Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sprawdzenie grubości lakieru .Co sądzicie o tym?


czeslaw555

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,naszła mnie taka myśl żeby za jakąś nie dużą odpłatnością + dopłata za dojazd . lub bez( u mnie na podwórku) . Zaproponować coś takiego jak sprawdzenie grubości lakieru .

Nie masz pewności ,czy lakier jest oryginalny lub czy auto jest po sporym wypadku ,czy może było parokrotnie lakierowane ?a może tylko miało małą obcierkę np. na parkingu ? Chcesz się tego dowiedzieć ,można to sprawdzić.

Nie każdy chce kupić taki tester ale może chciałby sie dowiedzieć czy coś robiono.Co sądzicie o takim pomyśle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aV2fAgp9.jpg

Myślałem żeby kto chce to dojechał do mnie a ile taka usługa? sam nie wiem może 30 zeteł.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aV2fAgp9.jpg

Myślałem żeby kto chce to dojechał do mnie a ile taka usługa? sam nie wiem może 30 zeteł.?

w paru miejscach trzeba to przyłożyć... więc 30zł może być... sam bym sprawdził kupowane autko za takie pieniądze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz brac za to pieniądze pasowaloby miec profesjonalny sprzęt....Ktoś może Cie potem obić bo to nie jest zbyt dokładne....Odpowiedzialnośc spada po części na Ciebie wtedy gdy mówisz co bylo a co nie malowane :naughty: Także dla siebie jako np. handlarza sprzęt spoko. Ale do robienia kasy uważam że to się nie nadaje... nawet za 30pln...Wiecej mozesz miec z tego klopotu niż kożyści.

PS. Jak chcesz próbować swoich sił to najlepiej podbic na giełde i roznosić uloteczki bądz podbijać na prędkości do ludzi którzy są bardzo zainteresowani daną furką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej chodzi mi o sprawdzenie czy coś było robione a na tyle to wystarczy . Nie trzeba też jak to mówią "krowy kupować żeby się mleka napić" ,więc nie każdy chce czy musi kupić takie urządzenie ale chyba każdy by chciał mieć jak największą wiedzę o stanie auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że pomysł masz dobry,ale żeby legalnie brać kasę za usługę to musiałbyś chyba założyć jakąś jednoosobowa firmę ,wystawiać rachunki i płacić podatek od dochodu , poza tym obawiam się ze to jest trochę niebezpieczny sposób na zarobienie kasy-szczególnie na giełdzie gdzie nie brakuje oszołomów sprzedających fury powypadkowe remontowane w stodole. Wiadomo kupujący Ci podziękuje i będzie HAPPY ale wyobraź sobie minę i reakcje sprzedającego jak mu klienta z przed nosa zdejmiesz :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętni na pewno by byli. Pomysl tylko, co w przypadku gdy jakiś wkurzony handlarz strzeli z ucha do skarbówki. Musiałbyś chyba jakos to zalegalizować. Ale pomysl nie jest zly

znajdź takiego handlarza - "kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem" :P[br]Dopisany: 25 Luty 2009, 20:41_________________________________________________

Raczej chodzi mi o sprawdzenie czy coś było robione a na tyle to wystarczy . Nie trzeba też jak to mówią "krowy kupować żeby się mleka napić" ,więc nie każdy chce czy musi kupić takie urządzenie ale chyba każdy by chciał mieć jak największą wiedzę o stanie auta.

pomysł masz dobry - warto spróbować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli autko miało mocniejszego dzwona i są założone nowe elementy blacharskie np. maska błotniki ,to czujnik lakieru pokarze że autko nie było malowane i tu się przyda fachowa pomoc lakiernika który pozna po lakierze i innych szczegółach czy jest nowy lakier :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam troche pojęcia jak patrzeć na auto ,a nawet zalożone nowe blachy będą się troszkę różnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i co zrobisz jak komus wystawisz pisemko ze lakier orygnalny a za tydzien czlowiek przyjedzie ze go oszukałes bo auto po wypadku i zazada zadoscuczynienia...

nie wnikam czy taka sytacja wyniknie z Twojego bledu czy ktos zorganizuje celowo transakcje zeby tak wyszlo....

jezeli myslicie ze to jakas teoria spiskowa to chyba nie znacie polskich handlarzy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką usługę możesz rozpowszechnić tu na forum. Taki czujnik wykaże Ci grybość szpachli i czy był malowany ponownie. Ale jak był bity solidnie to on Ci nic nie wykaże bo przeważnie na giełdzie kupuje się części karoserii w kolorze i zakłada. Tylko dobry blacharz się zorientuje.

czeslaw555 piszesz że masz pojęcie więc z miernikiem to już potężna broń przeciwko bitym autom.

Gorzej z legalizacją tego i ilu będziesz miał klientów. Spróbuj na razie w śród znajomych z forum i w swojej okolicy robić to po cichu, jak będzie sporo klientów to wtedy móżesz zalegalizować firmę, ale moim skromnym zdaniem przydałoby się wejście do ASO żeby sprawdzać odrazu historię auta oraz jakieś informację o kradzieżach aut, czyli kompleksową usługę o tym że auto jest pewne i nie bite, a książka serwisowa nie jest lewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...