Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Znaczenie ET Felgi


bratpit

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Proszę o opinie tych co się znają na felgach czy będą pasowały do B5 - 16 X 7, 5 5X112 ET 45 z oponami 205/55 R16 ? Czy troche nie za szerokie te felgi?

http://moto.allegro.pl/item482998265_felgi_aluminiowe_16_audi_a4_a6_5x112_et45.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat ET cały został wyczerpany bardzo ładnie w pierwszym poście. Mimo wszystko temat się rozrasta, sam jestem ciekaw do ilu stron dojdzie. ET to przecież taki złożony problem :disgust:

tomik77 >> ET45 i 7J to felga na której A4 wyjeżdża z fabryki. Ta o którą pytasz jest szersza o 12.7mm (0,5") czyli będzie szerzej o 6.3mm od oryginału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoria jest wyjaśniona, ale nie każdy tak od razu załapie temat ET. Lepiej zadać pytanie właśnie w tym jednym temacie, niż kupić niewłaściwe felgi, czy zakładać nowe tematy :good: 7,5'' to dużo jak na 205 oponę z dość wysokim profilem. Wiele zależy od wybranej opony. Natomiast szerokość felg, ET itd. jak najbardziej w porządku. Radzę poszukać 6,5 lub 7''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy a do B5 rozmiar 8 x 18 lepszy bedzie ET 35 czy 45? i drugie pytanie: jaki rozmiar gumy na takie kolko? dodam ze do zmiany rowniez zawiecha na ok -30mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie:

tył - 235/40/17 ET35 szerokość felgi 9J (już przy jednej osobie z tylu na większych dołkach jak rozbuja to delikatnie obciera :thumbdown: opona układa się ładnie w stożek)

przód - 215/45/17 ET35 szerokość felgi 7.5J (jest ok tyle że opona nie jest naciągnięta ale nie ma też "balonika" jest równo)

Zawieszenie WEITEC ale nie wiem o ile obniżone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

235/40R17? Niespecjalnie pasuje, ale jak ktoś zaczyna eksperymenty, to co tam :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yelo takie już były jak kupiłem. A powinny być na 45 prawda? Co nie zmieni faktu że i tak będzie obcierać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do B5 powinno być 225/45 albo 205/50. Przy tej feldze zawsze będzie obcierać na dziurach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge kupic fajne felgi, ale... problemem jest ET... felgi maja takie parametry: 7,5X 17C, ET 25

Czy nie bedzie to za bardzo wystawac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 X 17 5x112 35 felgi o takim znaczeniu będą pasowały do oponki 225/45/17 ? nie będzie nic tarło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

225 na 8'' feldze będzie dość mocno opięte, zwróć uwagę żeby opona miały mocny rant zabezpieczający

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką mogę najszerszą felge włożyć zeby nic nie obcierało przy ET35 8.5" będzie ok czy 8" ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...