Skocz do zawartości
IGNOROWANY

0,5 L oleju na 100 km... Pierścienie?


badi1992

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, trochę jednak chyba fałszywy alarm. Wróciłem ze stacji i po ~3 godzinach napalony na poprawę poszedłem sprawdzić stan na bagnecie, teraz brakuje dosłownie pół milimetra do stanu który był przedtem :) hehe. Jutro rano i tak pójdę i zobaczę jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas altki sa dobrze chronione przez sanki pod silnikiem... gdyby ppszla miska to olej znikl by momentalnie...

Mam doswiadczenie bo u brata w vw bora 3 lub 4 razy miska byla zmieniana po przygodach na parkingach lub dziurawych drogach... a nasze a4 to pancerniki ;) ja swoim nie raz przytarlem progi przednia czescia i nadal wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, MaTeo85 napisał:

U nas altki sa dobrze chronione przez sanki pod silnikiem... gdyby ppszla miska to olej znikl by momentalnie...

Mam doswiadczenie bo u brata w vw bora 3 lub 4 razy miska byla zmieniana po przygodach na parkingach lub dziurawych drogach... a nasze a4 to pancerniki ;) ja swoim nie raz przytarlem progi przednia czescia i nadal wszystko jest ok.

Czasami mnie wkurza to auto właśnie dlatego, że jest niskie. Starymi gratami przez las przejeżdżałem rozpędzając się do 50 km/h, tym nawet w las nie wjadę :D W czerwcu jak się wybrałem na dobre strzelanie to dwa km jechałem 15 minut xDD To był ostatni raz. Bardzo żałuje, że nie kupiłem wersji z tym wyższym zawieszeniem, ale za cholere nie mogłem go dostać. Niestety rynek aut używanych ma trochę minusów :D 

I faktycznie jak się zadupcy o coś to nic wielkiego się nie dzieje. Nie ma tygodnia żeby coś od dołu nie zaszurało, czasami jak jebne na progi z krawężnika to szok. Ludzie PRLu nie przewidzieli, że w przyszłości na osiedlach będzie tyle aut, więc parkingów jest na 1/5 mieszkańców i trzeba jeździć po trawnikach, krawężnikach i chodnikach. 

 

Bogu dzięki, żeś tego nie zechlał! :D Ostatnio gdzieś czytałem, że zmienić miskę olejową w tym aucie to katorga! :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, badi1992 napisał:

Jutro rano i tak pójdę i zobaczę jeszcze raz.

Prawidłowo myślisz.

 

16 minut temu, Rosomak91 napisał:

Starymi gratami przez las przejeżdżałem rozpędzając się do 50 km/h

No niezle....ale to auto, które posiadasz to może jezdzić tu i tam,ale na pewno nie po....lesie, nie te parametry,ale nie powinno Cię to dziwić, bo przecież widać jaki ma prześwit jak stoi....

Może trzeba było iść w jakieś Q jak masz zacięcie w takich klimatach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MaTeo85 napisał:

U nas altki sa dobrze chronione przez sanki pod silnikiem..

Miska faktycznie jest dobrze "otulona" czyli schowana, ale i ją można załatwić przy niekorzystnych okolicznościach.

Jedno jest pewne, na asfalcie jest jest bezpieczna, a raczej do takich dróg to auto jest przeznaczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Panowie,

 

Byłem u mechanika wymienić olej. Żadnych wycieków nie było widać jednak mechanik powiedział, że w tą pogodę to nie ma sensu tego sprawdzać, odkręciliśmy osłonę i mechanik popsikał jakimś alkoholem spód silnika aby wszystko było widać no i nic. Powiedział, że najlepiej gdybym się po tym przejechał i wrócił ale w tę pogodę nie ma sensu bo wszystko znów będzie brudne. Nalaliśmy Motula X-cess 5w40. Stary olej był czarny. Dlaczego? ;o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem jakieś 1,5 tys kilometrów i w tym okresie wzieło jakieś 100-150 ml (1-2mm na bagnecie) oleju max. Dodam, że auta jakoś nie oszczędzam jeżeli chodzi o styl jazdy. Także uważam, że wszystko dobrze się skończyło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...