Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Samochód nagle zgasł


Daniel.K

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wczoraj stałem się posiadaczem Audi A4 3.OV benz.Jadac samochodem na kołach po przejechaniu około 200KM samochód nagle zgasł,zjechałem na pobocze.Sprobowalem samochód odpalić ponownie kontrolki się palił normalnie rozrusznik jak by cykał,czy też kręcił ale motor nic.Proszę o pomoc co mogło się S.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mało szczegółów Kolego, paliwo dochodzi, rozrusznik wg Ciebie normalnie kręci czy tylko cyka jak napisałeś? Przyczyn może być naprawdę wile aby dojść do usterki trzeba posprawdzać parę rzeczy.

Masz kompa? Sprawdzałeś jakieś błędy silnika itd.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyżej też właśnie pytałem czy paliwo dochodzi, bo może go po prostu nie ma. Może padłą pompka w zbiorniku albo filtr się przytkał, pytanie też czy iskra jest? Takie dwie podstawowe sprawy. Póki co za mało info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompa nie mam odstawiłem do mechanika.

Tak myślałem że za mało konkretów.Bardziej dźwięk przypomina cykanie.No nic w Poniedziałek się okaże.Przyjemnej Niedzieli 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak cykanie to albo coś z rozrusznikiem lub po prostu padło aku. Na przyszłość to widzę, że jesteś z Bydzi, daj znać podjadę zobaczymy. Mam tester, podstawowe a czasami zaawansowane sprawy ogarniam, mechanika choć podstawowa też nie jest mi obca. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciej bardzo chętnie podaj mi nr to napewno się Skontaktuje.Ja auto odstawiłem do Trawczyńskiego natomiast nie wiem czy słynie z silników V6 bo VW tam jeździłem i było ok,a tu nie wiem jak ogarnie temat.

Pozdrawiam  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka, robiłem kiedyś u niego sprzęgło i dwumas. Kumaty gość. Z tego co wiem to ma dobre opinie. Jk będziesz coś potrzebował to pisz śmiało na PV. Zwykle sprawdzam forum codziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jestem po diagnozie.Dramat Rozrząd się przrkrecił,Mechanik odkrecił świece sprawdził pod ciśnieniem i zero bar.Jestem załamany całość z robotą szacowana na 8-9.500zł.Chyba wyskoczę z okna.Jestem zbity jak Pies.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to straszna lipa, nie zazdroszczę. Nie łam się, mówiłeś, ze dopiero co kupiłeś ten samochód, najprawdopodobniej ktoś wiedział co sprzedawał. Jak kupiłeś z komisu to sprawa jest prostsza, jeśli od osoby prywatnej już gorzej. W grę wchodzi porada prawna bo to wydarzyło się zaraz po zakupie, więc jest coś takiego jak rękojmia itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Daniel.K napisał:

No i jestem po diagnozie.Dramat Rozrząd się przrkrecił,Mechanik odkrecił świece sprawdził pod ciśnieniem i zero bar.Jestem załamany całość z robotą szacowana na 8-9.500zł.Chyba wyskoczę z okna.Jestem zbity jak Pies.

Rób swapa na 2.8 amx,na A6 forum jest opis jednego z użytkowników jak to zrobił. Wyszło go to około 5 tys zł. 

Tutaj masz link

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się jakoś wykryć objawy takiego uszkodzenia? By wcześniej coś z tym zrobic? Zanim padnie całkiem jak koledze 

Edytowane przez Keymil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jak sprawa się zakończy a tak z ciekawości jaki przebieg tego pojazdu i który to rocznik.

Kupowanie tej jednostki to ogromne ryzyko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kogo kupiony?Jakieś kwity na naprawy?Pytałeś kiedy ten rozrząd był robiony?Trzeba mieć totalnego pecha żeby trafić takie coś zaraz po kupnie.To jakby 6 w totka,takie prawdopodobieństwo.Nie wiem,może było coś dłubane i na odwal poskładane przed sprzedażą.Rozrząd ma swój interwał,ale naprawdę trzeba mieć wyjątkowego pecha żeby walnął od razu po kupnie.Daj znać,jak się potoczyło.2,8 może taniej swap,ale do budy B6 trochę bez sensu.Według mnie,to albo 10 na naprawę tego,albo dołożyć jeszcze i zastanowić się czy nie pchać 2,7Bit.Ale to nigdy nie wiesz też,co kupisz i ile pohula.Też by to najpierw sądowo atakować trzeba według mnie.Musiał być totalnie przekroczony interwał,albo ze starości,albo spartaczona wymiana,bo to jest aż niemożliwe,że akurat tobie po 200 km.?

Edytowane przez mirek31071977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszedł nowy silnik tamten nie będzie naprawiany.Tylko nie wiem czy mechanik nie krzyczy za dużo bo za robotę chce 3,5tys.Niewiem czy nie wstawić do kogoś innego,ale za bardzo niewiem kto w Bydgoszczy jest godny uwagi i nie będzie nażekał, i skroi normalnie bez grania na ludzkich uczuciach w krytycznej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Daniel.K napisał:

Dzisiaj przyszedł nowy silnik tamten nie będzie naprawiany.Tylko nie wiem czy mechanik nie krzyczy za dużo bo za robotę chce 3,5tys.Niewiem czy nie wstawić do kogoś innego,ale za bardzo niewiem kto w Bydgoszczy jest godny uwagi i nie będzie nażekał, i skroi normalnie bez grania na ludzkich uczuciach w krytycznej sytuacji.

3,5 to spora kasa, myślę że do 2,5 to max ile taka usługa powinna kosztować. Podzwoń jeszcze po paru większych warsztatach w Bydzi i dopytaj ile taka przyjemność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik od kogo masz?W miarę pewne źródło?Nie atakowałeś o nic sprzedawcy,tylko od razu silnik?3,5 to kupa siana.Myślę,że mój mechanior by to ogarnął za 1500-2000 jeśli do Polo 1,2 mi wziął 600 i to z wliczeniem rozebrania starego silnika,co jest grane:)

Edytowane przez mirek31071977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega od padniętego silnika nawet nie raczył odpisać na moje PW czy byłby chętny na kupno ode mnie silnika, który do końca chodził jak pszczółka, trudno. Ktoś inny na szczęście będzie się nim cieszył. Sprzedam mu mimo wszystko info, że koło Bydgoszczy jest dobry warsztat, ktoś z forum mi go polecił (co również ma/miał A4 z 3.0 pod maską). Sam też byłem u nich 4 lata temu na poskładanie na nowo/doregulowanie rozrządu (niestety kąty w gr. 93 po tym ani drgnęły... mieściły się w normie na szczęście) i na moje oko wiedzą co robią, acz nie jestem ich rzecznikiem więc nie biorę za nic odpowiedzialności :hi: Info zupełnie bezinteresowne:

Auto Serwis "U Osy"
ul. Koronowska 16, 86-020 Kotomierz 
Telefon: 791 557 544

https://www.google.pl/maps/place/Auto+Serwis+"U+Osy"/@53.3025062,18.1026322,13.44z/data=!4m8!1m2!2m1!1skotomierz+mechanik!3m4!1s0x47031b9ad965108d:0x5d2733bc33ecfcd8!8m2!3d53.3011068!4d18.1103189

Pamiętam, że za bite pół dnia roboty wykasowali mnie zaledwie na 200zł... :whistling: 
Oczywiście zgodnie z umową zapłaciłbym więcej, gdyby udało im się ustawić bliżej zera kąty w gr. 93

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...