Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 B7 1.8T BFB Quattro


davido1216

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem z Podkarpacia i od półtora roku jestem posiadaczem Audi A4 B7 1.8T 163KM S line

Zostałem namówiony przez jednego z użytkowników tego forum abym założył swoje konto i opisywał prace które sam wykonuję, gdyż nie ufam mechanikowi :P

Przedstawiam wam mój samochód:

A4 B7 Sline.jpg

Audi A4 S line 2.jpga4 b7 sline 3..jpg

 

   Jak wiadomo po zakupie pasowało zrobić drobną kosmetykę silnika, gdyż jeździł na Castrolu long life i z pod pokrywy zaworów delikatnie sączył się olej.

  Więc zebrałem wszystkie potrzebne części i zabrałem się za wymianę.

Parę fotek z wymiany rozrządu wraz z czyszczeniem smoka:

IMAG0069.jpg

  IMAG0075.jpg

IMAG0081.jpg

Pokrywa zaworów jak i miska nie wyglądała zbyt ciekawie:

IMAG0088.jpg

IMAG0090.jpg

IMAG0091.jpg

po czyszczeniu całkiem inaczej wygląda :)

IMAG0093.jpg

IMAG0096.jpg

 

Po tym zabiegu została wymieniona odma wraz z kolankiem ponieważ było uszkodzone oraz zaworkiem zwrotnym.  Części oczywiście oryginalne :P

Jak wiadomo 1.8T nie odmawia instalacji gazowej, więc postanowiłem założyć.

Osprzęt jaki dostałe:

- Setownik KME Nevo

- reduktor MAGIC 3

- wtryski MAGIC JET

 Po założeniu instalacji LPG w moim B7 1.8T przyszedł pomysł na modyfikację standardowego przełącznika gaz/benzyna.  Ten tema został opisany przez mojego kolegę MiKr gdy jeszcze nie miałem konta :)

Jeśli ktoś jest chętny zobaczyć efekt zapraszam w kliknięcie linku:

 

Do wyposażenia B7 postanowiłem dorzucić 4 elektryczne szyby wraz z oryginalnym podświetlaniem klamek jak i drzwi... A przy okazji zostało założone nagłośnienie Bose :)Nie powiem, trochę było przy tym rozbierania tapicerki jeśli chciało się puścić tak jak oryginalna wiązka ale efekt zakończył się pozytywnie.. Przy tej pracy akurat mam niewiele fotek :)środek 2.jpg

środek.jpg

 

Po długich zastanowieniach i konsultacjach postanowiłem do mojej fury dołożyć napęd na 4 koła tzw. QUATTRO :D

Wszystkie części zdobyłem od jednego sprzedawcy więc nie miałem problemu że coś nie będzie pasowało :)

Części pochodziły z demontażu Anglika starszego modelu B6 ale z małym przebiegiem...

Przed założeniem postanowiłem trochę odświeżyć graty bo jednak były trochę zardzewiałe ?IMAG0184.jpg

 

IMAG0185.jpg

Dyfer został uszczelniony nowymi simeringami jak i pierścieniami oraz został wymieniony olej :)

IMAG0189.jpg

 

  Po tych zabiegach przyszedł czas na samodzielny montaż napędu bez podnośnika jak i kanału :D fotki nie wyraźne ale coś tam widać :)

A4 dostała również nową konserwację przy montażu Quattra.. montaż Quattro.jpgmontaż Quattro. 2jpg.jpgmontaż Quattro. 1.jpg

A to jest efekt po założeniu w późniejszym czasie :) montaż Quattro 4.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graty fury ?

Ps: musisz dolozyc jeszcze pakiet sline bo w 1 linijce jest napisane ale po fotach nie widac ?

bezawaryjnosci ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny sedanik:oklasky:

Faktycznie z s-line "niewiele" ma, ale wszystko da się dołożyć:gicior:

Bezawaryjności życze i zrobionych modów całą liste:wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samodzielnie dołożone quattro, szacunek :) Jaki to koszt jeżeli to nie tajemnica? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pięknie,
mam oko na ten egzemplarz i jest naprawdę zadbany :) a wszystkie modyfikacje/naprawy wykonywane bardzo starannie.

Tutaj fotka po jednym z sobotnich woskowań ?
IMG_3903_zpsbzhktzxu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo, takie projekty tu się ceni. Idź tak dalej a będziesz miał się czym wyróżniać, narazie dozbrajasz golasa ale przyjdzie czas na lepsze mody. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobna aktualizacja tematu :P

Przyszedł czas na wymianę zwykłej kiery S line na Multi-funkcyjną

Kierownice dostałem w okazyjnej cenie z A5 8T IMG_20190126_133149.jpg

W moim przypadku wystarczyło wymienić tylko taśmę kierownicy i przekodować moduł :)

IMG_20190121_121421.jpg

IMG_20190126_200550.jpg

Wszystko śmiga jak z fabryki :D

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny i przydatny modzik :)
Kierownica w bardzo ładnym stanie.
Do kompletu teraz brakuje RNSa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie tu nie było więc przyszedł czas na drobną aktualizację; :P

Co do silnika jak na razie nie został jeszcze zmodyfikowany chodź egzemplarz trafiony w dziesiątkę gdyż od kupna nie miałem żadnego problemu, nawet drobnej usterki. 

Jedynie co przy nim robię to wymieniam regularnie olej w raz z filtrami i mogę zamknąć maskę aż do kolejnej wymiany gdyż nie muszę robić nawet dolewki bo jest poziom jak zaleję przy wymianie ;)

Zakupiłem nowe koła 18" 225, 40 na lato wraz z nowymi oponami, przyznam że całkiem inaczej wygląda samochód :DIMG_20190420_151010.jpg

 

Jak wiadomo na pokrywie sinika przeważnie brakuje znaczka AUDI gdyż pewnie pod wpływem temperatury odpada.

Postanowiłem go dorobić po przez drukarkę 3D a o to jego efekt :grin:

IMG_20190416_144325.jpg

 

Jeszcze było parę drobnych modów ale muszę w wolnym czasie poszukać fotek lub je porobić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z komfortem jazdy na takich felgach ? Nie jest zbyt twardo ? Kolega zakładał 18 i jak szybko założył tak szybko wrocil do 17 bo mówił że straszny drewniak się zrobił ... Też planuje założyć 18 na wiosnę i tak się zastanawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...