Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Radio Android


szaman89

Rekomendowane odpowiedzi

Wierzyć mi się w nie chce, że nowe radio odbiera lepiej niż ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam separator 2x fakra dołączony do zestawu z radiem. 

Wierzysz, nie wierzysz to tak właśnie jest. Na Androidzie łapie lepszy sygnał fm niż na Concercie. 

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, szaman89 napisał:

Ja u siebie mam separator 2x fakra dołączony do zestawu z radiem. 

Wierzysz, nie wierzysz to tak właśnie jest. Na Androidzie łapie lepszy sygnał fm niż na Concercie. 

Podobno masz taki jak ja kupiłem, a oryginalnie jak miałeś w concercie?

Też Ci dochodzi 2x fakra od anteny?

Bo u mnie oryginalnie była 1 fakra i 1 zwykła końcówka Din, czy to ISO 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak taki sam. Z samochodu do radia wychodzi 2x fakra i tak to też działało na Concercie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz po pracy ściągnę radio i coś pokombinuje, bo radio android u Ciebie też posiada jedno zwykłe wejście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, OlekS napisał:

Zaraz po pracy ściągnę radio i coś pokombinuje, bo radio android u Ciebie też posiada jedno zwykłe wejście?

Tak dokładnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.03.2019 o 14:20, OlekS napisał:

No i ja już mam u siebie zamontowane takie radio, wszystko bardzo fajnie chodzi, tył gra, ale tylko FM to mnie rozwala, bardzo zły odbiór radia, mimo zastosowania separatora antenowego podwojnego, jeden fakra, drugi DIN, i wszystkojedno nawet w mieście bardzo żle gra.

Juz miałem pomysl zamontowania oryginalnego radia concert w schowek, typowo do słuchania radia, ale duzo kombinowania.

Doradcie coś z tym radiem, może ktoś ma na to patenty

to dziwne że słabo tak gra.

u mnie gra lepiej niż na concert 2. U Rodziców na wiosce łapie więcej stacji radiowych i czyściej grają.

Właśnie tego się bałem jak czytałem komentarze innych użytkowników odnośnie fal radiowych. Może trafiłem z modelem

a jaki masz model i ile dałeś i gdzie brałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o dźwięk samego radia to jest dobry, tylko właśnie odbiór fal radiowych jest słaby.

Mam 2gb RAM 16gb ROM, Android 7.1 podobne do RNS-E, kupowałem na allegro za 1200 z kamerą cofania.

Podejrzewam że separator który kupowałem nie zasila anteny aktywnej, a tylko sam separator(niebieski kabelek ANT), bo jak wyżej pisałem, dochodzi mi do radia jedna fakra i jedna zwykła złączka antenowa, którą concert wcześniej zasilał antenę aktywną.

Kolega szaman89 pisał że u niego w b7 dochodzi do radia 2x fakra.

Nie wiem dokładnie czy w b7 już antena nie aktywna, dla tego wam tak dobrze działa, zasilając tylko sam separator.

Spróbuję dziś przed separatorem dać zwykła przejściówkę z zasilaniem anteny, później dopiero separator.

Dobrze że mówicie, że wam lepiej działa niż oryginalny concert, teraz już choć mam motywacje, że trzeba iść dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, szaman89 napisał:

Możesz ale czeka Cię rzeźba z przewodami.

rzeźba taka jak przy przechodzeniu z rns-d na rns-e?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Mikołaj Grycner napisał:

rzeźba taka jak przy przechodzeniu z rns-d na rns-e?

A tego to Ci nie powiem bo nie przerabiałem sam takiego przypadku. Obstawiam, że taka sama albo podobna rzeźba. Not compatible w przypadku tego opisu tyczy się zapewne tego, że nie ma w zestawie gotowej przejściówki. Podłączyć się pewnie da, kwestia ile czasu i nerwów na to poświęcisz.

Oczywiście wszystko to tylko moje domysły. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, OlekS napisał:

Kolega szaman89 pisał że u niego w b7 dochodzi do radia 2x fakra.

ja ma jedno wyjście fakra jedno diversity czy jak to sie nazywa i przejściówkę z diversity na drugą fakra   , która łączy dwie anteny z separatorem , który jest zasilany przez niebieski kabelek  i śmiga:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim! :) Od dłuższego czasu przymierzam się do zakupu chińskiego radia na miejsce RNS-E i padła decyzja na zakup. Zastanawiałem się nad zakupem na allegro za około 1500zł ale widze, że na ali jest po około 1050zł więc chyba nie kalkuluje się dopłata do rocznej gwarancji tyle kasy. Znalazłem na ali taki egzemplarz jak poniżej. Zamawiać stąd z dostawą z niemiec czy ma ktoś lepszą ofertę i podlinkuje lub poleci skąd zamawiał i jeszcze jest dostępny do kupna? Wychodzi 280 USD więc około 1070zł na dzień dzisiejszy. Interesuje mnie tylko z panelem który ma przyciski po obu stronach.

Czy może czegoś w tej ofercie brakuje co jest dołączone w ofertach które są na allegro?

Swoją drogą czy przy nagłośnieniu BOSE też są wymagane te konwertery dźwięku czy zastępuje go wzmacniacz w bagażniku?

 

Owa oferta:

https://pl.aliexpress.com/item/Android-6-0-1-Two-Din-7-Inch-Car-DVD-Player-For-Audi-A4-S4-2002/32794311979.html

Edytowane przez DDK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam radio już bardzo długo i też potwierdzam, że FM zbiera lepiej niż w concert2 zresztą film jest na stronie mojego audi. 

Zaczynam obserwować temat bo ciekawy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20190304_193722.jpg20190304_193957.jpg

Takie kable mi dochodzą, i na kolanach mam przejściówki różne, jak  już tylko nie kombinowałem, i źle, z ciekawości podłączałem Ori concert 2 i jest idealnie, a android mi się wydaje lepiej gra na samych separatorach, jak podłącze do anten to nic się nie zmienia, nawet gorzej..

Już mi ręce opadają z tym FM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, DDK napisał:

Cześć wszystkim! :) Od dłuższego czasu przymierzam się do zakupu chińskiego radia na miejsce RNS-E i padła decyzja na zakup. Zastanawiałem się nad zakupem na allegro za około 1500zł ale widze, że na ali jest po około 1050zł więc chyba nie kalkuluje się dopłata do rocznej gwarancji tyle kasy. Znalazłem na ali taki egzemplarz jak poniżej. Zamawiać stąd z dostawą z niemiec czy ma ktoś lepszą ofertę i podlinkuje lub poleci skąd zamawiał i jeszcze jest dostępny do kupna? Wychodzi 280 USD więc około 1070zł na dzień dzisiejszy. Interesuje mnie tylko z panelem który ma przyciski po obu stronach.

Czy może czegoś w tej ofercie brakuje co jest dołączone w ofertach które są na allegro?

Swoją drogą czy przy nagłośnieniu BOSE też są wymagane te konwertery dźwięku czy zastępuje go wzmacniacz w bagażniku?

https://pl.aliexpress.com/item/Android-6-0-1-Two-Din-7-Inch-Car-DVD-Player-For-Audi-A4-S4-2002/32794311979.html

Oferta jest dobra. Z tego co widzę po zdjęciach to nie ma separatora.

 

14 minut temu, OlekS napisał:

Takie kable mi dochodzą, i na kolanach mam przejściówki różne, jak  już tylko nie kombinowałem, i źle, z ciekawości podłączałem Ori concert 2 i jest idealnie, a android mi się wydaje lepiej gra na samych separatorach, jak podłącze do anten to nic się nie zmienia, nawet gorzej..

Już mi ręce opadają z tym FM

Te dwie przejściówki na środku powinny wystarczyć do uruchomienia wzmacniacza antenowego. Jeżeli niebieski przewód jest dobrze podłączony to spróbuj jeszcze zamiennie zastosować na drugą fakrę tą drugą przejściówkę od góry.

Zawsze jest jeszcze możliwość, że separator jest walnięty albo sama przejściówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, OlekS napisał:

Takie kable mi dochodzą, i na kolanach mam przejściówki różne, jak  już tylko nie kombinowałem, i źle, z ciekawości podłączałem Ori concert 2 i jest idealnie, a android mi się wydaje lepiej gra na samych separatorach, jak podłącze do anten to nic się nie zmienia, nawet gorzej..

Już mi ręce opadają z tym FM

a zasilanie do separatora masz z kostek od radia? kabel niebieski już był przygotowany żeby tylko wpiąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 2 środkowe przejściówki właśnie miałem na początku zamontowane, kabel zasilający wychodzi z radia, niebieski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, OlekS napisał:

Te 2 środkowe przejściówki właśnie miałem na początku zamontowane, kabel zasilający wychodzi z radia, niebieski

A ta na dole przejściówka z różowym przewodem to jest na tą większą czarną wtyczkę, która wychodzi z samochodu? Ogólnie powinno wystarczyć zapodanie napięcia przez ANT na samą czarną wtyczkę antenową i wzmacniacz antenowy powinien się wzbudzać a radio dobrze zbierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, OlekS napisał:

20190304_193722.jpg20190304_193957.jpg

Takie kable mi dochodzą, i na kolanach mam przejściówki różne, jak  już tylko nie kombinowałem, i źle, z ciekawości podłączałem Ori concert 2 i jest idealnie, a android mi się wydaje lepiej gra na samych separatorach, jak podłącze do anten to nic się nie zmienia, nawet gorzej..

Już mi ręce opadają z tym FM

Weź sprawdź dla pewności czy na remote w radio pojawia się prąd po włączeniu radia. 

Ja u siebie mam założony ten separator z wejściem na dwa fakry, jedna fakra bezpośrednio, a tam gdzie była antena ISO założyłem przejściówkę na fakra. Posprawdzaj miernikiem przejścia wszystkie bo te przejściówki to lubią słabo łączyć i nie stykać. 

Spotkałem się też z sytuacją, że obudowę separatora czasem trzeba było dodatkowo obizolować aby niczego nie dotykała. 

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i końcu)))

Taka pora, rano wstawać, a ja w samochodzie siedzę

Była zwarta przejściówka ISO - fakra, miernikiem doszedłem dopiero do tego, no i teraz na szybko na tym separatorze 2x fakra urwałem jedną fakre, i podłączylem same druciki do czarnego przewodu ISO i gra, nawet bardzo dobrze gra))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...