Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Migajaca spirala (kontrolka) jestem w trasie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam serdecznie wszystkich

Jestem akurat w trasie i jutro będę wracał do domu. Do pokonania 400km.  Czy mogę bez obawów wracać do domu czy auto może mi stanąć? Otóż zaczęła mi mrugać spirala na żółto (kontrolka), gdy zgasze i zapale silnik to dalej mruga. Auto jak na razie nie straciło na mocy.

Przebieg to 251 tyś km. Caha 170km 2011 rok. Autem zrobiłem 52tys km i nic się nie działo. Czasami tylko na zimnym silniku jakby nie równo pracuje ale zaraz przechodzi ( od kupna tak bylo) dlatego obstawiam że to może świece żarowe?

Co o tym sądzicie? W przyszłym tygodniu jadę do mechanika pod komputer ale bym chciał wiedzieć ile mniej więcej mogą kosztować części?

 

Przepraszam jeśli nie w tym dziale. Pisze z telefonu i trochę się spieszę. 

 

Pozdrawiam

Opublikowano
  • Autor

Panowie, właśnie zapaliła się dodatkowo kontrolka chyba silnika i świeci na pomarańczowo

Edytowane przez Osta

Opublikowano

No auto stara Ci się uświadomić że przydała by się wizyta u mechanika, bo coś się w silniku albo jego osprzęcie popsuło :P

Migająca spiralka zazwyczaj nie ma nic wsólnego ze świecami żarowymi, sygnalizuje że jest coś nie tak w pracy silnika .

Po chyba trzech takich samych błędach zapala się check .

Znajdź kogoś z kompem i zczytaj  błędy, zapisz je dokładnie albo zrób screeny i daj tutaj :naughty:

Z taką ilością informacji które podałeś do tej pory to możesz zwrócić się do wróżbity Macieja z TVN-u, może szklana kula coś wywróży :kox:

Opublikowano

EGR, DPF, Turbo, wszystko może być.

Opublikowano

Może też to być przepustnica tak było w moim przypadku. Pod kompa trzeba podłączyć.

Opublikowano
3 godziny temu, Osta napisał:

Witam serdecznie wszystkich

Jestem akurat w trasie i jutro będę wracał do domu. Do pokonania 400km.  Czy mogę bez obawów wracać do domu czy auto może mi stanąć? Otóż zaczęła mi mrugać spirala na żółto (kontrolka), gdy zgasze i zapale silnik to dalej mruga. Auto jak na razie nie straciło na mocy.

Przebieg to 251 tyś km. Caha 170km 2011 rok. Autem zrobiłem 52tys km i nic się nie działo. Czasami tylko na zimnym silniku jakby nie równo pracuje ale zaraz przechodzi ( od kupna tak bylo) dlatego obstawiam że to może świece żarowe?

Co o tym sądzicie? W przyszłym tygodniu jadę do mechanika pod komputer ale bym chciał wiedzieć ile mniej więcej mogą kosztować części?

 

Przepraszam jeśli nie w tym dziale. Pisze z telefonu i trochę się spieszę. 

 

Pozdrawiam

Powinieneś dojechać. Może to być zaolejona elektryka w mechaniźmie przepustnicy. Objawy na to wskazują.

Opublikowano

Migajaca kontrolka swiec zarowych sugeruje problem w ukladzie paliwowym. Moze np: za niskie cisnienie na szynie rail byc....itp itd. Bez wtyczki diagnostycznej wrożenie z kart. Jazda na własna odpowiedzialnosc. Jak pompa wysokiego cisnienia przytarła to w czasie dalszej jazdy dostana sie opiłki do całego układu wtryskowego i wtedy majatek za naprawe,wymiane układu paliwowego.

Opublikowano

Eee, widzę że wróżbici są nie tylko w telewizji :D

Opublikowano
  • Autor

Dzięki za odpowiedzi

Okazało się że to czujnik temperatury spalin (G235). Przy turbinie pokazuje temperature tysiąca stopni C także będzie raczej na pewno walnięty ten czujnik. Co sądzicie?. Bo to nie możłiwe żeby było 1000stopni. 

AUDI A4 B8, 2.0TDI, CAHA 170KM, 2011r, Avant.jpeg

Edytowane przez Osta

Opublikowano

Czujnik najprawdopodobniej do wymiany ( jeżeli kabelkologia do niego jest sprawna ):naughty:

Wymieniaj szybko ( jak będziesz długo jeździł z niesprawnym , to możesz jeszcze mieć do wymiany DPF-a :whistling:)

Myślę że po wymianie wszystko wróci do normy :hi:

A jaki był ten drugi błąd ( na screenie napisano że wykryte zostały dwa błędy ) ?

Edytowane przez piotrsob1

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Ten sam błąd wyskoczył kilka razy. Czujnik zamówiłem w aso. Podobno najpewniej  kupować oryginał bo zamienniki lubią padac

Edytowane przez Osta

Opublikowano

Daj znać czy pomoglo

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano
W dniu 9.06.2018 o 22:04, piotrsob1 napisał:

Eee, widzę że wróżbici są nie tylko w telewizji :D

Czytaj kolego 2 lub 3 razy cały tekst jeżeli nie jestes w stanie pod koniec zapamiętać co było na początku. Napisałem wyraźnie, że bez wtyczki nic się nie dowie. Podałem rożne powody a nie postawiłem jednoznaczną diagnozę. W porównaniu do Twojego, nic nie wnoszącego posta, którym zapewne na rożnych działach nabijasz sztucznie licznik odpowiedzi.

Opublikowano
Godzinę temu, Muskel1 napisał:

 W porównaniu do Twojego, nic nie wnoszącego posta, którym zapewne na rożnych działach nabijasz sztucznie licznik odpowiedzi.

:D 

Nieźle się uśmiałem, masz poczucie humoru  :grin:

Ciekawe co ten Twój post do tematu wniósł .... :P

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.