Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Znaczenie ET Felgi


bratpit

Rekomendowane odpowiedzi

8'' szerokości felgi, 225 wystarczy, ale przy 235 będzie grubsza guma i lepszy komfort.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam

Chcę założyć 17- stki zastanawiam sie nad felgami o takim rozmiarze 17cali 7Jx17H2 ET45 + oponki 225/4517

(nie do końca umiem rozszyfrowac ten zapis)

Może ktoś podpowie jak to może wyglądać ?

czy mogę je spokojnie założyć na standardowym zawiasie czy lepiej na -30mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos sie orientuje jakie jest ET w oryginalnych felgach stalowych z B7? Albo gdzie moge cos takiego znalezc? nie mam jak zmierzyc, niestety

Jeśli masz oryginalne felgi to na nich masz wybite dane o rozmiarze i jest tam też informacja o ET.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawa wyglada z takimi felami 8x18cali ET 45 obejdzie sie bez dystansow opona 235,nie bedzie obcierac .Mam teraz 7x17'' ET 35 i jest super a niechcial bym sobie pogorszyc i bawic sie z jakimis dystansami :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat... mam 98' Avant Quattro, przy wymianie chcę obniżyć -30mm. Z tego co tu wyczytałem to z tym nie powinno być problemu:

225/45/17, 8" ET 35 , ale jeśli chciałbym opony 235/45/17 (rozumiem że wyglada i dobrze i lepszy komfort) to czy o nic nie będzie tarło z przodu lub z tyłu (wahacze, błotniki, ...)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam zamiar na zime zakupic felgi stalowe 15 do mojej a4 z 2002 roku. Wedug producenta powinny byc o takich wymiarach 15x6,5 et33, jednak juz w kilku punktach sprzedazy spotkalem sie z opinia ze powinny miec et 45 przy szerokosci 6J. Jakie wedlug was powinienem kupic czy te z et 45 wejda do b6??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat... mam 98' Avant Quattro, przy wymianie chcę obniżyć -30mm. Z tego co tu wyczytałem to z tym nie powinno być problemu:

225/45/17, 8" ET 35 , ale jeśli chciałbym opony 235/45/17 (rozumiem że wyglada i dobrze i lepszy komfort) to czy o nic nie będzie tarło z przodu lub z tyłu (wahacze, błotniki, ...)?

Ja mam dokładnie takie opony i przy dużym obciążeniu na zakrętach i dużych dziurach niekiedy coś przytrze. Powinno być ok :good:

mam zamiar na zime zakupic felgi stalowe 15 do mojej a4 z 2002 roku. Wedug producenta powinny byc o takich wymiarach 15x6,5 et33, jednak juz w kilku punktach sprzedazy spotkalem sie z opinia ze powinny miec et 45 przy szerokosci 6J. Jakie wedlug was powinienem kupic czy te z et 45 wejda do b6??

ET33 było w Passacie, w A4 powinno być ET45

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie czy felgi z Nissana Primery będą pasowały do Audi A4 Avant rozmiar 6,5Jx16 H2 ET40 5x114,3 bardzo proszę o odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5x114,3 nie wejdzie na 5x112. Chyba, że masz przejściówki, ale to straszne koszta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam dwa pytania.

Planuję zakup felg stalowych i oponek do mojego a4 avant z 2003. Poczytałem trochę i wydaje mi się, że najwłaściwszy wybór to felga 7Jx16, 5x112x57 ET 42 i oponki 205/55 R16. Czy mam rację?

Zastanawiam się jednak nad osadzeniem bo mam prawdopodobnie założone dystanse tylko nie wiem jak duże (mam auto do tygodnia). Wiecie jak mogę to sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dystanse nie są większe niż 10mm, to będzie ok. Nalepiej zdejmij koło. Jeżeli się okaże, że dystanse są większe, to najlepiej również je zdejmij wraz z alusami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema

Jakie dystanse muze zalozyc do felgi 18"x8" ET 45 a na niej guma 225/40/18 zeby uzyskac taki efekt jak felga z ET35??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...