Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Znaczenie ET Felgi


bratpit

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam, posiadam felgi RH 8Jx17 ET 55 z oponami 235/45/17. Z tyłu jest nawet OK., problem jest z przodu tzn. opona ociera o górny wahacz. Jaki zastosować dystans żeby nie obcierało i koło nie wystawało po za auto, czy jest to w ogóle możliwe? Aktualnie koła te są wystawione na allegro ale jak da się coś zaradzić to zostaną. Z góry dziękuje za pomoc.

http://www.allegro.pl/item573185385_piekne_rh_dunlop_235_45_17_5x112_audi_mercedes

Tak jest to możliwe. Dystans tak 15-20mm :wink4: Przy 20mm będziesz miał koło mniej więcej równo z nadkolem.

Po dokładnych pomiarach i testach okazuje się, że muszę zastosować dystans 10 mm, wtedy nic nie ociera i koło jest równo z nadkolem, chociaż przy wahaczu pozostaje tylko 4 mm luzu do opony. Może moja a4 jest jakaś nie wymiarowa, ale z obu stron jest tak samo. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,poczytałem trochę i się przeraziłem bo nigdy nie słyszałem o ET - i proszę o fachowa opinie.

ET 35 szerokość 7" średnica 16" kapec 205/55/16 jak założę będzie ok czy powiniennem sie przygotować na jakaś niespodziankę ? w książce serwisowej mają dziwne rozmiarówki aktualnie mam ET 39 6,5" 195/65/15 ,czyli defakto jakl założę 16" wyjedzie mi koło o 4mm... i jak to jest z śrubami orginalne audi podejdą ?? Laik totalny zemnie :kwasny: pzdr.

Przy ET35 i 7" nic Ci nie będzie ocierało. Felga będzie znacznie schowana w nadkolu.

Po dokładnych pomiarach i testach okazuje się, że muszę zastosować dystans 10 mm, wtedy nic nie ociera i koło jest równo z nadkolem, chociaż przy wahaczu pozostaje tylko 4 mm luzu do opony. Może moja a4 jest jakaś nie wymiarowa, ale z obu stron jest tak samo. Pozdrawiam

A myślałeś o dystansie z przedziału jaki Ci zaproponowałem ? 15mm :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zakładałem podkładki na śruby między felgą a piastą o różnych grubościach i przykręcałem koło, przy 15 mm z tyłu jest wtedy na równo z nadkolem, a z przodu już wychodzi właśnie jakieś 5-6 mm (sprawdzane poziomicą) Puki co próbuję sprzedać, jak nie znajdzie się chętny to kupie dystansy. Dziękuję za szybką pomoc.

Po moich testach wnioskuję, że najlepszą konfiguracją będą felgi 7,5Jx17 ET45 i opony 225/45/17 ewentualnie 235.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pytanie ktore wybrac i jak to bedzie sie zachowywac? Mianowicie:

- 17'' x 7,5J et 56

czy moze:

- 16'' x 7J et 45

Prosze o podpowiedz:)

Do pierwszych dystans obowiązkowo, drugie to 16" :confused4: Ja bym poszukał jeszcze czegoś innego :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pytanie ktore wybrac i jak to bedzie sie zachowywac? Mianowicie:

- 17'' x 7,5J et 56

czy moze:

- 16'' x 7J et 45

Prosze o podpowiedz:)

Do pierwszych dystans obowiązkowo, drugie to 16" :confused4: Ja bym poszukał jeszcze czegoś innego :wink4:

Co masz na mysli mowiac dystans?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na mysli mowiac dystans?:)

Dystans, to taki krążek o odpowiedniej grubości i otworach na śruby, który się zakłada między felgę i piastę, aby wysunąć felgę na zewnątrz. Niezbędne w A4 przy tak dużym ET, jak 56.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na mysli mowiac dystans?:)

Dystans, to taki krążek o odpowiedniej grubości i otworach na śruby, który się zakłada między felgę i piastę, aby wysunąć felgę na zewnątrz. Niezbędne w A4 przy tak dużym ET, jak 56.

To w takim razie co proponujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie co proponujesz?

Jeżeli podoba Ci się ten wzór (domyślam się, że z A3 8P), to dystans 15-20mm. I do tego dłuższe śruby, żeby mocowanie było pewne.

Oczywiście możesz też poszukać felg z mniejszym ET, 35-45 max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na mysli mowiac dystans?:)

Dystans, to taki krążek o odpowiedniej grubości i otworach na śruby, który się zakłada między felgę i piastę, aby wysunąć felgę na zewnątrz. Niezbędne w A4 przy tak dużym ET, jak 56.

Dokładnie to wygląda to tak:

http://www.allegro.pl/item565569841_dystanse_h_r_audi_vw_skoda_seat_nr_40555712.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie. W takim razie szukam dalej. Powiedzcie mi tylko jak sie jezdzi na 17? I jakich dokladnie szukac, z jakim et? 35 czy 45?

Coś pomiędzy, najlepiej 40, lub nieco mniej. Tak naprawdę to są mm różnicy, między 35 a 45 jest 1 cm :)

Na 17'' jeździ się bardzo przyjemnie, zdecydowanie lepsze prowadzenie w zakrętach, ale nieco bardziej na pewno dziury poczujesz (nic strasznego) i przy szerszej oponie przyspieszenie spadnie :) Ale ja uważam, że warto, zdecydowanie warto, 16'' to nie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie zakupiłem felgi 5x112 7,5J 16 ET35 czy nie beda obcieraly od wewnątrz?[br]Dopisany: 06 Marzec 2009, 01:33_________________________________________________Mam A4 B5 '96

Nie będą :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem felgi 8,5 x18" ET 40, oponki bedą 225/40/18

Jako, że jestem całkowicie zielony w temacie ET chciałem zapytac czy potrzebne będą jakieś dystanse ?

I jak ta felga będzie pasić do B6, tzn czy nie bedzie wystawać ? (chociaż teraz to i tak już po ptokach :wink4:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem felgi 8,5 x18" ET 40, oponki bedą 225/40/18

Jako, że jestem całkowicie zielony w temacie ET chciałem zapytac czy potrzebne będą jakieś dystanse ?

I jak ta felga będzie pasić do B6, tzn czy nie bedzie wystawać ? (chociaż teraz to i tak już po ptokach :wink4:)

Paulo czyżby 17 okazały sie za małe ?? :naughty: :naughty: :naughty: :naughty: :kox: a co do Twojego pytania to mysle ze felga nie bedzie wystawac... dystansy też raczej nie bedziesz musial kupowac... bedzie akurat :good:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem felgi 8,5 x18" ET 40, oponki bedą 225/40/18

Jako, że jestem całkowicie zielony w temacie ET chciałem zapytac czy potrzebne będą jakieś dystanse ?

I jak ta felga będzie pasić do B6, tzn czy nie bedzie wystawać ? (chociaż teraz to i tak już po ptokach :wink4:)

Dystansów może nie być, albo możesz 5mm dać. Załóż i oceń, czy masz ochotę je trochę wypchnąć. Obcierać nie będzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem felgi 8,5 x18" ET 40, oponki bedą 225/40/18

Jako, że jestem całkowicie zielony w temacie ET chciałem zapytac czy potrzebne będą jakieś dystanse ?

I jak ta felga będzie pasić do B6, tzn czy nie bedzie wystawać ? (chociaż teraz to i tak już po ptokach :wink4:)

Będzie OK :wink4: Obcierać nie będzie ale wystawać też nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...