Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

1.8T BFB 163 LPG - Prośba o analizę logów statycznych i dynamicznych

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam Serdeczenie, 

Prośba o sprawdzenie logów. Pierwszy raz robiłem, ale może coś da sie z tego wyczytać;)

Dynamiczny:
Grupy 003, 020: http://vaglogi.pl/log-003_020_PDg4d1.html (LPG)
Grupy 115, 118: http://vaglogi.pl/log-115_118_nzx2J0j.html (LPG)
Grupy 002, 033: http://vaglogi.pl/log-002_033_9oRRV0.html (LPG )
Grupy 001, 002, 003: http://vaglogi.pl/log-001_002_003_As42qz.html
Grupy 001, 002, 004: http://vaglogi.pl/log-001_002_004_Dj024F.html
Grupy 001, 002, 003: http://vaglogi.pl/log-001_002_003_9brhB0u.html
Grupy 001, 002, 004: http://vaglogi.pl/log-001_002_004_Tg3RM14.html
Grupy 002, 020: http://vaglogi.pl/log-002_020_KuOO8P.html
Grupy 002, 020: http://vaglogi.pl/log-002_020_35w0k56.html (benzyna)
Grupy 003, 004, 005: http://vaglogi.pl/log-003_004_005_0mIy7TD.html
Grupy 003, 020: http://vaglogi.pl/log-003_020_B3Vk3.html (benzna)
Grupy 003, 020: http://vaglogi.pl/log-003_020_X1Nr7g8.html (benzyna)
Grupy 003, 020: http://vaglogi.pl/log-003_020_qI2RB.html (benzyna)
Grupy 003, 020: http://vaglogi.pl/log-003_020_4Cx9pJ.html (lpg)
Statyczny:
Grupy 003, 020: http://vaglogi.pl/log-003_020_PDg4d1.html (LPG)
Grupy 115, 118: http://vaglogi.pl/log-115_118_nzx2J0j.html (LPG)
Grupy 002, 033: http://vaglogi.pl/log-002_033_9oRRV0.html (LPG )
Grupy 001, 002, 003: http://vaglogi.pl/log-001_002_003_As42qz.html
Grupy 001, 002, 004: http://vaglogi.pl/log-001_002_004_Dj024F.html
Grupy 001, 002, 003: http://vaglogi.pl/log-001_002_003_9brhB0u.html
Grupy 001, 002, 004: http://vaglogi.pl/log-001_002_004_Tg3RM14.html
Grupy 002, 020: http://vaglogi.pl/log-002_020_KuOO8P.html
Grupy 002, 020: http://vaglogi.pl/log-002_020_35w0k56.html (benzyna)
Grupy 003, 004, 005: http://vaglogi.pl/log-003_004_005_0mIy7TD.html
Grupy 003, 020: http://vaglogi.pl/log-003_020_B3Vk3.html (benzna)
Grupy 003, 020: http://vaglogi.pl/log-003_020_X1Nr7g8.html (benzyna)
Grupy 003, 020: http://vaglogi.pl/log-003_020_qI2RB.html (benzyna)
Grupy 003, 020: http://vaglogi.pl/log-003_020_4Cx9pJ.html (lpg)

dużo tego...

Opublikowano

Logi robisz parami 2+33, 3+20, 115+118 na 3 biegu do odcinki a nie do 4 tys. Wszystkie logi po kasowaniu błędów nawet jak ich nie ma. Zrób te logi na benzynie plus 2+33 ma gazie 

Opublikowano
  • Autor
W dniu 21.03.2018 o 11:10, zwiadowca85 napisał:

Logi robisz parami 2+33, 3+20, 115+118 na 3 biegu do odcinki a nie do 4 tys. Wszystkie logi po kasowaniu błędów nawet jak ich nie ma. Zrób te logi na benzynie plus 2+33 ma gazie 

poprawiłem się:)

Dynamiczny:
Grupy 002, 033: http://vaglogi.pl/log-002_033_Fd8v257.html
Grupy 002, 033: http://vaglogi.pl/log-002_033_aLVg6.html
Grupy 003, 020: http://vaglogi.pl/log-003_020_GRE8971.html
Grupy 115, 118: http://vaglogi.pl/log-115_118_F7S9k2O.html

prośba o looknięcie na moje logi 


 

Edytowane przez poeG

Opublikowano

Sprawdź szczelność dolotu. Przepływka trochę zaniża. Kiedy świece wymieniane?

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
  • Autor
3 godziny temu, Patryk14 napisał:

Sprawdź szczelność dolotu. Przepływka trochę zaniża. Kiedy świece wymieniane?

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka
 

Dolot od filtra do turbiny był sprawdzany i wąż wymieniony, chyba że chodzi Ci dalej za turbiną... W związku z tym 'zaniżeniem' skład mieszanki jest nieprawidłowy? Świece prawie nowe, jak zalecane - mają 10-15 tyś przebiegu. Ogólnie motor ok, ale nie mam porównania, bo nie jechałem innym 1,8t BFB. 

Opublikowano

Jeżeli świece nowe to albo dziura w dolocie albo przepływka szwankuje już i do wymiany. Wpisz w yt albo Google boost leak 1.8t i zobaczysz jak się sprawdza kompresorem. Jak coś w dolot możesz pchać ok. 0.5 bara na początek i zobaczyć czy gdzieś jakas nieszczelnośc jest.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
  • Autor
2 godziny temu, Patryk14 napisał:

Jeżeli świece nowe to albo dziura w dolocie albo przepływka szwankuje już i do wymiany. Wpisz w yt albo Google boost leak 1.8t i zobaczysz jak się sprawdza kompresorem. Jak coś w dolot możesz pchać ok. 0.5 bara na początek i zobaczyć czy gdzieś jakas nieszczelnośc jest.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka
 

Przepływkę to chyba najlepiej podmienić i na nowej zrobić logi? Najpierw tak jak piszesz sprawdzę szczelność.

aaa przed logami miałem taki błąd, może to ma wpływ na dolot

16795 -  Secondary Air Injection System: Incorrect Flow Detected

        P0411 - 002 -  Lower Limit Exceeded

Edytowane przez poeG

Opublikowano

Jak będzie gdzieś nieszczelność w tym układzie SAI to może ciągnąć lewe powietrze.

Opublikowano
  • Autor
3 minuty temu, przem8 napisał:

Jak będzie gdzieś nieszczelność w tym układzie SAI to może ciągnąć lewe powietrze.

Ze strony SAI poza tym błędem jest jeszcze dość głośna praca pompy SAI na zimnym silniku. 

Opublikowano
1 minutę temu, poeG napisał:

Ze strony SAI poza tym błędem jest jeszcze dość głośna praca pompy SAI na zimnym silniku. 

Albo gdzieś się coś rozszczelniło i przez to ją głośniej słychać lub po prostu swoje już przeżyła :P

Opublikowano
  • Autor
3 minuty temu, przem8 napisał:

Albo gdzieś się coś rozszczelniło i przez to ją głośniej słychać lub po prostu swoje już przeżyła :P

Spróbuję ją wyjąć albo uszczelnić na weekendzie. Z pompy SAI powietrze jest tłoczone do katalizatora. Tam po drodze jest jakiś elektrozawór, który blokuje cofanie się spalin.. Jak go sprawdzić czy działa? Gdzie on się znajduje?

 

Opublikowano

Z zaworów od SAI to na pewno jest słynny zawór combi (mylony z egr, którego nie ma w tych silnikach) i znajduje się z tyłu pokrywy silnika przy grodzi ale jak go sprawdzić to nie wiem. Może wujek google pomoże :P

Opublikowano
  • Autor
4 minuty temu, przem8 napisał:

Z zaworów od SAI to na pewno jest słynny zawór combi (mylony z egr, którego nie ma w tych silnikach) i znajduje się z tyłu pokrywy silnika przy grodzi ale jak go sprawdzić to nie wiem. Może wujek google pomoże :P

czyli powietrze z pompy sai jest wdmuchiwane do kolektora wylotowego... napewno z włączeniem pompy otwiera się ten zawór. 

Opublikowano
  • Autor

Można jakoś włączyć ten układ SAI w Vcdsie?? żeby go przetestować????

Opublikowano
  • Autor

Jeszcze jedno pytanie:  czy przy sprawdzaniu szczelności, sprężone powietrze nie wypcha oleju smarującego turbinę??? wg. mnie tak może się stać a brak smarowania nawet chwilowy pod obciążeniem może uszkodzić łożyskowanie turbiny.

Opublikowano

Po sprawdzaniu szczelności nic się nie stanie turbinie, sai możesz sprawdzić w output test jest tam test zaworka n112 pod kolektorem i przekaźnika od pompy sai przy jego wysterowaniu bedziesz słyszał cykliczne załaczanie i wyłączanie pompy.

Opublikowano
  • Autor
8 godzin temu, Łukasz13 napisał:

Po sprawdzaniu szczelności nic się nie stanie turbinie, sai możesz sprawdzić w output test jest tam test zaworka n112 pod kolektorem i przekaźnika od pompy sai przy jego wysterowaniu bedziesz słyszał cykliczne załaczanie i wyłączanie pompy.

Dzięki. Zrobiłem zestawik do badania szczelności 1,8T składający się z:

-zaślepki kan 50mm (przed kolektorem ssącym) 

-zaślepki kan 75mm przewiercony i końcówką i zaworkiem do pompowania wyciętym ze starej dętki rowerowej (umieszczona za filtrem pow)

-korka od wina do wejścia odmy (korek niestety okazał się przedziurawiony na wylot)

-zaślepki plastikowej z długopisu 

 do tego opaski zaciskowe.

Po napompowaniu 2 barów wąż dolotowy wyraźnie się powiększa, opsikałem dolot pianą.  Jak chodzi o szczelość u mnie nie ma tragedii.  Nie ma jednej dużej ''dziury'' tylko ciśnienie ucieka przez malutkie nieszczelności...

Pozostaje ta przepływka na pewno jest zabrudzona. Ile prawidłowo powinien wskazywać przepływomierz na benzyna/gaz?

Pompę SAI zdemontowałem, przewody zaślepiłem. Okazało się, że jest nierozbieralna. Spróbuję jeszcze sprawdzić tak jak piszesz ten zawór - on powinien otworzyć dostęp do kolektora? czyli podczas testu spaliny powinny się cofać przewodem SAI.

 

 

 

Edytowane przez poeG

Opublikowano

Jeżeli ucieka Ci powietrze przez małe nieszczelności a w większości przypadków są to właśnie małe dziurki w starych przewodach to najpierw usuwasz każda mała nieszczelnośc jaka jest potem logi na nowo. A dopiero później będziemy myśleć co dalej można zrobić.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
5 godzin temu, poeG napisał:

Ile prawidłowo powinien wskazywać przepływomierz na benzyna/gaz?

Przepływka powinna wskazywać w granicach 130-135 dla tych 163KM, a na gazie zwykle przepływ jest mniejszy. U mnie na lpg pokazuje ok. 10 mniej przepływu ale auto po programie.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor
W dniu 25.03.2018 o 12:55, przem8 napisał:

Przepływka powinna wskazywać w granicach 130-135 dla tych 163KM, a na gazie zwykle przepływ jest mniejszy. U mnie na lpg pokazuje ok. 10 mniej przepływu ale auto po programie.

Okazało się w toku sprawdzania, że sterownik silnika pochodzi od AVJ jest od 150 KM i wychodzi na to że samochód ma jednak 150 a nie 163KM. Czy te 120 są poprawne w tej sytuacji??

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.