Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Jaki silnik w A4 B7 - 1.9 TDI 116PS czy 2.0 TDI 140PS?


roodiii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Na początku chciałbym zaznaczyć, że szukałem podobnych wątków na tym forum ale większość została przeniesiona do kosza lub linki, które były podawane wygasły. Jeśli istnieje już taki watek to bardzo proszę o dzaiłającego linka.

Kilka dni temu sprzedałem moja A4 1.9 TDI 110KM 1999 r.

Z auta byłem bardzo zadowolony a przede wszystkim z silnika.

Aktualnie planuje zakup A4 B7 i zastanawiam sie nad silnikiem (czy 1.9 TDI 116 KM czy 2.0 140KM). Wiem, że obydwa silniki są na pompowtryskach. Słyszałem opinie, że silniniki 2.0 TDI są bardziej awaryjne ze względu na większą ilość pompowtrysków i ze są niedopracowane. Czy to prawda? Więc, jak na razie zostaje przy zakupie 1.9 TDI 116 KM.

Jeżeli ktoś z was ma jakieś opinie lub doświadczenia na temat tych dwóch silników lub ma jakieś informacje, które by zaważyły na wyborze to będę wdzięczny za info.

Bardzo bym prosił o wasze opinie na temat tych dwóch powyższych silników. Z góry dziękuję. A jak ktoś by miał do sprzedania takie auto to proszę dać znać. (Interesuje mnie czara - najlepiej w wersji s-line)

Pozdrawiam Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy po kim kupujesz pojazd.

1,9 116KM, to bezposredni nastepca AVF i AWX, wiec sa już dobracowane do bólu.

2.0TDI miewały problemy, jednak nie jest to regułą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszukaj ten dzial po 'BLB' i bedziesz wiedzial, jakie problemy mozesz miec kupujac 2.0 TDI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duzo zalezy tez od rocznika.Unikal bym aut z 2005 roku.

Dodam tylko ze 1.9 w B7 jest dla kogos komu nie zalezy na dynamice bo z tym motorem to auto nie jedze.Dynamika jest na prawde bardzo slaba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duzo zalezy tez od rocznika.Unikal bym aut z 2005 roku.

Dodam tylko ze 1.9 w B7 jest dla kogos komu nie zalezy na dynamice bo z tym motorem to auto nie jedze.Dynamika jest na prawde bardzo slaba.

kilka malych zabiegów i jest bezawaryjne ~170 ps i płaskie ~350 nm .... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duzo zalezy tez od rocznika.Unikal bym aut z 2005 roku.

Dodam tylko ze 1.9 w B7 jest dla kogos komu nie zalezy na dynamice bo z tym motorem to auto nie jedze.Dynamika jest na prawde bardzo slaba.

kolega ma BKE i zrobione 130 KM, smiga az milo :good:

kilka malych zabiegów i jest bezawaryjne ~170 ps i płaskie ~350 nm .... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"2.0 TDI są bardziej awaryjne ze względu na większą ilość pompowtrysków"

nie wiem gdzie to słyszałeś ale to nieprawda bo obydwa silniki są cztero cylindrowe i mają po 4 pompowtryski...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na dziś to bym kupił 1,9 TDI 115 KM i chwilowo go delikatnie dłubnął na jakieś 160 KM (wymiana turbiny na GT1749VA).

W dalszej perpektywie założyłbym słupek silnika od BMM (2.0 8V, dopracowany do bólu z mocnym dołem). Do tego FMIC, turbina np. BRD i mocy przybywaj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam BRE i jestem mega zadowolony, ekonomika i elastyczność po virusie u Rogala powoduje codziennego banana. Szukaj 2.0 BRE z niedużym przebiegiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...