Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AVF] Oil sensor - kontrolka, problem, o co chodzi ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witajcie klubowicze mam a4 b6 1.9 tdi 131km i od jakiegoś czasu pokazuje mi się kontrolka oleju z napisem sensor jest przez okolo 2 minuty po czy gaśnie o co chodzi. Wymieniłem jakiś czas temu olej plus filtry czy to ma znaczenie? 

Opublikowano

czujnik w misce olejowej 

Opublikowano
  • Autor

Czyli co wymienić miskę i będzie ok?

 

Opublikowano

Sam czujnik. Jest wkrecany w miskę od spodu. Może wystarczy tylko przeczyscić styki.

Edytowane przez przem8

Opublikowano

Na poczatek sprawdz przewody ktore dochodza do czujnika; czesto tu tkwwi przyczyna 

Opublikowano
  • Autor

Ok sprawdzę dzieki za pomoc

Opublikowano

Sprawdź przewody a jak przewody całe to czujnik oleju do wymiany 

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

witam kolegów . Mam pytanie odnośnie kontrolki cienienia oleju. Czy rano na zimnym silniku po przekręceniu kluczyka  ta kontrolka powinna sie zaświecić    wzorem innych ( np poduszka), a po uruchomieniu silnika zgasnąć? U mnie się nie zapala, jakby jej ogóle nie było. Czy tak być powinno?

Opublikowano
31 minut temu, szwiesiek napisał:

witam kolegów . Mam pytanie odnośnie kontrolki cienienia oleju. Czy rano na zimnym silniku po przekręceniu kluczyka  ta kontrolka powinna sie zaświecić    wzorem innych ( np poduszka), a po uruchomieniu silnika zgasnąć? U mnie się nie zapala, jakby jej ogóle nie było. Czy tak być powinno?

nie, kontrolka o której mowa w tym temacie zapala się na wyświetlaczu centralnym (fis) na żółto. Jak chcesz zobaczyć jak wygląda ten komunikat to wciśnij przycisk check przy liczniku i wszystkie systemy zostaną sprawdzone, wyświetlając przy tym komunikaty, w tym poziom oleju

Opublikowano
1 minutę temu, misiek95 napisał:

nie, kontrolka o której mowa w tym temacie zapala się na wyświetlaczu centralnym (fis) na żółto. Jak chcesz zobaczyć jak wygląda ten komunikat to wciśnij przycisk check przy liczniku i wszystkie systemy zostaną sprawdzone, wyświetlając przy tym komunikaty, w tym poziom oleju

czyli u mnie jest w porządku? Moje starsze inne uta miały tak, że po uruchomieniu silnika czerwona kontrolka oleju gasła, a ta sie naet nie zaświeci..

Opublikowano

1 jest ok

2 mowa w tym temacie o żółtej kontrolce POZIOMU oleju a nie czerwonej CIŚNIENIA oleju

Opublikowano
3 minuty temu, misiek95 napisał:

1 jest ok

2 mowa w tym temacie o żółtej kontrolce POZIOMU oleju a nie czerwonej CIŚNIENIA oleju

 

3 minuty temu, misiek95 napisał:

1 jest ok

2 mowa w tym temacie o żółtej kontrolce POZIOMU oleju a nie czerwonej CIŚNIENIA oleju

sorry, że może nie  tym wątku, ale nurtuje mnie nadaal pytanie..to to auto nie ma kontrolki ciśnienia oleju?

Opublikowano
1 godzinę temu, szwiesiek napisał:

 

sorry, że może nie  tym wątku, ale nurtuje mnie nadaal pytanie..to to auto nie ma kontrolki ciśnienia oleju?

d062e25s-1920.jpg

Nie wiem co rozumiesz przez kontrolkę. Taki komunikat wyświetli Ci sie jak ciśnienie oleju będzie za niskie. Czy to kontrolka? Bardziej komunikat :) 

Opublikowano
4 godziny temu, misiek95 napisał:

d062e25s-1920.jpg

Nie wiem co rozumiesz przez kontrolkę. Taki komunikat wyświetli Ci sie jak ciśnienie oleju będzie za niskie. Czy to kontrolka? Bardziej komunikat :) 

Bardzo Ci dziękuje za pomoc. Ale nadal mam wątpliwości. To jest komunikat o niskim poziomie oleju, czy o niskim ciśnieniu oleju? Bo jeśli dobrze rozumiem , to przy właściwym poziomie oleju oraz (oby nie) jakiejś awarii układu smarowania skutkującej  spadkiem  ciśnienia oleju smarowania silnika , przy  braku informacji dla kierowcy o tym,  to istnieje  możliwość awarii silnika ? Prosze o rozwianie moich wątpliwości ( lub ich potwierdzenie). Dzięki.

Opublikowano

Öldruck (czerwona konewka) to ciśnienie oleju, oil sensor (żółta konewka) to błąd czujnika poziomu oleju, żółta konewka z dopiskiem minimum oznacza przekroczenie minimalnego poziomu oleju.

Opublikowano
8 godzin temu, Langista napisał:

Öldruck (czerwona konewka) to ciśnienie oleju, oil sensor (żółta konewka) to błąd czujnika poziomu oleju, żółta konewka z dopiskiem minimum oznacza przekroczenie minimalnego poziomu oleju.

dziękuje. Rozwiałeś moje wątpliwości.  Pozdrawiam.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.