Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Znaczenie ET Felgi


bratpit

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

atualnie na zimówkach mam założone alu 7J16H2 ET45 (opona 205/55/16) a na letnie chciałbym sobie kupiś drugi komplet, przy czym o trochę innych parametrach, tzn.:

1. 7J16 ET42 lub

2. 7,5J16 ET45 lub

3. 7,5J16 ET42

Czy alufelgi w ww. rozmiarach będą pasowały do mojej audiczki? Czy będzie konieczne montowanie dystansów? Proszę o pomoc. Opony letnie też w rozmiarze 205/55/16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

witam,skoro juz sobie poczytalem to i ja zapytam,mialem na audi a4 b6 kola s-line 225/45/17 et 56 i kola chyba 7,5 cala i z tylu mialem dystans 25 a z przodu 20 bylo normalnie super chcialbym uzyskac taki efekt teraz,tylko nie wiem jaki mam do tych kol zastosowac dystans zeby byl taki sam efekt kola mam polery s-line od a8 245/40/18 et 48 i kola chyba 8 cali dokladnie takie jak na tej aukcji

http://www.allegro.pl/item525968816_audi_s_line_18_nowa_opona_pirelli_2008r.html

pozdrawiam i czekam na jakies porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Yelo, ale powiedz, te 7" lepiej z ET42 czy ET45 (jak w aktualnie zamontowanych)? Czy dobrze rozumuję, że różnica między nimi jest 3 mm (tzn. ET42 będą 3 mm bardziej wystawać na zewnątrz)? I czy na pewno nie trzeba będzie żadnych dystansów? Wyjaśnię możę, że myślę o zakupie felg z oznaczeniem ET42, ponieważ są nowsze i ładniejsze alu. Czy lepiej nie kombinować i kupić ET45?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Yelo, ale powiedz, te 7" lepiej z ET42 czy ET45 (jak w aktualnie zamontowanych)? Czy dobrze rozumuję, że różnica między nimi jest 3 mm (tzn. ET42 będą 3 mm bardziej wystawać na zewnątrz)? I czy na pewno nie trzeba będzie żadnych dystansów? Wyjaśnię możę, że myślę o zakupie felg z oznaczeniem ET42, ponieważ są nowsze i ładniejsze alu. Czy lepiej nie kombinować i kupić ET45?

Tak będzie 3mm różnicy. Bierz ET42 tymbardziej że są w lepszym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie zakupiłem felgi 18 calowe z et 50

I tu moje pytanie martwię się czy w ogóle te felgi mi spasują czy będę musiał zakupić dystanse proszę o poradę i szybką odpowiedz z góry dziękuje i pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej dystanse oraz odpowiednio dłuższe śruby, ale spróbuj, może pojedzie...

"może pojedzie..." aż tak może być źle ? jest taka możliwość że w ogóle mogą nie spasować ? po zamontowaniu tych dystansów jak i śrub ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie mam teraz założone alufelgi 205/55/16 jak założyłem 225 to strasznie mi tarły o tą metalowa cześć nad tylnym kołem. Mam pytanie, chciałbym na wiosnę kupić jakieś alusy, Chciałem założyć 18" ET 35 8" z tymi oponami 215/45/18 ale nie wiem czy tak samo nie będą ocierać. Poradźcie mi jakie alusy mam kupić 17 czy 18 cali. Mam seryjne zawieszenie w moim audi a4 1.8T Quattro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie mam teraz założone alufelgi 205/55/16 jak założyłem 225 to strasznie mi tarły o tą metalowa cześć nad tylnym kołem. Mam pytanie, chciałbym na wiosnę kupić jakieś alusy, Chciałem założyć 18" ET 35 8" z tymi oponami 215/45/18 ale nie wiem czy tak samo nie będą ocierać. Poradźcie mi jakie alusy mam kupić 17 czy 18 cali. Mam seryjne zawieszenie w moim audi a4 1.8T Quattro.

Troche dziwne ze opona 225 tarła Ci o nadkole miales ta felge 16' z jakim ET ? co do 17/18 to z et od 35 do 45 smialo mozesz zakladac, ale na felge 18' 8j to oponka 215 troche za wąska jest, minimum 225 najlepiej profil 40 :cool1:. Znajac wrocław i jego drogi radził bym Ci 17 :good:, no chyba ze przewaznie latasz po A4 :przebiegly:.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie mam teraz założone alufelgi 205/55/16 jak założyłem 225 to strasznie mi tarły o tą metalowa cześć nad tylnym kołem. Mam pytanie, chciałbym na wiosnę kupić jakieś alusy, Chciałem założyć 18" ET 35 8" z tymi oponami 215/45/18 ale nie wiem czy tak samo nie będą ocierać. Poradźcie mi jakie alusy mam kupić 17 czy 18 cali. Mam seryjne zawieszenie w moim audi a4 1.8T Quattro.

Dziwna sprawa bo nic nie powinno Ci obcierać. B5 Avanty jeżdzą na 18" i 19" z mocno obniżonym zawiasem i nie ma problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mój znajomy ma do sprzedania felgi aluminiowe 7J 15 ET 15. Czy to ET 15 nie jest za małe , czy felga nie bedzie za bardzo wystawać? Wiem ze moge to sprawdzic zakładając jedna felge ale czy warto sie brudzić? Wedłóg mnie to ET jest za małe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka szerokość felgi ? Ale raczej będzie wystawało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka szerokość felgi ? Ale raczej będzie wystawało.

No tak jak napisałem 7J

Ja uważam ze to bedzie za mocno wystawac i moze trzec o nadkole. A troche szkoda bo sa firmy RONAL i sa w super stanie(a i taka symboliczna cena) :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jakie masz teraz ET i postaraj się zmierzyć ile opona jest schowana w nadkolu. Ale po co tyle cudowania o 15'', poszukaj większych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka szerokość felgi ? Ale raczej będzie wystawało.

No tak jak napisałem 7J

Ja uważam ze to bedzie za mocno wystawac i moze trzec o nadkole. A troche szkoda bo sa firmy RONAL i sa w super stanie(a i taka symboliczna cena) :confused4:

Faktycznie nie zauważyłem :kwasny: Może i by były równo z nadkolem. Weź zmierz tak jak Ci mówi Yelo i wtedy będziemy wiedzieć więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez sie zastanawiam nad 16" tyle ze mówie moge miec okazyjnie te 15". Jutro to jeszcze pomierze,a jak sie wkur... to wezme lewarek,sciagne kolo i przypasuje ta felge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...