Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Wolna reakcja na pedał gazu


lechit27

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Ponowie. W swoim AWX mam czasem słabe przyśpieszenie, gdy wciskam pedał gazu auto przyśpiesza dopiero po jakimś czasie od wciśnięcia gazu. Nieraz jest ok :) Ostatnio również na autostradzie max 160 km/h i więcej nie chciało jechać... Bardzo proszę o spojrzenie na moje logi. Żadnych błędów nie wywala...

https://log.malonetuning.com/chart/230806#H8KLCABFwpLCv1oCA23CjU0Ow4IgEMKFw6%2FDgnomKVrDtTDChAXDisKETlLCocKBwqnCqcKeXsKgScOjw4LDpXvDn8O7MUY9w5LDs8OOwpEww6TCtC5Fw4FgwqHCmXPDisO8wqEqQQXCisKUwp3CkMOaSXxRFsKUwoQbwrrCjVtjw69Mw6wJwr0TV0jCmnkGw4krw70jwrfCgzjDr8OxfcOMwqjDjGHCkn5TwpM%2Fw4AMwqBhwoQLXMOhBMK6wr4pw51TbsKVVMKWwpnDu8KqHsKtw70CwrUcfD7DkAAAAA%3D%3D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tnie Ci dawkę paliwa, masz zaniżony MAF (przepływ powietrza), turbo też nie daje pełną mocą. Popatrz czy nie masz gdzieś nieszczelności, przejrzyj układ, IC, wąż turbo... Jeżeli wszystko będzie OK to do sprawdzenia/podmiany przepływomierz. Filtr powietrza kiedy zmieniany ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kolego za sprawdzenie, popatrzę czy nie ma nieszczelności. Filtr powietrza 2 lata temu zmieniany... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lechit27 napisał:

Filtr powietrza 2 lata temu zmieniany... 

No to już pora na niego :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie tylko, że skrzynia multi.

Czasami muszę wcisnąć gaz do dechy żeby samochód ruszył. Szczególnie na wstecznym. 

Ktoś miał podobnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź szczelność instalacji podciśnieniowej , może gdzieś łapie lewe powietrze :naughty:

Newralgiczny punkt to przelotka przez ścianę grodziową do serwomechanizmu hamulca , no i stan samych wężyków podciśnienia.

A najlepiej by było podpiąć trójnik zaraz za odejściem na elektrozawory i poobserwować jego wartość na podpiętym do niego wakuometrze ( oczywiście podczas jazdy ) :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę nie jestem sam z problemem, w sobotę zabieram się za szukanie przyczyny bo w Wawie nie mam gdzie się rozłożyć :D  filtr powietrza już zakupiony, jak nie będzie przyczyną to szukanie nieszczelności dam znać co i jak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...