Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Znaczenie ET Felgi

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

chcę kupić felgi 18 z osadzeniem ET 45, a producent zaleca 47-48. Czy ktoś wie jaka będzie faktyczna różnica? Nie chciałbym by koło wystawało na zewnątrz. Z góry dzięki za pomoc.

Jak producent zaleca 47-48, to ja bym pakowal 43 (czesto mozna spotkac z okolic rozmiarow, ktore Ci podpasuja).

  • Odpowiedzi 3,7 tys.
  • Wyświetleń 511 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Witam,

chcę kupić felgi 18 z osadzeniem ET 45, a producent zaleca 47-48. Czy ktoś wie jaka będzie faktyczna różnica? Nie chciałbym by koło wystawało na zewnątrz. Z góry dzięki za pomoc.

Jak producent zaleca 47-48, to ja bym pakowal 43 (czesto mozna spotkac z okolic rozmiarow, ktore Ci podpasuja).

Nie wiem czy nawet 40 by nie podeszło.

Opublikowano

Do felg 18 na 8" ET 35 dac oponki 225 czy 235 zawias -35 . Zeby nic nie tarlo .

Opublikowano

Przy takiej szerokiej feldze, małym ET i glebie na dziurach będzie tarła opona o krawędź nadkola.

Opublikowano

a mi nic nigdy nie tarlo przy takiej feldze i oponie 225 :no: nawet potem wsadzilem opone 235/35/18 z tylu , i tez nic nie obcieralo,a zawias mialem 40/40 :cool1:

Opublikowano

Do felg 18 na 8" ET 35 dac oponki 225 czy 235 zawias -35 . Zeby nic nie tarlo .

Przy takiej szerokiej feldze, małym ET i glebie na dziurach będzie tarła opona o krawędź nadkola.

Lata ktos na felgach i oponach w takim rozmiaze ?? To moze 225 by nie tarla, troche szkoda wydac 2500 zl na opony i przekonac sie ze cos obciera :wallbash:
Opublikowano

panowie

jest sansa zeby to wepchnac do sedana b5 w tdi ??

http://www.allegro.pl/item505926941_felgi_aluminiowe_17_audi_a3_5x112_et_56.html

strasznie duze to ET :/ :wallbash:

napalilem sie na te fele ale teraz patrze ze moze byc masakra :/

ewentualnie jaki dystans zeby fela byla na rowni z blotnikiem przod/ tyl ...

ET duże, ale zawsze można się dystansami podratować. W tym przypadku trzeba duże dystanse żeby fela była równo z nadkolem. Gorzej jakby ET było małe, wtedy nie ma możliwości wsadzenia felg.

Opublikowano

panowie

jest sansa zeby to wepchnac do sedana b5 w tdi ??

http://www.allegro.pl/item505926941_felgi_aluminiowe_17_audi_a3_5x112_et_56.html

strasznie duze to ET :/ :wallbash:

napalilem sie na te fele ale teraz patrze ze moze byc masakra :/

ewentualnie jaki dystans zeby fela byla na rowni z blotnikiem przod/ tyl ...

Duże ET nie jest problemem, dajesz dystans 13mm i masz ET43 i po sprawie. Gorzej jak jest małe ET, wtedy felga idzie na zewnątrz i nie ma jak jej schować, jak zacznie wystawać i obcierać o nadkole to można tylko krawędź pociągnąć.
Opublikowano

dzieki pany za odpowiedzi :)

powiedzcie jeszcze szybko jaki et powinna miec fela zeby siedziec na rowni z blotnikiem, moje w sumie tak wlasnie sa teraz ale wiadomo swieto jest wiec nie bardzo klimat zeby zdejmowac kola :P a pojechalbym jeszcze dzis po kolka :)

tak jak Yelo napisal et43 = fela na rowni z krawedzia blotnika ??

Opublikowano

Wszystko zależy od szerokości felgi jeszcze. ET 43 raczej lekko schowana, ale o kilka mm.

Opublikowano

ET i szerokość felgi decydują o tym w jakim położeniu będzie felga względem błotnika.

Opublikowano

Chłopaki a jakie będzie najlepsze ET do 19" do b7 ? Tak żeby kołą nie były schowane w nadkolach ale żeby teżnie ocierały o rant błotnika ?

Opublikowano

A jaką masz szerokość felgi, właśnie o tym pisaliśmy :tongue4:

Opublikowano

jeszcze nie mam - sprzedałem 18 i rozglądam się za jakąś 19 ale nie chcę wbić się na minę :wink4::decayed:

Opublikowano

Dla 8,5'' około 40-45

Opublikowano

alv jakie będziesz chciał mieć opony ? I jaka szerokość felgi..? ja proponuje zakupić felge z 8 lub 8,5"..do tego oponki 235/35 i ET celować 30 przód i 28 tył..

Opublikowano

co powiecie o 9" x 19" 5/112 ET35 ? czy opona 235 nie będzie wówczas za wąska ?

adamooo

alv jakie będziesz chciał mieć opony ?

takie żeby nie szorowały z przodu przy skręcie kół a z tyłu przy obciążeniu :wink4:

Opublikowano

235 nie będzie za wąska.

Opublikowano

co powiecie o 9" x 19" 5/112 ET35 ? czy opona 235 nie będzie wówczas za wąska ?

adamooo

alv jakie będziesz chciał mieć opony ?

takie żeby nie szorowały z przodu przy skręcie kół a z tyłu przy obciążeniu :wink4:

to co napisałeś będzie pasowało i nie będzie obcierało..

245 to już będzie baloooooooon..

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.