Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana modułu komfortu


zbigor

Rekomendowane odpowiedzi

Noszę sie z zamiarem wymiany komfortu XXX 064 N na obsługujący elektryczną klapę.

I teraz pytanie.

Czy wystarczy kupić sobie na przykład taki moduł http://allegro.pl/audi-a4-b8-modul-komfortu-8k0907064cp-i5855759484.html

wysłać go do zdjęcia CP na przykład tu http://allegro.pl/audi-component-protection-cp-ochrona-komponentu-i5849762768.html

następnie zamontowac w aucie, wklepać kodowania VCDSem i cieszyć sie na możliwość montażu klapy , czy też trzeba jeszcze coś tajemnego po drodze wykonać?

Wszelkie uwagi i konstruktywna krytyka mile widziane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, wziałem pierwszy z brzegu. Gdy będę sie decydował na wymianę to wybiorę oczywiście taki który wymieniłeś w swoim temacie o klapie.

edyta

któryś z końcówką AE , DE, Q , AQ , BQ , CQ ,DQ , CS :)

Edytowane przez zbigor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sposob co opisujesz to tak sie nie da :wink:

w KOMFORCIE sa przypisane kluczyki , aby to miało sens to magik musi miec tez twoj samochod ( kluczyki oraz KOMFORT)

A w przyszłosci przy pierwszej wizycie w ASO wywali komponent oraz unieruchomi auto :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ASO nie będę zaglądał :) Mam od mechaniki wystarczająco obytego magika z ELSĄ, ETKą, VCP.

Wiec nie martwie sie tym co mogą w ASO zepsuć :grin:

Ale skoro musi być auto + kluczyki to doooopa blada.

Nie wyślę na drugi koniec Polski modułu i kluczyków


A mając np aktualny VAG CAN PRO da sie te kluczyki dopisać po zdjęciu CP?

Czy też auto musi mieć wpięty komfort w którym chcemy zdjąć CP i magik fizycznie sie podpina ze sprzetem.?

Pytam bo w takim razie jak ten magik z aukcji którą podalem zdejmuje CP

i jak robi to magik z rej aukcji? AUDI VW OCHRONA KOMPONENTU ZDALNIE 2015 BEZ ONLINE (5850022125) - Allegro.pl - Więcej niş aukcje.

Chwali sie że może to zrobić zdalnie. Wiec kluczyków nie będzie miał.

Edytowane przez zbigor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mając np aktualny VAG CAN PRO da sie te kluczyki dopisać po zdjęciu CP?

ani VCP ani VCDS nie zrobi tego :wink: za słabe sprzęty

Pytam bo w takim razie jak ten magik z aukcji którą podalem zdejmuje CP

i jak robi to magik z rej aukcji? AUDI VW OCHRONA KOMPONENTU ZDALNIE 2015 BEZ ONLINE (5850022125) - Allegro.pl - Więcej niş aukcje.

Chwali sie że może to zrobić zdalnie. Wiec kluczyków nie będzie miał.

na FORUM raczej nikt ci nie powie jak gosc to robi , pytaj tego magika :hi:

Do ASO nie będę zaglądał :)

a czemu tak sie boisz ASO i CP ? przeciez wyjdzie to cie taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mając np aktualny VAG CAN PRO da sie te kluczyki dopisać po zdjęciu CP?

ani VCP ani VCDS nie zrobi tego :wink: za słabe sprzęty

Pytam bo w takim razie jak ten magik z aukcji którą podalem zdejmuje CP

i jak robi to magik z rej aukcji? AUDI VW OCHRONA KOMPONENTU ZDALNIE 2015 BEZ ONLINE (5850022125) - Allegro.pl - Więcej niş aukcje.

Chwali sie że może to zrobić zdalnie. Wiec kluczyków nie będzie miał.

na FORUM raczej nikt ci nie powie jak gosc to robi , pytaj tego magika :hi:

Do ASO nie będę zaglądał :)

a czemu tak sie boisz ASO i CP ? przeciez wyjdzie to cie taniej

Nie boję się ASO i chyba tam zaglądnę obadać co i jak.

Ale będę musiał w garniak wskoczyć i bo inaczej traktują człowieka jak zło konieczne. Warszawa Panie , Warszawa....

btw

Ile kosztuje CP w ASo . Orientujesz się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magicy maja sposoby na usuwanie CP ,ale komfort jest specyficznym modulem bo w nim sa zapisane dane kluczykow.

Oczywiscie znajda sie tacy co i z tym sobie tez poradza ,ale raz ze potrzebne bedzie auto oraz wszystkie obecne kluczyki ,a dwa ze skasuja pewnie wiecej jak ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale będę musiał w garniak wskoczyć i bo inaczej traktują człowieka jak zło konieczne. Warszawa Panie , Warszawa....

Które ASO konkretnie? Bo ja np. na Połczyńskiej dorabiałem kluczyki i cena z kodowaniem wyszła niższa niż niektórzy podają w mniejszych miastach. A wcale w garniaku nie pojechałem, zniżek też nie mam :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale będę musiał w garniak wskoczyć i bo inaczej traktują człowieka jak zło konieczne. Warszawa Panie , Warszawa....

Które ASO konkretnie? Bo ja np. na Połczyńskiej dorabiałem kluczyki i cena z kodowaniem wyszła niższa niż niektórzy podają w mniejszych miastach. A wcale w garniaku nie pojechałem, zniżek też nie mam :decayed:

R&W. O ile w sklepie jest OK to doradca z serwisu potraktował mnie kiedyś jak zło konieczne.

Wypróbuję zatem ASO na Radzymińskiej.

THX :)

a czemu tak sie boisz ASO i CP ? przeciez wyjdzie to cie taniej

No nie wiem.

Jeśli wszystkie ASO w Warszawie mają jak tak jak R&W to będzie droooooogo.

W R&W zdejmują CP TYLKO na nowych częściach kupionych u nich.

Próbuję dalej...

Edytowane przez zbigor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale będę musiał w garniak wskoczyć i bo inaczej traktują człowieka jak zło konieczne. Warszawa Panie , Warszawa....

Które ASO konkretnie? Bo ja np. na Połczyńskiej dorabiałem kluczyki i cena z kodowaniem wyszła niższa niż niektórzy podają w mniejszych miastach. A wcale w garniaku nie pojechałem, zniżek też nie mam :decayed:

R&W. O ile w sklepie jest OK to doradca z serwisu potraktował mnie kiedyś jak zło konieczne.

Wypróbuję zatem ASO na Radzymińskiej.

THX :)

a czemu tak sie boisz ASO i CP ? przeciez wyjdzie to cie taniej

No nie wiem.

Jeśli wszystkie ASO w Warszawie mają jak tak jak R&W to będzie droooooogo.

W R&W zdejmują CP TYLKO na nowych częściach kupionych u nich.

Próbuję dalej...

jak nie ogarniesz to wykonuje taka usługę- przeniesienie immo i komponentu do drugiego modułu

Pozdrawiam Konrad.pytania na praw lub tel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam przymierzam się do wymiany modułu komfortu w a4 b8. Robie to dlatego że chce mieć lampy xenon.

Czy po wymianie tego odpale samochód?

Czy po wymianie muszę odwiedzić mechanika/aso?

Czy vcds ogarne temat sam?

Jest ktoś na Śląsku co ogarnia temat sam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, MarcinOslo napisał:

Modul komfortu to nie ma nic wspolnego z xenonami ..

Sugerowałem się tym postem. I wyczytałem że mój modul komfortu nie obsluguje bixenona.

https://portal.a4-klub.pl/wymiana-przednich-zwyklych-lamp-na-bixenon-led-2008-2012/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Yoke11 napisał:

Sugerowałem się tym postem. I wyczytałem że mój modul komfortu nie obsluguje bixenona.

https://portal.a4-klub.pl/wymiana-przednich-zwyklych-lamp-na-bixenon-led-2008-2012/

Link sie nie otwiera.

Przednimi lampami steruje modul centralnej elektryki (09-MCE) ,nie komfort.

Po jego wymianie da sie odpalic auto ,ale sporo rzeczy nie bedzie dzialac z racji ochrony komponentu ktorej VCDS nie usunie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, MarcinOslo napisał:

Link sie nie otwiera.

Przednimi lampami steruje modul centralnej elektryki (09-MCE) ,nie komfort.

Po jego wymianie da sie odpalic auto ,ale sporo rzeczy nie bedzie dzialac z racji ochrony komponentu ktorej VCDS nie usunie.

Masz racje to ten modul na allegro opisuja go jako modul komfortu dlatego tez i ja tak go opisalem. Czyli samochod normalnie odpale i bedzie jezdzil... a jaki koszt usuniecia tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt zdjęcia ochrony komponentu może dość różnic się miedzy poszczególnymi ASO musisz podzwonić w swojej okolicy ale powinni zrobić za około 200 - 300zł.

Ponadto najlepiej mieć od sprzedającego rachunek na wypadek gdyby moduł okazał się lewego pochodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, bin85 napisał:

Koszt zdjęcia ochrony komponentu może dość różnic się miedzy poszczególnymi ASO musisz podzwonić w swojej okolicy ale powinni zrobić za około 200 - 300zł.

Ponadto najlepiej mieć od sprzedającego rachunek na wypadek gdyby moduł okazał się lewego pochodzenia

200-300 zł za zdjęcie CP w ASO? Gdzie mają takie ceny? Dwa lata temu temu wołali u mnie 600 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem za 250zł w Porsche Sosnowiec mieli najtaniej w śląskim gdzie najwyższa cena to było 1000zł w Rybniku, dlatego napisałem żeby sprawdzić w kilku miejscach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...