Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Przyciemnianie szyb - kilka pytań


neever

Rekomendowane odpowiedzi

Wg. Mnie najładniej wyglądają samochody całe przyciemnione folią o tym samym stopniu przepuszczalności światła. Jednakże nawet na tak przyciemnionych autach szyby w drzwiach przednich będą wyglądać na jaśniejsze. dzieje się tak dlatego , że przez szybę czołową wpada światło które rozjaśnia nam w/w szyby. Jeśli całe auto tą samą folią to najbezpieczniej 35% , natomiast jeśli tylko tył to 20% ( szyby fabrycznie przyciemniane maja takie VLT) . Folia ta pozwala widzieć coś za szybą nie męcząc oczu pasażerom jadącym z tyłu np. dzieciom ciekawym świata , a zarazem żeby zobaczyc dokładnie co się dzieje w środku trzeba podejść dosyć blisko.Natomiast jeśli ktoś wozi taczkę , grabie lub cokolwiek takiego czego się wstydzi :polew: może zamontowac 05 % .

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka :)

Wszystko zależy od folii jaka jest tam zamontowana... Jeśli jest dobrej jakości nie bedzie z tym większego problemu. potrzebna Ci będzie opalarka i mały skrobak do szkła ( jeśli nie masz to możesz spróbować skalpelem ). Uchylasz szybę żeby widzieć jej górna krawędź , nacinasz w połowie na długości ok 3-5 cm , następnie bierzesz opalarkę i podgrzewasz szybę w miejscu przecięcia ( grzejesz szybę od zewnątrz , nie folię bo ) . Dotykasz od wewnątrz , jeśli szyba jest gorąca to jedną ręką ciągniesz folię a drugą grzejesz szybę na styku już zerwane - zrywane za chwilę . Jak zerwiesz górę , to zamykasz szybę . Musisz uważać przy uszczelkach aby ich nie przypalić. Skrobak potrzeby jest aby usunąć resztki kleju i ścinki folii właśnie spod uszczelek i prowadnic , jeśli tego nie zrobisz szyba będzie kleiła się uszczelek a przez to może blokować się podczas otwierania.

Natomiast jeśli masz h.... folię to ten sposób wiele Ci nie pomoże , bo folia będzie się rwała na kawałeczki , i mimo że ją zerwiesz to szyba i tak zostanie ciemna. zostanie na niej klej z kolorem . W takim przypadku bez skrobaka się nie obędzie bo musisz klej zeskrobać , wcześniej spryskując go wodą z szamponem. Może nie obejść się bez wyjęcia szyby...

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok

to ide przypuscic atak na te folie.

dzieki za info![br]Dopisany: 27 Marzec 2011, 12:39_________________________________________________no i po zabiegu.szybka robota,dosc latwo poszlo :good:

zostalo troszke kleju na szybie,nie mialem rzadnego specyfiku ale w lodowce mialem zubrowke.piknie zmyla klej :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko licz sie z tym ze nie zrobisz przeglądu, jeśli masz przyciemnione przednie szyby :/

Właśnie kilka dni temu to przechodziłem byłem w 10 stacjach diagnostycznych w lublinie i wszędzie mi odmówili.

Musiałem jechać do znajomego 30km który posiada stacje diagnostyczną. ( juz byłem bliski zrywania foli z przednich szyb :P i miałem plan założenia po przeglądzie 100zł :)

Ja mam przyciemnione tył na 4 przód na 2 i jest git :) ( w skali do od 1 do 5) oczywiście Sedan. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a do srebrnego auta ile proponujecie przyciemnić szyby oczywiście autko chce przyciemnić do połowy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrob na srednio ciemno, walniesz dark black'a i bedzie to slabo wygladalo z samym tylem+ zero widocznosci przy parkowaniu wieczorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Folia 20 % jest optymalna , od zewnątrz patrząc widać kontury osób siedzących z tyłu , natomiast w żaden sposób nie przeszkadza kierowcy nocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest powyżej 20 % bo ja to chłop ze wsi nie chce robić festynu :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w avancie b6 tył przyciemnony folią "5" a przód o 35% tak żeby prawie spełniał normy ale homologacje na to woże zawsze przy sobie :P

Cena to też 600 zł

A z tyłu to możesz nawet zabudować sobie szyby, przepisy mówią tylko o 70% przepuszczalności szyb przednich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jakbyś dokładnie poszukał to byś wiedział :naughty: Masz szybę zieloną , i ta 35 % która jak piszesz prawie spełnia normy, przy badaniu przepuszczalności gwarantuje ćwiknięcie dowodu rej. Dlaczego ? Bo szyba zielona ma właśnie przepuszczalność 70 % i jakąkolwiek folii byś nie nakleił to i tak będzie za dużo, i żadna homologacja Ci nie pomoże , bo ten glejt to nic innego jak zaświadczenie o montażu folii czyli papier informujący że zamontowana folia została przebadana i jest dopuszczona do montażu na terenie RP. Wszystko masz opisane w tym i w innych wątkach.

pozdro 600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...