temu, a w środku przed zimą. Tylko pozazdrościć czasu jaki wkładasz w swoje B8 :notworthy::wink4:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko oprocz Mac124 Prickbort jest dostepne w Polsce i nie tylko

a szkoda bo to rewelacja Makki mi polecil i jestem zachycony :good:

Turdzi: zamow sobie tutaj -> http://www.scandicshine.no/nettbutikk/index.php?main_page=product_info&products_id=501

Wychodzi najtaniej i nie stresujesz sie ze Ci braknie nagle w polowie mycia:) Dla wygody i oszczedzenia palcow polecam takze taka butle z Biltemy :)

45-562_m.jpg

Po 5min psikasz BiltHamber Surfex HD odpowiednio rozcienczony i czekasz 5 min.

Pluczesz dokladnie myjka cisnieniowa. Nastepnie wyprobuj sobie CarPro Iron X -> http://www.autobahn-bilpleie.no/index.php?nr=90&case=4&id=262&idkategori=20&kat_name=&prod_name=CarPro%20Iron%20X&startrow=

Iron X zostal wybrany produktem roku 2010. Napewno twoja B7 tego potrzebuje:)

Taki zestaw to wedlug mnie najlepszy przepis na mycie wstepne bezdotykowe.

Dopiero po splukaniu IronX mozna "bezpiecznie" umyc auto recznie :) No oczywiscie to moja osobista teoria ale ja mam bzika na punkcie kosmetyki samochodowej..

Makki, skąd ty znajdujesz czas na to wszystko aby tak dbac o auto. Na mnie moi znajomi mówia że jestem detalista ale przebijasz wszystkich.

Hehe, myje auto min 1 na tydzien. Odkurzanie, zalezy od tego ile jezdze itp. Znalezienie czasu to dobre planowanie czasu :)

ja to sie zasanawiam kiedy on pracuje bo z tego co wiem caly czas ma jakies wolne :polew:

Turdzi przeciez sam wiesz ze w Norwegii nie mozna sie przemeczac :)

Od roku czasu duzo jestem w rozjazdach i delegacjach wiec wszystkie godziny ponad 7,5h dziennie biore sobie na wolne. 1 nadgodzina daje mi 1,5h wolnego wiec szybko jestem w stanie uzbierac np tydzien urlopu platnego. Ostatnio np bylem na 12 dniowym wyjezdzie i nazbieralem tyle godzin ze pozniej odrazu po powrocie do domu mialem 11 dni wolnego platnego :) Norwegia rulez, hehe.

Też się właśnie zastanawiam, jak na to wszystko znaleźć czas, moje auto było ostatnio myte ponad 5kkm temu, a w środku przed zimą. Tylko pozazdrościć czasu jaki wkładasz w swoje B8 :notworthy::wink4:.

Hehe, ja nie potrafie jezdzic brudnym autem. A w srodku musi byc porzadek bo inaczej zle mi sie jedzie.. Dywaniki/gumy musza byc wytrzepane, mikrofibra i pedzelek do kurzu pod reka.. Jedzenie i picie w samochodzie ma byc wykonywane w "bezpieczny" sposob a palacze maja zakaz wstepu do moich samochodow. Takie tam zboczenie.. hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzien temu bylem w gorach przez 6 dni. Dzien po przyjezdzie w gory, nastepnego dnia nie moglem otworzyc tylnych drzwi, lewych i prawych. I tak bylo przez 6 dni, drzwi otwieraly sie tylko od wewnatrz. Temperatura spadala w nocy do -22 stopni a bialas stal na zewnatrz i marzl :( Zadzwonilem po 2 dniach do serwisu i powiedzieli ze juz mieli taki problem w innych A4 B8 i ze to podobno jakas linka przymarza. Cos tam trzeba wymienic... Wracajac do domu, po zjechaniu z gor stanelismy na stacji gdzie temperatura byla okolo +2. Drzwi sie nagle otworzyly i wszystko OK. Jakies czary ;) Ale ASO powiedzialo ze przy okazji wymienia mi to cos, oczywiscie na gwaracji. Jak wymienie to moge dac znac dokladnie co to.

Podczas niedzielnego sprzatania w srodku zauwazylem ze podloga pod dywanikiem gumowym kierowcy jest wilgotna. 2 tygodnie temu tego nie bylo wiec pomyslalem ze to przez snieg w gorach. Ale jak wyciagnalem gume i zaczolem ja dokladnie ogladac to okazalo sie ze w miejscach gdzie opieram piety sa pekniecia. Nie dziury ale dywanik gumowy zaczal pekac. Wydalo mi sie to troche dziwne bo to w sumie dopiero 2 zima dywanikow gumowych. A lecie uzywam welurowych. Wiec w poniedzialek zadzwonilem do ASO z reklamacja. Powiedzialem ze orginalne dywaniki Audi powinny wytrzymac wiecej niz 1,5 sezonu i oczekuje nowych w ramach gwarancji.

8K1061501041 - komplet dywanikow na przod w Polce okolo 130PLN, w Norwegii 220PLN wiec w sumie nie duzo ale chodzi o sam fakt. W ciagu dnia oddzwonili do mnie z informacja ze musze przyjechac z tym dywanikiem i wtedy dostane nowe :) Ciekaw jestem czy cos takiego przeszlo by w PL :)

[br]Dopisany: 24 Luty 2011, 21:38_________________________________________________

Makki, ja mam pomysł...

walnij w chwili wolnej poradnik o myciu itp w 2 wariantach ... dla normlanych ludzi... oraz dla pedantów...

Dla normalnych ludzi czyli takich ktorzy myja z 3 litowym wiaderkiem, gabka i plynem do naczyc? :) zartuje....

Szukalem kiedys odpowiedniego watku na forum ale znalazlem tylko ten z kosmetykami Meguiars. Wedlug mnie tam za bardzo ogolnie poruszany jest temat kosmetyki samochodowej. Np, nie zauwazylem zeby ktos sie pytal albo doradzal na temat mycia wstepnego, czyli co robic ZANIM naleje sie szamponu do wiadra i zacznie dotykac brudny lakier.. [br]Dopisany: 24 Luty 2011, 21:44_________________________________________________Kilka zdjec z wycieczki:

24f2659b08c0407e.jpg

6888f269dbf53882.jpg

6bb1ffc079b7535d.jpg

3958302fe59a6a31.jpg

Brudny tylek z zamarznietym wodospadem

b52a7ce4fca39fbb.jpg

Nowe hobby - snow kiting

217f43f7658786c0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[br]Dopisany: 24 Luty 2011, 21:38_________________________________________________

Makki, ja mam pomysł...

walnij w chwili wolnej poradnik o myciu itp w 2 wariantach ... dla normlanych ludzi... oraz dla pedantów...

Dla normalnych ludzi czyli takich ktorzy myja z 3 litowym wiaderkiem, gabka i plynem do naczyc? :) zartuje....

Szukalem kiedys odpowiedniego watku na forum ale znalazlem tylko ten z kosmetykami Meguiars. Wedlug mnie tam za bardzo ogolnie poruszany jest temat kosmetyki samochodowej. Np, nie zauwazylem zeby ktos sie pytal albo doradzal na temat mycia wstepnego, czyli co robic ZANIM naleje sie szamponu do wiadra i zacznie dotykac brudny lakier.. [br]Dopisany: 24 Luty 2011, 21:44[/size

dlatego własnie mówie o jakimś małym poradniku... typu

1. pierwsze spłukanie

2. mycie szamponem

3. dosuszanie

4. wosk? nabłyszczanie?

nie wim co może być w najprostszym sposobie a co moze byc dobre dla lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przydałoby sie cos takiego. Też chętnie bym z takiego poradnika skorzystał. Może Makki zrobisz jakieś szkolenie dla zainteresowanych - videokonferencje, albo filmi z instruktażem na youtubie jak ty czyścisz swoje autko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makki pikna fura :good:, minus za chlapacze (wiem że są bardzo praktyczne) ale wyglądają okropnie :disgust:, co do otwierania drzwi przy ponad -20 mam ten sam problem co Ty tylko z drzwiami pasażera (otwierają się tylko wew) i to w B5 a nie B8 :confused4:, poniżej -20 się otwierają normalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makki ma przecież tylko chlapacze na zimę...

O otwieraniu drzwi w zimie to mi lepiej nie mówcie... :sarcastic:

Bo bez ramek w drzwiach to dopiero jest wesoło.. :strzal:

Na przyszłą zimę dobrze się przygotuję pozabezpieczam wszystko czym sie da zeby szyba nie przymarzała i zjezdzała ten kawałek zawsze przy otwieraniu i zamykaniu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlapacze to mod zimowy :)

Moze jutro uda mi sie cos przygotowac, jakies ABC mycia. Zobacze jaka bedzie temperatura w hali w ktorej myje ale powinno byc OK.

pawel1380: Sa takie silikonowe chusteczki do wycierania uszczelek itp. Dostalem takie do boksu dachowego. Wrzuce pozniej info. Bardzo dobrze sie spisuja. Nie mialem problemow z uszczelka boksu nawet przy -25. Uzywam ich takze do uszczelki bagaznika..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetnie na to pomaga Sonax w sprayu do rozmrażania szyb... tylko jak psikniesz na bocznych to zaraz musisz myć szybę bo on ma tez jakiś silikon w tym środku i będzie mazać przez kilka chwil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co Makki kiedy zmieniasz :cool1:

077.jpg

079.jpg

Avancik juz nie dlugo :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekna jest, lampy sa super sexy.. A ich cena jest super kosmiczna, hehe.

hehe, mam juz zamowiona C7 na weekend pod koniec marca :) Prawdopodobnie 2.0 FWD Multisronic :(

Ale oczywiscie czekam na Avanta. 5 lat gwarancji na norweskich warunkach brzmi kuszaco :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...