Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Znaczenie ET Felgi


bratpit

Rekomendowane odpowiedzi

Te 15" to weź na zimę a na lato to minimum 17" :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Przymierzam się do zakupu alu 17". Poczytałem i dowiedziałem się że najlepszym zestawieniem jest 8Jx17 ET35 i do tego oponka 225/45 A co w przypadku felgi o szerokości 8,5 (jakie najlepsze ET i opona)? Dodam że zawieszenie na wiosnę pójdzie w dół o 40mm i chciałbym coś do tego dobrać żeby nic nie tarło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy felga o rozmiarze 7,5Jx17" ET45 z oponami o rozmiarze 235/45 ZR17 bedzie pasowac do b6??? I czy nie bedzie za bardzo schowana???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na Twoim miejscu poszukał czegoś z mniejszym ET.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mnijszym to mniej wiecej w jakim przedziale?? I jak sie orientujesz to moglbys mi powiedziec ile wynosi 1et w mm??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1ET to 1mm. A co do wartości to zależy jak chcesz żeby felga była schowana. Dużo było o tym na forum. Użyj :szukaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy jeszcze jaka guma naciągnieta, ale napewno bedzie za błotnikiem :przebiegly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a et25 ??? chyba troche za... tak?

A jaka szerokość felgi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz nie wiem ale chyba 7 cali... taka felga byle jaka troche byla pisalo ze do audi 17" ale nie spotkalem sire z takimi cena 1000zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak, mam felgi: przod - 8,5"x18" i tyl - 9,5"x18" ET55, zrobilem narazie przymiarke tylniej felgi i przy tym ET wiadome bylo ze nie beda pasowac, wewnetrzna czesc felgi bedzie obcierac, przydalby sie tam dystans przynajmnien 20mm, powiedzcie mi jakis sa wady duzych dystansow, i czy warto zakladac taki dystans do tego rozmiaru felgi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma wad. Ja mam dystanse 25 mm i wszystko jest :good: Przy takich dystansach jak chcesz założyć na tył felga będzie wystawać poza nadkole bo jest szeroka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma wad. Ja mam dystanse 25 mm i wszystko jest :good: Przy takich dystansach jak chcesz założyć na tył felga będzie wystawać poza nadkole bo jest szeroka.

a jednak, to jest tylko proba przekonania samego siebie, poprzez przekonanie innych.

zwiekszenie rozstawu kol, powoduje zwiekszenie ramion dzialajacych sil, na wahacze, drazki kierownicze, amortyzatory, przekladnie kirownicza, a to skutkuje ich wiekszym obciazeniem.

wieksze obciazenie jest rownoznaczne z wiekszym zuzyciem, lub ryzykiem zerrwania zuzytego elementu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to samo jest przy felgach o mniejszym ET niż zalecane - wtedy też zwiększa się rozstaw kół i na to samo wychodzi. A mimo to wiele osób jeździ na takich felgach. A samego siebie nie przekonuję poprzez innych :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takich dystansach jak chcesz założyć na tył felga będzie wystawać poza nadkole bo jest szeroka.

bez dystansu felga jest lekko schowana w nadkolu wiec zaczne od 10mm a jesli bedzie za malo to wtedy sie da wiekszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebrnąłem przez ten wątek, jednak nadal nie mam pewności, czy felgi jakie chcę kupić nie będą ocierały mi o nadkole, ani nie będą haczyć o elementy zawieszenia.

Mowa o felgach 8,5J ET40 R18", na to chcę założyć opony o wymiarach 235/40/R18. Z wyliczeń wyszło mi, że w porównaniu do moich obecnych 7J ET42 felga wysunie mi się bardziej o 17mm i wejdzie wgłąb o 21mm. Dodatkowo będę chciał obniżyć auto o 20mm jak gdzieś dorwę zawieszenie 1BE. Na oko wygląda, że nie będzie problemów, ale nie mam pewności.

Czy ktoś może potwierdzić, że nie będzie problemów z takimi felgami i oponami w B6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj ET nowych felg, wiem że mogę sobie policzyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...