Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Znaczenie ET Felgi


bratpit

Rekomendowane odpowiedzi

A mógł bym Cię jeszcze prosić, żebyś znalazł mi przykładowe ogłoszenie takich lub podobnych felg 18 cali o parametrach odpowiednich do B6? Głownie o to ET chodzi, J bez większego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego wszystkeigo wnioskuje że R17 8" ET 35 do B5 będzie jak ulał ?? i oponka 225/45/17 też niczego sobie prawda ?? jade dziś kupić i nie chce się zdziwić :gwizdanie:

dobrze wnioskujesz :good:

A przy obniżonym zawieszeniu -40 taki komplet opon i felg nie będzie obcierał nigdzie bo chcę sobie kupić taki zestaw do mojej b5 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam okazję kupić alufelgi o parametrach: 17 cali - szerokość 8 cali - et48 czy będzie to pasować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy te felgi podejdą do a4 b6 avant z zawiechą s-line?

18'' 7,5 j et 54 z oponą 225/40

Edytowane przez Bojka1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy felga R17 7.5j et 43 z opona 225/45 będą pasować i czy będą bardzo schowane

Uzupełnij profil

Witam, mam okazję kupić alufelgi o parametrach: 17 cali - szerokość 8 cali - et48 czy będzie to pasować?

Raczej powinno przypasować, ale to na styk. Jak masz możliwość to szukaj z ET 38-43 przy tej szerokości

Witam,

Czy te felgi podejdą do a4 b6 avant z zawiechą s-line?

18'' 7,5 j et 54 z oponą 225/40

Tak jak u kolegi powinno podejść, ale na styk. Jak jest możliwość to przy tych parametrach szukaj z ET30-35 lub do tych dystanse.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy szukam już od pewnego czasu info na temat felg przeliczyłem także na kalkulatorze i nie mam 100% pewności

według nie felgi

19" 8.5J z et 30 przód

19" 9.5J z et 45 tył

powinny pasować nie powinny ani wystawać ani obcierać ale tej 100% pewności nie mam :(

Czy te felgi przypasują do audi a4 b5 sedan?

Lepiej odpuść sobie te wszystkie kalkulatory......

Nic z tego co podałeś nie będzie pasowało i 100% pewności mam :)

Mierzyłem ostatnio do siebie 19" 4x 9.5j et40, bez opon póki co.

Przód felga 2mm od zwrotnicy, po założeniu opony 215/35 na 99% będzie potrzeba dołożenia dystansu ok 5mm aby nie tarło. Od zewnętrznej strony felga wystaje nieco poza błotnik, po skręceniu gwintem niżej pewnie się schowa. Felga z tyłu jest delikatnie schowana - jakieś 3-5mm od błotnika.

i Twoja odpowiedź na mojego posta:

Nie co wystaje ? Już teraz wystaje Ci około 1,5 cm a do jak założysz dystans 0,5 cm to będzie 2 cm. Jeżeli będzie za nisko to będzie problem z obcieraniem. No chyba, że chcesz mieć "beton", ale to i tak będzie wystawało w tym przypadku.

Napisałeś, że z przodu nieco po za błotnik wystaje, a z tyłu schowana 3-5 mm od błotnika.Coś źle spojrzałeś. Tył ma większy zapas o około 4-5 mm, więc nie byłoby takiej rozbieżności.

W Twoim przypadku z przodu wystaje około 1,5 cm, a z tyłu około 1 cm. Weź poziomicę i sprawdź dokładnie, ale sprawdzaj na założonych oponach i opuszczonym aucie.

U mnie w B5 mam 7,5" ET 30 przód i jest na styk oraz 7,5" ET 26 tył i też jest na styk.

W tym momencie udowodnię Ci że się nie znasz.

9.5j et40 19" 215/35

201602231_seqhwxh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"No chyba, że chcesz mieć "beton", ale to i tak będzie wystawało w tym przypadku."

Jak widać masz bardzo niskie zawieszenie dlatego mniej wystaje. Co w tym nieprawdziwego co napisałem ? Z resztą zły profil zdjęcia, żeby oceniać

Edytowane przez tomasz102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o opinię:

http://allegro.pl/felgi-audi-17-i6003795923.html

chciałbym kupić takie felgi do mojej B6 (mają ET 56) opony jakie czekają przygotowane to 235/45/17 zawieszenie seryjne 1BA (poki co)

Czy do auta podejdą bez problemu... czy należy zastosować dystanse.. jeśli tak to jakie - sorki za takie blondynkowe pytania ale no taki jestem zielony...

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o opinię:

http://allegro.pl/felgi-audi-17-i6003795923.html

chciałbym kupić takie felgi do mojej B6 (mają ET 56) opony jakie czekają przygotowane to 235/45/17 zawieszenie seryjne 1BA (poki co)

Czy do auta podejdą bez problemu... czy należy zastosować dystanse.. jeśli tak to jakie - sorki za takie blondynkowe pytania ale no taki jestem zielony...

Pozdrawiam !

Link nie działa. Ale już po et i po szerokości opony widzę że będzie problem. Żeby koła nie były mocno schowane potrzebny dystans prznajmniej 20mm. Żeby po prostu nie tarł taki set up to wystarczy mniejszy dystans Edytowane przez s3ns
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje... juz po problemie.. po prostu nie bede sie bawił w dystanse ... i szukam czegoś poniżej 45 ET

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19" 8.5 J ET 38 wejdzie bez problemu do B6. Nie będzie ocierać?

Edytowane przez mateusz233
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.Felga 17" szerokość 7,5 ET 38 jak to by wyglądało?

Będziesz miał jeszcze około 9 mm zapasu do rantu błotnika.

Czy felgi 6,5j et50 16' będą pasowały do a4 b6 i opona na to 205/55/16

Będzie pasować, ale sam osobiście szukałbym coś o ET poniżej 45, żeby to wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.Felga 17" szerokość 7,5 ET 38 jak to by wyglądało?

Będziesz miał jeszcze około 9 mm zapasu do rantu błotnika.

Czy felgi 6,5j et50 16' będą pasowały do a4 b6 i opona na to 205/55/16

Będzie pasować, ale sam osobiście szukałbym coś o ET poniżej 45, żeby to wyglądało.

Dzięki za pomoc.Felgi kupione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19" 8.5 J ET 38 wejdzie bez problemu do B6. Nie będzie ocierać?

Nie będzie ocierać i będzie przy tym nieźle wygladać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...