Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Jaka turbina - nowa czy regenerowana ?


alf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zauważyłem że koło turbiny jest oleisty nalot. Nie chcę czekać,aż stane gdzieś po drodze z powodu awari turbiny.Jak narazie silnik nie dymi, spala w normie ok 5,7 l olej też dolewam raz na 15000 km. Gzie znajde dobrego mechanika, który mogłby mi to zdiagnozować ? Niestety, ja tokowego nie znam. Zastanawiam się, czy warto wkładać regenerowane, czy też nowe turbo. Za dobrą rade będe wdzięczny. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zastanawiam się, czy warto wkładać regenerowane, czy też nowe turbo.

Na regenerowane turbo mozna dostać 12 mies. gwarancji. Spotkałem się też,

ze sprzedawcami co na nowe turbo dają podobny okres gwarancji. Tak więc chyba

na twoim miejscu decydował bym się na regenerację u sprawdzonego fachowca, a to dlatego,

iż okres gwarancji na nową i używaną tyrbinkę może być zbliżony, a po za tym nowa

z pewnością będzie o wiele droższa (ok 1,5; 2x) od regeneracji.

Takie jest moje skromne zdanie :wink4:

_________________

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez 1.5 roku zrobiłem 60000 km. czy regenerowane wytrzyma tyle co nowe ? Pół biedy jak stane w Polsce, gorzej jak w Austrii. Tam nie ma zamienników, kasują 3 razy tyle co u nas.Chyba że wozić zapasowy w bagażniku :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zauważyłem że koło turbiny jest oleisty nalot. Nie chcę czekać,aż stane gdzieś po drodze z powodu awari turbiny.Jak narazie silnik nie dymi, spala w normie ok 5,7 l olej też dolewam raz na 15000 km. Gzie znajde dobrego mechanika, który mogłby mi to zdiagnozować ? Niestety, ja tokowego nie znam. Zastanawiam się, czy warto wkładać regenerowane, czy też nowe turbo. Za dobrą rade będe wdzięczny. Pozdrawiam

W swoim aucie masz turbinę o stałej geometrii łopatek a przez to prostszą w budowie i bardzo żywotną.

Przed regeneracją czy naprawą turbosprężarki sprawdź jej działanie, moim zdaniem turbina jest ok. Popytaj osób ze swojego regionu o polecanych mechaników. Wg mnie olej nie pochodzi z turbiny, jeżeli możesz to wklej zdjęcie na forum, diagnoza usterki będzie dużo łatwiejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alf widze ze jestes z Gliwic, ja moge polecic warsztat gdzie robiłem B5 i teraz robie B7 ale gosc jest z Piekar Śląskich ale zna sie na rzeczy, nawet klubowicz z Krakowa tam serwisuje auto

http://www.auto-danecki.pl/ tu masz namiary, gość konkretny, nie zaden naciagacz, jak Ci powie ze nie trzeba robic to nie trzeba...i robi tylko auta grupy VW/Audi A tylko zadzwon wczesniej bo mają tyle roboty ze niekiedy tydzien trzeba czekac zeby auto oddac do warsztatu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 178000 km przebiegu (pewne) Raczej nie cisne na gaz, autko do pracy, nie do popisów. Paliwo zawsze na schelu, olej ful syntetyk. Zobaczymy.Dzięki MAJKI za namiar, o to mi chodziło. Moja furka już wiekowa, ale w dobrym stanie.Mam nadzieje, że jeszcze trochę pociągnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 178000 km przebiegu (pewne) Raczej nie cisne na gaz, autko do pracy, nie do popisów. Paliwo zawsze na schelu, olej ful syntetyk. Zobaczymy.Dzięki MAJKI za namiar, o to mi chodziło. Moja furka już wiekowa, ale w dobrym stanie.Mam nadzieje, że jeszcze trochę pociągnie.

moje AHU ma 250 kkm i turbina jeszcze pompuje jak należy, na pewno ma więcej jak 150 kkm przebiegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 178000 km przebiegu (pewne)

Przy takim przebiegu (pewnym) nie powinno się nic złego dziać z turbiną. Znam Octavie z tym silnikiem, kupioną w Polskim salonie, która ma obecnie przelot 250 tyś i turbina działa jak należy :good:

No, ale jeśli faktycznie jest tak jak piszesz to polecam dobrą regeneracje :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i okazuje się że turbina daje jak nowa, a już byłem umówiony na wymiane. Kolega Majki uratował mi tysiaka, za co wielkie dzięki. Ten Danecki to konkretna firma, teraz będe tam naprawiać lale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO widzisz Alf opłaca sie pojechać od nas do Piekar bo gość jest konkretny, jeszcze sie na nim nie zawiodłem.

Ps a co wogole stwierdził, co niuni dolega jak turbina dobrze dmucha??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by było ewentualnie wyczyścić i podociągać na złączach, jednak on osobiście zostawiłby to jak jest. Wezme i wyczyszcze to co się zabrudziło (lubie jak silnik czysty) i zobacze gdzie i w jakim czasie znów się zabrudzi. Z niektórymi mechanikami to jest tragedia. Niedawno miałem podobno padnięty dwumas, bo trzepało autem przy ruszaniu.Jednak moje auto dwumasa niema, a trzepało bo przy wymianie rozrządu zapomnieli dokręcić poduchy pod silnikiem.Trzy razy byłem na kanale zanim to znaleźli.Szkoda że porządne warsztaty zawsze są daleko. Ale dobrze że są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary kotlet, ale odgrzeje. Turbina ma już nalatane 300 tyś. i hula dalej. Oleju ubywa ok. litra na 10 tyś.(syntetyk) Jedynie Egr zaczął ciec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekowości, ile nówka turbina do AHU może teraz kosztować ? Na allegro brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOLEGA Z FORUM do AHU ma poszukaj nie duzo chce jak na moje rozeznanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie znajdę tego kolegę ? Sporo nas tu jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...