Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czarna BEXA / MF B7 / Android


Patryks25

Rekomendowane odpowiedzi

Słomiany zapał jak to mówią. Ostatnimi czasy wymieniłem pompę paliwa oraz filtr. Zmierzyłem na listwie ciśnienie pod obciążeniem równe 4 bary. Niestety wyje jeszcze bardziej niż wyło. Dopóki ciśnienie będzie ok, dopóty odpuszczam temat układu paliwowego. (pompa pierburg, filtr ori). Przejeździłem ponad miesiąc bez problemu. 

Obecnie auto wali na bogato i przyczyną jest prawdopodobnie gaz, który się rozjechał bo na nim na oko spadło parę konia  a na pb jeździ normalnie(szedłem z golfem V 2.0tdi po c*pie na równo na PB a na LPG mi uciekał). W tym sezonie planuję:
-wirusik

-zderzak przód nowy z jakiegoś fajnego pakietu

-zderzak tył dopasować dokładkę

-listwy podprogowe już się dla mnie produkują. 

-jak bozia pozwoli to nowe laćki. myślałem o 18. Obecnie mam 2x 17 sline i już mam dość zmieniania. Chce je sprzedać i kupić jeden zestaw 18 + wielosezon. 

Dużych planów nie ma, bo i zapał przy tym aucie się kończy szybciej niż zaczyna. A lupo za 2tyś dalej jeździ bez awarii...

W poniedziałek odbieram chemię do aut ze sklepu to troszkę ogarnę bo mozecie wierzyć lub nie, ale mój syf na aucie pamięta jeszcze wcześniej wspomniane zakopane :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zamontować jeszcze filtr paliwa z Bosha. U mnie pompa wyła na filtrach Mann/Knecht/Ori Aso, po zamontowaniu Bosha nastała cisza, sprawdzone 2 razy na moim aucie, nie wiem dlaczego tak się dzieje ale działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, krzysiek91x napisał:

Spróbuj zamontować jeszcze filtr paliwa z Bosha. U mnie pompa wyła na filtrach Mann/Knecht/Ori Aso, po zamontowaniu Bosha nastała cisza, sprawdzone 2 razy na moim aucie, nie wiem dlaczego tak się dzieje ale działa

Szkoda mi już pieniędzy sił i czasu na ten temat. Jak nie będzie podawać to będę myślał dalej. 

Obecnie zacząłem rzeźbić dokładkę, zobaczymy czy wogole to zakładać.

20220509_112632.thumb.jpg.06099213b860b580a2cd780868dcead9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Patryks25 napisał:

Słomiany zapał jak to mówią. Ostatnimi czasy wymieniłem pompę paliwa oraz filtr. Zmierzyłem na listwie ciśnienie pod obciążeniem równe 4 bary. Niestety wyje jeszcze bardziej niż wyło. Dopóki ciśnienie będzie ok, dopóty odpuszczam temat układu paliwowego. (pompa pierburg, filtr ori). Przejeździłem ponad miesiąc bez problemu. 

Przyjrzyj się pompie. Mam Manna i nie wyje, tak samo na fabrycznym również nie wyło. Pompa jest chwilę słyszalna po włączeniu zapłonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, george napisał:

Przyjrzyj się pompie. Mam Manna i nie wyje, tak samo na fabrycznym również nie wyło. Pompa jest chwilę słyszalna po włączeniu zapłonu.

4 pompie mam się przyglądać? Po co. Daje 4 bary, niech wyje. 2x nove vdo, 1x niwy man, 3x ori filtry, 1 filtr Mann  wszystko wyje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.05.2022 o 09:05, george napisał:

Dobrze podeszło.

Też tak uważam, tu jeszcze jedna fotka z przymiarek + przymiarki listwy podprogowej. No i mam wielki dylemat w jaki kolor czy razem z tyłem aby było podobnie czy co robic :(

 

Umyłem auto porządnie z quick detailerem na koniec to sosna zaczęła pylić:decayed:

20220514_192558.jpg

20220514_191901.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z zapowiedziami, zderzak zamówiony, czas oczekiwania to 15 dni roboczych więc poczekamy, lakiernik też umówiony. Obecnie siedzę na etce i zamawiam wszystko co trzeba do zmontowania z powrotem systemu spryskiwaczy. Pewnie i tak coś wyjdzie że brakuje i tak :) bardzo dużo części już nie produkują (np, mocowanie zaślepki sprysku) a u mnie niektóre połamane. Mamy czas. 

Obecnie auto stoi gdyż zapomniałem wyłączyć kamerę i padł aku. To dobry czas aby coś przy aucie pogrzebać :P Na pierwszy ogień poszła odma, większość elementów zdjąłem i wyczyściłem, prewencyjnie zmieniłem zaworek i trójnik przy nim który jako jedyny element wokoło był ubrudzony olejem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do rodziców właśnie przyszła paczuszka, wkurwiłem się trochę, że kratka nie jest gotowa no ale... received_282052827390057.thumb.jpeg.512d549dcbef001ce6e9dfbdfce060aa.jpeg

Do tego już wcześniej doszedł grill, 

received_431102832348786.thumb.jpeg.465646dc09e37d6bf71886f16c5ff863.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się, że ze zderzakiem nie będzie tak łatwo jak się wydawało. Objechałem 11 (słownie: jedenastu) lakierników z tym zderzakiem i nikt nie chciał się podjąć, a jak mówił, że weźmie się za to, to za jakieś bajońskie sumy oscylujące w 800-1200zl. Znalazłem jednego majstra poza Wrocławiem, u którego będę robił komplet. Rdze na błotniku tylnym, listwy pod progowe oraz ten zderzak. Szacunkowy koszt kompletu to 1700zl także nie ma tragedii. Wracając do zderzaka, martwię się ta kratka środkowa, ktoś ma pomysł jak to zamontować? Kolejne sprawy to zaślepki spryskow nie pasują i trzeba je lekko " dopasować".. Z Niemiec przyszły też originalnie kratki z rs4 b7 i... Idealnie nie jest. Zaczepy w innym miejscu niż te niby wyprofilowane na zderzaku, kratki nie siedzą dobrze. Zobaczymy po malowaniu i usztywnieniu tego belką (musiałem kupić używkę za 50zl gdyż tak zażyczył sobie lakiernik do tak miękkiego materiału). No zobaczymy, na razie zapowiada się droga przez mękę... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpoczynamy czwarty tydzień z autem u lakiernika. Lakiernik bardzo polecany a kontaktu prawie brak, obecnie tylko robota może go uratować, tłumaczy się dużymi problemami z tym zderzakiem i wysyłał mi zdjęcia jak spłynął mu lakier i popękał. Obiecuje, że będzie na pn, w pn mówi, że w środe, środa przychodzi to chłop pisze, że piątek a w piatek brak odpowiedzi... Dramat.  Już mam powoli dość tematu zderzaka bo to jeszcze nie koniec a dopiero początek. 

Tymczasem zakupiłem kolejny zestaw paliwowy Pierburg + ufi, ori przekaźnik i zamierzam oddać do majstra na płukanie układu, czyszczenie itp bo już nie mam z tym pomysłu. 

Dokupiłem również kolanko odmy z aso bo jak zmieniałem trójnik z zaworkiem to je wyjąłem i okazało się delikatnie pęknięte a nie chcę ryzykować opuszczaniem miski i wyjmowaniem kawałków oraz kupiłem reduktor do gazu magic 3 :) w/w majster będzie także wywalał starego rc01 i przerabiał listwę na zasilanie z 2 stron. 

 

Mam nadzieję odebrać autko w nadchodzącym tygodniu to dodam trochę fotek gdyż same wypociny i żale ciężko i nudno się pewnie czyta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.07.2022 o 20:47, Patryks25 napisał:

kupiłem reduktor do gazu magic 3 :) w/w majster będzie także wywalał starego rc01 i przerabiał listwę na zasilanie z 2 stron. 

Ktoś przed Tobą założył za słabą instalację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, george napisał:

Ktoś przed Tobą założył za słabą instalację?

Generalnie instalacja starczała na serię, ale myśleć o jakimś programie już nie było co, gdyż reduktor pracował i tak już na granicy, a wtryski zmieniałem (ponad rok temu) na większe gdyż poprzednie miałyby problem ze 150konna wersja. 

 

Więc tak auto odebrałem i jestem załamany. Chłopy odjebały po całości. Była mowa, że malujemy zderzak, listwy podprogowe i błotnik tylny, a oni dodatkowo stwierdzili, że moje srebrne listwy s4 są brzydkie i pomalowali je w kolor... Tragedia. Oczywiście, za to nie zapłaciłem ale jestem załamany. Auto zmienia koncept przez błąd lakiernika to chyba jakiś żart, gdzie ja teraz znajdę takie listwy w kolorze który miałem? 

 

20220711_150245.jpg

Edytowane przez Patryks25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo każdy ma swój gust, ale tak jest o wiele lepiej :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, NervaR napisał:

Wiadomo każdy ma swój gust, ale tak jest o wiele lepiej :thumbup1:

Wygląda teraz jak każda. Tego chciałem uniknąć, dlatego podróże w "egzotyczny" zderzak ale c**j strzelił już plan. Zobaczymy, prześpię się przemyśle, wypłacze w poduszkę :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strach się bać takiego lakiernika. Pozytyw w tej całej sytuacji taki, że auto nadal jest czarne :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem dobrze zrobili, ten srebrny pasował by jak pięść do nosa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Patryks25 możesz napisać z czego jest Twój zderzak, że lakiernik miał z nim taki problem. Ze zdjęcia to zwykły s-line.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lukasz_mk2 napisał:

@Patryks25 możesz napisać z czego jest Twój zderzak, że lakiernik miał z nim taki problem. Ze zdjęcia to zwykły s-line.

To zderzak rdx, wykonany z POM. Jest miękki jak guma a do sline to mu daleko :p

 

Jutro rano będą zdjęcia i może filmiki :)

Edytowane przez Patryks25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...