Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Niedogrzany silnik i zmiana koloru płynu chłodniczego


Hammer90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pewną zagwozdkę z moim autem Audi a4 b7 2007 1,8T i chciałbym zapytać się Was o rade lub jakąkolwiek informację.

Zacznę może od tego, że od wczoraj nie dogrzewa mi silnika do 90 stopni, temperatura faluje od 60 do 80 stopni. Od wczoraj również płyn chłodniczy w zbiorniczku wygląda jak woda z rdzą plus piana/nagar na korku.

Piszę od wczoraj bo jestem pewny, że 48 godzin temu kolor płynu i temperatura była ok ale od wczoraj jestem posiadaczem instalacji gazowej Stag.

W styczniu zmieniałem termostat na nowy i miałem wymieniany płyn chłodniczy na nowy więc pomyślałem żeby wymienić czujnik temperatury ale sprzedawca w sklepie powiedział mi, że w swoim aucie też zaczynał od czujnika po termostat, korek od chłodnicy a skończył na uszczelce pod głowicą. Wtedy dopatrzyłem się, że płyn w zbiorniczku wygląda nie najlepiej.  Pojechałem do mechanika, który zajmował się wymianą termostatu i płynu powiedziałem mu o wszystkim i powiedział mi, że w serwisie gdzie zakładałem gaz mogli mi zalać jakiegoś badziewnego płynu (bo z tego co mówili spuszczali płyn zalali spowrotem i dolewali swój) Z tego co powiedział temperatura się buja bo czujniki i termostat mogą się tak zachowywać przy takim płynie i trzeba przepłukać instalacje chłodniczą i zalać nowy płyn ale nie wiadomo czy problem nie wydobywa się np z uszkodzonej uszczelki.

Zastanawia mnie to czy założenie gazu mogło np uszkodzić uszczelkę pod głowicą a jeżeli tak to czy możliwe jest to żeby w tak krótkim czasie płyn uległ takiej zmianie. Na gazie przejechałem ok 100km. Z tłumika nie wydobywa się żadna dziwna chmura. 

Może ktoś zmagał się z podobnym problemem, czy wystarczy płukanie układu chłodniczego czy sprawa wg was wygląda poważniej i oprze się o grzebanie przy głowicy?

 

 

Edytowane przez Hammer90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Hammer90 napisał:

Z tego co powiedział temperatura się buja bo czujniki i termostat mogą się tak zachowywać przy takim płynie

Takiej głupoty to ja dawno nie słyszałem. Masz białą pianę na korku od zbiorniczka? Nie widać oczek oleju w płynie, mazi nie ma na bagnecie i korku wlewu oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korek wlewu oleju i bagnet wyglądają w porządku, nie widzę żadnych zabrudzeń niż te od oleju, natomiast na korku od zbiorniczka jest coś co przypomina pianę bardziej w kolorze brązowym.

image.png

Edytowane przez Hammer90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zacznij od wymiany płynu. Sprawdzisz czy się coś zmienia. Może dolali wody ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan od gazu dolewał przy mnie płyn jednak stałem wtedy akurat troche daleko ale widzialem, że płyn który wlewał byl koloru brązowego nawet na zbiorniczku jest plama zaschnięta po dolewce i jest brązowego koloru szczerze to nigdy nie spotkałem sie z innym niz czerwony albo niebieski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...