Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż LED zamiast postojówek


calt

Rekomendowane odpowiedzi

Teoretycznie można się podczepić ale wtedy nie będzie to system niezależny, wyleci jakiś błąd i będziesz szukał 2 dni który element padł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja cholera normalnie nie posiadam czujnika zmierzchu (albo o tym jeszcze :> nie wiem) i co w takiej sytuacji da się zrobić?

Panowie :) miło mi, że jesteście tym zainteresowani, system jest tzw. przenośny a instalacja b. łatwa. Muszę skalkulować koszt czujnika i przerobienie na 12V bo w standardzie jest na 230. Okablowanie i LEDy sami możecie kupić.

Dajcie mi czas powiedzmy do poniedziałku. W zestawie będzie oczywiście prosty schemat co do czego podpiąć.

Zasada działania jest taka, że w dzień pomimo włączenia zasilania czujnik nie załącza oświetlenia - tylko wtedy kiedy czujka stwierdzi, że jest ciemno, czujka jest płynnie regulowana :)

ja mam seryjnie czujnik zmierzchu ? moze to coś ułatwi ?

ps. Panowie może osobny wątek otworzymy ? - nie będziemy tu mieszać w temacie

Ja też za nowym tematem jestem, bo się OT robi w temacie postojówek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bedzie wiadomo,czy przy w5w bedzie wywalalo blad na fisie czy tez nie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bedzie wiadomo,czy przy w5w bedzie wywalalo blad na fisie czy tez nie.....

mysłałem że już złożyłeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: tak sobie sprawdzilem zarowki na lampie,ze zamowilem w5w zamiast h6w :wallbash: :wallbash: :wallbash:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bieniek na pewno znajdziesz chętnego ew. sprawdź oświetlenie schowka i boczne bagażnika, w B7 jest w5w może i Tobie się poszczęści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bieniek na pewno znajdziesz chętnego ew. sprawdź oświetlenie schowka i boczne bagażnika, w B7 jest w5w może i Tobie się poszczęści.

Zostawilem ojcu,moze beda do niego pasowac.Ale wykonanie pierwsza klasa :good: :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz zalozylem swoje ledy w5w 9 diod smd takie ->http://allegro.pl/item612765516_diody_led_postojowki_w5w_t10_smd_9_bardzo_jasne.html

kilka fotek

6a17179baf4b90a7med.jpg

po stronie kierowcy nowa led 9 smd led a po prawej led mojej roboty z 4 bialych diod -roznica nie wielka

c9a16fab7b008715med.jpg

sama dioda

494826be2f477640med.jpg

dioda z ori xenonem z ori barwa

A teraz spostrzezenia :)

Dioda nie potrzebuje rezystorow :kox: :kox: ale po wylaczeniu swiatel jedna z 9 diod dalej lekko sweci ;( a jest to dioda z czola wiec ja widac.Nie wiem dlaczego ale nie gasnie.Auto moze stac cala noc a dioda sobie swieci.Mnie ratuje to ze mam cos na wzor aut z USA i swieci mi tez lekko kierunek ktory pobiera prad z postojow wiec dioda nie swieci ale jak tylko wypne kierunki juz dioda sie zapala minimalnie.Gorzej dla tych ktorym swieca postoje.A i to co pisza sprzedajacy na aukcji " diod mozna uzywac jako swiatel do jazdy dziennej" nalezy traktowac jako wielki zart :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłeś niebieskie rozumiem?

kaj tam kupiłem normalne białe a nie niebieskie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj się wkurzyłem, założyłem nowo zakupione LED z poborem 1,5 W i co???? FIS wywala a frontowa dioda cały czas się świeci, pozostało rezanie rezystorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj się wkurzyłem, założyłem nowo zakupione LED z poborem 1,5 W i co???? FIS wywala a frontowa dioda cały czas się świeci, pozostało rezanie rezystorów.

poczekaj na te z W-wy ( te co Łukaszr kupił ) - błędu nie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj się wkurzyłem, założyłem nowo zakupione LED z poborem 1,5 W i co???? FIS wywala a frontowa dioda cały czas się świeci, pozostało rezanie rezystorów.

Ja juz zalozylem swoje ledy w5w 9 diod smd takie ->http://allegro.pl/item612765516_diody_led_postojowki_w5w_t10_smd_9_bardzo_jasne.html

kilka fotek

6a17179baf4b90a7med.jpg

po stronie kierowcy nowa led 9 smd led a po prawej led mojej roboty z 4 bialych diod -roznica nie wielka

c9a16fab7b008715med.jpg

sama dioda

494826be2f477640med.jpg

dioda z ori xenonem z ori barwa

A teraz spostrzezenia :)

Dioda nie potrzebuje rezystorow :kox: :kox: ale po wylaczeniu swiatel jedna z 9 diod dalej lekko sweci ;( a jest to dioda z czola wiec ja widac.Nie wiem dlaczego ale nie gasnie.Auto moze stac cala noc a dioda sobie swieci.Mnie ratuje to ze mam cos na wzor aut z USA i swieci mi tez lekko kierunek ktory pobiera prad z postojow wiec dioda nie swieci ale jak tylko wypne kierunki juz dioda sie zapala minimalnie.Gorzej dla tych ktorym swieca postoje.A i to co pisza sprzedajacy na aukcji " diod mozna uzywac jako swiatel do jazdy dziennej" nalezy traktowac jako wielki zart :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...