Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czarna BEXA / MF B7 / Android


Patryks25

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. We wrześniu stałem się posiadaczem Małysza z 1.8T 190km na pokładzie. Auto jest do dopieszczenia mechanicznego i wizualnego. Temat zakładam jako taki swój blog/pamiętnik. Wcześniej jeździłem A4 B5 1.8 ADR +LPG. Chciałem coś nowszego i szybszego. b5 zostaje w rodzinie :) Ciekawostka- Miałem nie kupować audi jako następne auto. Polowałem na S60 2.5T 210KM lecz padło na małysza którą od razu nazwałem BEXĄ. Może mało oryginalnie ale jakoś trzeba :)
 

Po zakupie zrobione:

-Alu 17" z letnimi w miare spoko oponkami

-Synchronizatory 2 i 3 bieg + nowy olej 

-czujnik biegu wstecznego

-komplecik Sprzęgło + dwumas LUK

-Termostat + obudowa i czujnik 

-Pęknięta odma

-urwany przewód od klimy (kupiona używka czeka na montaż)

-przepalający się lewy przedni kierunkowskaz (okazało się, że wcale się nie przepalał tylko nie było styku. Wyczyszczone i nagięte blaszki i na razie cisza działa piknie. 

-nowe wycieraczki bosh (kupiłem negotti okazało się, że mam inne zaczepy i musiałem wymienić...)

-po operacji wyjmowania skrzyni okazało się, że śruba mocująca skrzynie do łapy ma uwalony gwint. Skleili ją klejem do gwintów i przez tydzien auto stało gdyż nie chciałem z tym tak jeździć bo potwornie skrzypiało. Inny warsztat nawiercił mi to i dał grubszą śrubę (z 12 na 14). Teraz trzyma jak powinno. 

 

Plany na 2018r.  (update 18.05.19)

-wahacze przód komplet

-tył sprężyny + amorki (autko do góry)

-regulacja gwintu z przodu  z uwagi na stan gwintu, został on wywalony i zastąpiony normalną zawiechą. 

-ogarnięcie elektryki auta (prawdopodobne problemy spowodowane przez niefabryczne radio - kiedy jest podłączone podświetlenia migają a głośniki bzykają. 

-Ogarnięcie instalacji pod suba(generalnie bajzel i jakieś druciarstwo wszędzie wychodzą wiązki kabli w bagażniku spod osłon/foteli itp. 

-Wyciek z półosi 

-klima założenie przewodu + nabicie + pakiet czyszczenie

-opony zima nowe uniroyal 

-Downpipe (na hamowni kat się posypał...)

-sprawdzenie kompresji + ciśnienia oleju (narzędzia zakupione)  Zrobione w 2019r. Kompresja równa 11,3, 11,1, 10,8, 11,0

-Powrót do serii (Na hamowni posypał się katalizator, diagnosta powiedział, że był on zapchany. Wyniki Fatalne na LPG 172/271 na PB 142/240) Kolega @Łukasz13 podesłał sterownik serie po wymianie auto chodzi trochę lepiej czekamy na logi. 

-Jedna z listew sline zewn. odchodzi od drzwi, może wyskoczyła z zaczepów lub ma je połamane. Trzeba zobaczyć. 

-problemy z modułem komfortu (sypie błędy)

-Listwy progowe sline (już kupione)

-regeneracja panelu klimatronika  powiedzmy, że się udało. Na pewno jest lepiej niż było... alee :)

-Serwis gazu, jakiś wyciek bo daje gazem na postoju. 

-Zapowietrzony układ??. Nawiew grzeje dopiero po daniu w piz...  zaczął grzać sam z siebie po przejechaniu ~1km 
-Skrzypiące przeguby 

-Ogarnięcie LAMP - wysłane do regeneracji, wpadnie bix. 

Plany (update 15.05.20)

-Rozrząd 

-UPG

-Napinacz i łańcuch

-Ogarnąć dolot

-felgi 17 sline 

-Zderzak sline ze spryskami 

-Tył dokładka b7

-błąd poduszki pasażera 

-klima coś nie chce współpracować - do sprawdzenia.

-usunięcie rys z lakieru i ogniska korozji 

-zerwanie i na nowo przyciemnienie szyb. teraz się odkleja prawdopodobnie robione przez januszka w stodole...

-Większe hamulce (320/288) - Kupione, czekają na lepsze czasy 

-Kosz na navi Jednak wpadnie nowe radio. To co mam nie spełnia oczekiwań do tego dostać do niego pasującą ramkę jest niemożliwe... Kupiony android - dużo lepiej :)
-Multifunkcja wpadła z B7 :)

-Nowa gałka i mieszek

-Tunel środkowy(wymiana) Nie wymieniłem, ściągnąłem zdarłem gumę wygląda dużo lepiej :)
-Przyciski i schowki konsoli środkowej (schodzący lakier) no - wygląda to lepiej ;)

-Czujniki parkowania tył(naprawa) 

- felgi 18" 

- ezektor

-Ogarnięcie dolotu

 

 

Fotki:
Tak wyglądała po zakupie:
po zakupie.jpg

Nalypka z wypo:

nalypka.jpg

Zabawa ze skrzynią:

luk.jpg

Urwany gwint śruby: (niestety nie mam zdjęcia samej śruby bo ją wyrzuciłem ale zjechana ostro...

uwalony gwint śruby.jpg

Przygota z wężem od klimy... złapany na trytę i na podnośnik. Urwany całkowicie po obu stronach. Zakupiony używany czeka na zamontowanie

urwany wąż.jpg

Pierwsze mini spa:

spa 1.jpgspa 2.jpg

Była też walka z klimatronikiem. Zachęcony tutorialami i opisami w necie zabrałem się za to. Wyszło mi KOSZMARNIE, jednak na razie musi starczyć. Wygląda troszkę lepiej niż było
klim1.jpgklim2.jpgklim3.jpg

Ramka grilla również oberwała. Była pomalowana jakimś czarnym badziewiem. Oczyszczone i wstawione. Trochę zmatowiało ale malowanie jest bardzo drogie pytałem u lakiernika a używanego oddzielnie nikt nie sprzedaje tylko z całym grilem... Z daleka nie widać :)
ramka grill przed.jpgramka grill po.jpg

Po przemyśleniu sytuacji 19" idą prawdopodobnie pod młotek. Kupiłem używki 17 z w miarę dobrymi oponkami. Komfort jazdy nie do porównania. Obecnie zamówione nowe sprężyny i amortyzatory na tył aby trochę podnieść auto bo jest zbyt nisko na moje okoliczne garby...

tył.jpg

nowe koła 2.jpgnowe koła.jpg

 

 

To by było na tyle. Jak będą jakieś zmiany w aucie bądź robocizna to na pewno odświeżę. Plany na bank będą zmienne(ale raczej tylko nowe rzeczy dojdą.. :) ). Wiadomo jak się coś zaczyna ruszać w aucie to zaraz wychodzi milion rzeczy które też wypadałoby zrobić. 

Edytowane przez Patryks25
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Patryks25 napisał:

z przodu i z tyłu gwint. Ale jaki i jakiej firmy to nie wiem. Na niebieskich sprężynach

H&R pewnie gwint.

Fajnie się prezentuje na tych pierwszych alusach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie nie, ale nie ma porównania do 17. Felgi to Tomason TN1 19" jaka szerokość itp to nie wiem musiałbym na feldze sprawdzić a na razie mam je w piwnicy. Co do ceny to nie wiem. Brakuje 2 dekielków i są dosyć porysowane więc na pewno do odnowienia i odmalowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Patryks25 napisał:

Strasznie nie, ale nie ma porównania do 17. Felgi to Tomason TN1 19" jaka szerokość itp to nie wiem musiałbym na feldze sprawdzić a na razie mam je w piwnicy. Co do ceny to nie wiem. Brakuje 2 dekielków i są dosyć porysowane więc na pewno do odnowienia i odmalowania. 

zerknij jaka szerokość etc i parametry opon i pomyśl nad ceną ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadło całe zawieszenie na przód, kpl, wahaczy + amory i sprężyny. Trochę za wysoko poszedł ale dam mu trochę czasu może delikatnie siądzie. Wygląda jak 1BA jednak sprężyny i amory są od 1be/bv. 
przod zawiecha.jpgprzód po.jpgtył po.jpg

Następne co muszę ogarnąć to, wywalenie kata i wstawienie DP, czujniki parkowania tył, podświetlenie rejestracji i wyciek ze skrzyni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, fajne autko. Pytanie. dlaczego wymieniałeś dwumas? jakie były objawy jego uszkodzenia. czy profilaktycznie ? ile zaplaciles za dwumase luka ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@soul87

Hej, dziękuję. 
Dwumas wymieniłem bo miało już delikatne luzy a, że miałem skrzynie rozebraną to będzie spokój. dałem 2400 ale w tym jeszcze olej i montaż prócz skrzyni. 

Edytowane przez Patryks25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję auta!

Ogarnięcie po poprzednim właścicielu, to zawsze droga przez mękę i wydatki, których nie widać. Później zostaje Ci czysta przyjemność z modzenia pod siebie. Powodzenia i wytrwałości!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję @dayd_4  Poprzedni właściciel niby dbał - ale jednak do zrobienia masa rzeczy. Trochę ciężko się dziwić, autko ma 15 lat ale... Auto po wizycie u znajomego na kanale tydzień stało pod blokiem z takiego otóż powodu:
IMG_20181102_192624.jpg

Po demontażu okazało się, że nie tylko tu był problem:

IMG_20181102_192610.jpg

Masakra jakaś. 

Jest sporo do zrobienia ale już bliżej niż dalej. Mody będą wpadać przy okazji :)
Zamówiłem listwy na progi Sline a właśnie przyszły nowe felgi.

 nowa felga.jpg

w/w felgi będą docelowo na lato po uprzednim odwiedzeniu speca od regeneracji. Felgi obecne na aucie(zdj w 1 poście), będą przeznaczone jako zimówki.  
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam powierzyć felgi firmie ze strzegomskiej o nazwie KlinikaFelg. Ma bardzo dobre opinie, zobaczymy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, chyba czas na kolejny updejcik. Dużo się nie działo ze względu na sporo spraw prywatnych jednak coś się udało. 

Na pierwszy rzut podmianka sterownika seria od @łukasz13 W tym samym czasie wymieniałem Świece i cewki (NGK LASER PLATINUM PFR6Q, cewki BERU) Auto zaczęło normalnie chodzić szczególnie na zimnym silniku. Wpadł też DP... Okazyjnie kupiłem listwy progowe wewnętrzne sline + zamówione z prolumo kompletne oświetlenie wewnętrzne. 

To tyle z pozytywów teraz czas na negatywy.  Skrzypią Przeguby przy skręconych kołach i ruszaniu..., instalacja lpg chyba się rozszczelniła bo daje gazem na światłach, posypały się osłony termiczne pod wydechem + te plastikowe osłony. Niestety nie mam na co dzień dostępu do kanału/podnośnika więc na patencie pospinane trytkami. Powyżej 100km/h słychać jak się łomocą.  Auto nie grzeje z nawiewu dopóki nie da się mu w palnik. Po mocnym przyciśnięciu coś zaskakuje i już grzeje normalnie (albo aż za bardzo...) Płyn stan ok, nie ubywa podejrzewam, że zapowietrzony ale odpowietrzałem z przewodu gdzie wchodzi do nagrzewnicy- brak poprawy. 

Troszkę fotek dodaję:
Ostatnie chwile ciepła:

jesienne.jpg

Spalanie na odcinku 30km (70-90km/h + tempomat) 

spalanie.jpg

Downpipe zamontowany:

dp siedzi.jpg

cewki + świece zamontowane: (jeden przewód owinięty ze względu na ułamanie kabla)

cewki i świece.jpg

Po zmianie na setup zimowy:
felgi + zima.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...