Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Numer sprężarki kompresatora.


Michux

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wie ktoś jak sprawdzić jaka ma się sprężarkę/kompresor bo mam do wymiany a za cholerę nie wiem co kupić. Mam audi a4 b7 2.0 TDI z 2006 r wersja s line 170 KM kombi. Wiem że numer katalogowy to 447190-6681

Może po numerze vin jakoś idzie sprawdzić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne masz 6 seu 14 c. Wejdź pod samochód i będziesz wiedział dokładnie, lub wejdź w dział numerów części i w temat prawie jak etka- tam namierzysz swoją i kompatybilne z nią. Co do potrzeby wymiany- zatarła się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie mam za bardzo jak wejść bo cała osłonę muszę ściągać żeby coś zobaczyć. Niby właśnie z tego działu i po numerze katalogowym wyszło mi że ta 8E0260805BP będzie pasować,ale sprzedawca po numerze vin niby stwierdził że pasuje inna denso o oznaczeniu AS dlatego już sam zglupialem jaka jest dobra. A co do wymiany to wczoraj byłem u mechanika i właśnie stwierdził że padła sprężarka myślałem może ze samo łożysko ale niby mówił że sprężarkę całą trzeba wymienić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 2,0TDI idzie sprężarka z numerami

 

8E0260805BJ - do nr VIN 8E-6-400 000

8E0260805CB- od nr VIN 8E-7-000 001

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega wyzej Ci napisał od roku modelowego 7 i kolejnego numeru 000001 wzwyż ma być CB.

Dodatkowo z klimatyzacją jedź nie do mechanika, a do zakładu który zajmuje się tylko klimatyzacją bedzie wieksza pewność że zrobią Ci to dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w zakładzie co robią tylko klimatyzację więc pewność mam, czyli do mojego auta ma być sprężarka CB tak bo już zglupialem całkiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mówi ETKA. Chcesz 100% pewności to zadzwon do aso podaj vin i wtedy powinni Ci powiedziec numer (chociaz to zależy gdzie dzwonisz bo zdąża się że nie podaja numerow części)

Wejdź tez na strone denso, pobierz katalog sprężarek i zobacz jaki jeszcze numer OE podejdzie lub jaki numer denso musisz szukac. Teraz maja inne oznaczenia niż te co podałeś w pierwszym poscie. Zaczynaja sie od DCPxxxxx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dzwoniłem do aso to mi nie podali, masakra jak by nie wiem co mieli do stracenia ? Właśnie to jest to że każdy pisze co innego i sam już nie wiem,po numerze vin niby sprzedawca mi podał z oznaczeniem AS też właśnie denso 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.denso-am.pl/media/619718/deac160001mm.pdf

Tu masz katalog denso. Na stronie 40 jest zestawienie dla B7 dopasuj kod silnika numer vin i wersje i wszystko bedzie jasne czego masz szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki wielkie mam nadzieję że będzie dobra jak zamówię wedle tego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie. W koncu denso robi te kompresory na pierwszy montaż to muszą pasować:)

A widze że z Gdanska jesteś... w jakim warsztacie bedziesz to robił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na diagnozie byłem w Gdyni w Auto Klimat mają dobre opinie a czy robić tam będę to jeszcze nie wiem może znasz jakiś warsztat godny polecenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w 3miescie mieszkam od roku i nie znam. Dlatego pytam... Ale to tylko z ciekawosci bo generalnie wszystko przy aucie co mogę robie sam... Niestety wymiana kompresora też mnie czeka ale to już na wiosnę. Bo w zimę odechciewa się grzebania przy samochodzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Auto Klima ma dobre opinie i wydają się ogólnie spoko,napewno jedni z lepszych w trójmieście ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...