Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

1.8Tq EPC podczas jazdy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Po luknięcu na schematy ( dzięki Kamil :hi:) sprawdził bym dokładnie wiązki od ECU do czujników które walą błędami ( bezpieczniki widoczne na schemacie oczywiście też ) :naughty:

Jak organoleptycznie , po wierzchu nic nie wypatrzysz , to poodłączać wtyczki od nich i od ECU , a następnie po prześwietlać przewody ( na schematach masz wszystko , kolory przewodów , numery pinów we wtyczkach ).

Nie mogę jednoznacznie powiązać tego co się dzieje z zasilaniem , ale zaczął bym od prześwietlenia czarnego przewodu od pinu 108 ECU ( wygląda na wspólną dla kilku czujników masę ).  

Jak nie znajdziesz uszkodzenia to zostaje tylko ECU ....

P.S.

Nie masz w aucie czegoś co mogło by zakłócać pracę tych czujniów , np. dokładane, chińskie Zenony ?:P:eusathink:

Edytowane przez piotrsob1

Opublikowano
  • Autor

Jutro oddaje do elektryka i ma przedzwonić przewody całej wiązki do silnika i sprawdzić wszystko , napisze jutro co i jak wyszło

Ps . w aucie jedynie co jest chińskie to ksenon od bardzo długiego czasu . 

Dziękuje bardzo za rady :) 

Opublikowano
  • Autor

Jutro oddaje do elektryka i ma przedzwonić przewody całej wiązki do silnika i sprawdzić wszystko , napisze jutro co i jak wyszło

Ps . w aucie jedynie co jest chińskie to ksenon od bardzo długiego czasu . 

Dziękuje bardzo za rady :) 

Opublikowano
  • Autor
34 minuty temu, piotrsob1 napisał:

Po luknięcu na schematy ( dzięki Kamil :hi:) sprawdził bym dokładnie wiązki od ECU do czujników które walą błędami ( bezpieczniki widoczne na schemacie oczywiście też ) :naughty:

Jak organoleptycznie , po wierzchu nic nie wypatrzysz , to po odłączać wtyczki od nich i od ECU , a następnie po prześwietlać przewody ( na schematach masz wszystko , kolory przewodów , numery pinów we wtyczkach ).

Nie mogę jednoznacznie powiązać tego co się dzieje z zasilaniem , ale zaczął bym od prześwietlenia czarnego przewodu od pinu 108 ECU ( wygląda na wspólną dla kilku czujników masę ).  

Jak nie znajdziesz uszkodzenia to zostaje tylko ECU ....

P.S.

Nie masz w aucie czegoś co mogło by zakłócać pracę tych czujniów , np. dokładane, chińskie Zenony ?:P:eusathink:

Jutro oddaje do elektryka i ma przedzwonić przewody całej wiązki do silnika i sprawdzić wszystko , napisze jutro co i jak wyszło

Ps . w aucie jedynie co jest chińskie to ksenon od bardzo długiego czasu . 

Dziękuje bardzo za rady :) 

Opublikowano
19 minut temu, BartekT20 napisał:

Ps . w aucie jedynie co jest chińskie to ksenon od bardzo długiego czasu . 

No pisząc "Zenony" właśnie to miałem na myśli ...:tongue4:

Czasem sieją tak zakłóceniami że cuda w elektryce się dzieją, a to że długi czas było oki wcale nie znaczy że teraz też tak jest :naughty:

Dla sprawdzenia odłącz je i będzie wiadomo czy nic nie mieszają w elektryce ...

Auto masz benzynowe, powodem zakłóceń mogą też być przebicia w części wysokiego napięcia instalacji zapłonowej ...

Wydrukuj PDF-a od Kamila i daj elektrykowi niech szuka .

Wszystko co mi do głowy przychodzi w tym przypadku już chyba napisałem.... :hi:

Edytowane przez piotrsob1

Opublikowano
  • Autor
32 minuty temu, piotrsob1 napisał:

No pisząc "Zenony" właśnie to miałem na myśli ...:tongue4:

Czasem sieją tak zakłóceniami że cuda w elektryce się dzieją, a to że długi czas było oki wcale nie znaczy że teraz też tak jest :naughty:

Dla sprawdzenia odłącz je i będzie wiadomo czy nic nie mieszają w elektryce ...

Auto masz benzynowe, powodem zakłóceń mogą też być przebicia w części wysokiego napięcia instalacji zapłonowej ...

Wydrukuj PDF-a od Kamila i daj elektrykowi niech szuka .

Wszystko co mi do głowy przychodzi w tym przypadku już chyba napisałem.... :hi:

Jutro odepne cała elektrykę chińska i będę sprawdzał co i jak 

wydrukowalem właśnie całego pdf ze schematem 

Dziekuej bardzo za pomoc jestem bardzo wdzięczny :)

Opublikowano

:hi:

Jak rozwiążesz problem to napisz co było przyczyną :)

Opublikowano
  • Autor
16 minut temu, piotrsob1 napisał:

:hi:

Jak rozwiążesz problem to napisz co było przyczyną :)

Informacje będę pisał na bierząco :)

dziękuje :)

 

Opublikowano
  • Autor
W dniu 30.05.2018 o 00:35, piotrsob1 napisał:

:hi:

Jak rozwiążesz problem to napisz co było przyczyną :)

Problem jak by rozwiązany , tankowałem na Stacji BP 98 , przejechałem z 7 km zgasiłem auto , po 30 min odpalam EPC znikło auto odzyskało moc i jedzie jak trzeba 

ps .wcześniej tankowałem na moya 98 

Mozliwe ze to przez paliwo czy bardziej wiązka złapała styk ? 

Opublikowano

Wcięło gdzieś zdjęcie na którym był screen z błędami :naughty:

Ale z tego co pamiętam to raczej nie było tam takich które mogły być skutkiem lipnego paliwa ...

Nie mniej jednak na jakość paliwa trzeba mocno uważać , bo od kiedy "dobra zmiana" zlikwidowała "import" paliwa to znowu ruszyły polskie manufaktury produkcyjne :decayed:

Jeździj i obserwuj , jak się będzie coś działo to pisz :hi:

Opublikowano
  • Autor
9 godzin temu, piotrsob1 napisał:

Wcięło gdzieś zdjęcie na którym był screen z błędami :naughty:

Ale z tego co pamiętam to raczej nie było tam takich które mogły być skutkiem lipnego paliwa ...

Nie mniej jednak na jakość paliwa trzeba mocno uważać , bo od kiedy "dobra zmiana" zlikwidowała "import" paliwa to znowu ruszyły polskie manufaktury produkcyjne :decayed:

Jeździj i obserwuj , jak się będzie coś działo to pisz :hi:

Nie nie było nic z paliwem :)

no tak to napewno 

Jak będzie się coś działo będę pisał 

Dziękuje  jeszcze raz 

??

Opublikowano

Sterownik silnika ma zaimplementowaną mapę dwóch potencjometrów w pedale przyspieszenia.

Jest to zrobione dla podwójnej weryfikacji sprawności potencjometrów.

Jakakolwiek odchyłka sygnalizowana jest błędem i trybem awaryjnym - dla bezpieczeństwa użytkownika.

Oporności potencjometrów w zależności od stopnia wciśnięcia mają się zmieniać zgodnie z założeniami producenta.

Przyczyną niezgodności mogą być sam potencjometr, instalacja, sterownik silnika.

Usterki nasilają się w okresie wzmożonej wilgotności lub zima=sól.

W grupie VAG może to nie jest nagminne ale np. w Citroenie C5 w ciągu tego okresu zimowego wymieniłem już 5 pedałów przyśpieszenia oczywiście z pozytywnym efektem.

 

 

Opublikowano

Ja bym jeszcze tak prewencyjnie sprawdził czy ECU suche :P bo ciężko znaleźć wspólny mianownik tych uszkodzeń wynikających z błędów, a zaśniedziałe styki przy ECU mogłyby świadczyć o wielousterkowości zgłaszanej przez vcds. Nie padało jakoś porządnie przed tymi usterkami, nie myłeś auta ?

Opublikowano
  • Autor
W dniu 5.06.2018 o 11:50, kamil-vag napisał:

Ja bym jeszcze tak prewencyjnie sprawdził czy ECU suche :P bo ciężko znaleźć wspólny mianownik tych uszkodzeń wynikających z błędów, a zaśniedziałe styki przy ECU mogłyby świadczyć o wielousterkowości zgłaszanej przez vcds. Nie padało jakoś porządnie przed tymi usterkami, nie myłeś auta ?

Ecu sprawdzę i jest suche , jechałem w deszcz wtedy co pokazało EPC ,

Ale jak auto zaczęło już mieć moc , słuchać było ze turbina bardzo dziwnie sycze , Wkoncu zaczęła chodzić jak kompresor napisałem do Geremiego co to się mogło stać ,wysłałem mu zdiecie wirnika kompresji i było całe wypiaskowane jak by turbina przepompola wiadro piachu , Turbinę wykręciłem luzów  wcale  nie miała wzdłużnych i poprzecznych , wysłałem Turbinke do Geremiego i okazala się ze łożyska wszystkie w turbie są zmasakrowane , przez to rownierz mógł pokazywać niskie ciśnienie na Map senor , czy to wgl nie ma znaczenia do tych wszystkich błędów ? 

Auto póki co cały czas nie wyświetla EPC jak coś się stanie będę już naoewno wiedział co sprawdzać i jak się za to zabrać 

Dziekuje 

pozdro 

Opublikowano
W dniu 5.06.2018 o 11:50, kamil-vag napisał:

Ja bym jeszcze tak prewencyjnie sprawdził czy ECU suche :P bo ciężko znaleźć wspólny mianownik tych uszkodzeń wynikających z błędów, a zaśniedziałe styki przy ECU mogłyby świadczyć o wielousterkowości zgłaszanej przez vcds. Nie padało jakoś porządnie przed tymi usterkami, nie myłeś auta ?

Oczywiście jeszcze jedno. Wyeliminowana nieszczelność i częste przypadki pęknięć obudowy skrzynki elektrycznej z lewej strony na podszybiu.

Opublikowano
W dniu 7.06.2018 o 00:38, BartekT20 napisał:

Ecu sprawdzę i jest suche , jechałem w deszcz wtedy co pokazało EPC ,

Ale jak auto zaczęło już mieć moc , słuchać było ze turbina bardzo dziwnie sycze , Wkoncu zaczęła chodzić jak kompresor napisałem do Geremiego co to się mogło stać ,wysłałem mu zdiecie wirnika kompresji i było całe wypiaskowane jak by turbina przepompola wiadro piachu , Turbinę wykręciłem luzów  wcale  nie miała wzdłużnych i poprzecznych , wysłałem Turbinke do Geremiego i okazala się ze łożyska wszystkie w turbie są zmasakrowane , przez to rownierz mógł pokazywać niskie ciśnienie na Map senor , czy to wgl nie ma znaczenia do tych wszystkich błędów ? 

Auto póki co cały czas nie wyświetla EPC jak coś się stanie będę już naoewno wiedział co sprawdzać i jak się za to zabrać 

Dziekuje 

pozdro 

Widziałem taką " wypiaskowaną " turbawkę w 2,5 TDI mojej bratanicy :naughty:

Jej mąż doszedł do wniosku że taką prozaiczną czynność jak wymiana wkładu filtra powietrza to potrafi zrobić sam .

Kupił jakiś tani zamiennik no name, który wymiarami był za duży , ale mimo tego postanowił go upchnąć w rowki obudowy filtra, tylko że w jednym miejscu warga się "wymsknęła" z rowka podczas zamykania puszki i duża część powietrza szła bez filtrowania, obok wkładu :facepalm::P 

Po 10 kkm turbina nadawała się na złom, a i motorówka też osłabła mocno :naughty:

Ale wracając do tematu, błędy zbyt małego przepływu powietrza , jak i zbyt małego ciśnienia w kolektorze dolotowym, mogły być spowodowane przez uszkodzoną turbinę , która po prostu nie była w stanie dać takiego ciśnienia a za razem i przepływu , jakich oczekiwało ECU ...

A błąd pedału przyspieszenia to normalka w a4-kach B6 i B7, wystarczą zatkane odpływy na podszybiu ( pod akumulatorem) i intensywny deszcz albo wizyta w myjni.

I wcale nie musi być uszkodzona obudowa kompa , by woda zalała złącza wiązek elektrycznych znajdujące się pod ECU dając takie właśnie błędy :hi:

Edytowane przez piotrsob1

Opublikowano
Cytat

A błąd pedału przyspieszenia to normalka w a4-kach B6 i B7, wystarczą zatkane odpływy na podszybiu ( pod akumulatorem) i intensywny deszcz albo wizyta w myjni.

I wcale nie musi być uszkodzona obudowa kompa , by woda zalała złącza wiązek elektrycznych znajdujące się pod ECU dając takie właśnie błędy :hi:

Dokładnie. Odpływy w grupie VAG to bardzo częste przypadki wizyt. "Dbajta" ludzie o to bo czasami grubą kasą się kończą.

Opublikowano
  • Autor

E

Edytowane przez BartekT20

Opublikowano
  • Autor
W dniu 8.06.2018 o 10:52, piotrsob1 napisał:

Widziałem taką " wypiaskowaną " turbawkę w 2,5 TDI mojej bratanicy :naughty:

Jej mąż doszedł do wniosku że taką prozaiczną czynność jak wymiana wkładu filtra powietrza to potrafi zrobić sam .

Kupił jakiś tani zamiennik no name, który wymiarami był za duży , ale mimo tego postanowił go upchnąć w rowki obudowy filtra, tylko że w jednym miejscu warga się "wymsknęła" z rowka podczas zamykania puszki i duża część powietrza szła bez filtrowania, obok wkładu :facepalm::P 

Po 10 kkm turbina nadawała się na złom, a i motorówka też osłabła mocno :naughty:

Ale wracając do tematu, błędy zbyt małego przepływu powietrza , jak i zbyt małego ciśnienia w kolektorze dolotowym, mogły być spowodowane przez uszkodzoną turbinę , która po prostu nie była w stanie dać takiego ciśnienia a za razem i przepływu , jakich oczekiwało ECU ...

A błąd pedału przyspieszenia to normalka w a4-kach B6 i B7, wystarczą zatkane odpływy na podszybiu ( pod akumulatorem) i intensywny deszcz albo wizyta w myjni.

I wcale nie musi być uszkodzona obudowa kompa , by woda zalała złącza wiązek elektrycznych znajdujące się pod ECU dając takie właśnie błędy :hi:

Turbina już przyszła , jutro będzie zakładana Wiec napisze co i jak 

Ale jeśli chodzi o odpływy , to były czyczone , patrzyłem na kompa w poniedziłek poniewarz był bardzo intensywny deszcz , nie widać tam wilgoci czy jakiej kolowiek wody , wszyskto było zakręcone na 5 srob bardzo mocno , wtyki rownierz były sprawdzane i jest wszystko Okey 

Jutro będę wiedział czy auto nadal jeździ jak trzeba czy toczy się jak walec 

Edytowane przez BartekT20

Opublikowano

Coś długo zakładana ? Brak wieści. 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.