Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Znaczenie ET Felgi


bratpit

Rekomendowane odpowiedzi

Pany a 7,5 cala ET 35, opony 225/45/17 gleba okolo 30 mm da rade jakies dystanse wrzucic na tył??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam.

Zakupiłem 17calowe fele z A6 Allroad i chce je założyć do swojej A4 B5. Szerokość fel to 7,5 a et25. Z tego co wyczytałem to chyba za małe to et? Będzie fela wystawać poza karoserie?

[br]Dopisany: 12 Marzec 2011, 18:07_________________________________________________A jakie są parametry stalowej 15?[br]Dopisany: 12 Marzec 2011, 18:09_________________________________________________MOże mi ktoś pomóc z Tym et25? Będzie wychodzic poza zarys błotników? Prosze o szybka odpowiedz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na oko trochę małe ET. Szkoda, ze nie znasz parametrów tych, które sa na aucie.

Ja mam 7 cali ET 45 oryginały i wychodzi, że te twoje wyjdą 2,5 cm dalej na zewnątrz. Nie wiem, czy to sie zmieści pod błotnikiem, zwłaszcza przednim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jestem w robocie i nie mam mozliwosci sprawdzenia:( ale tez mysle ze bedzie wystawac:( lipa na maksa:([br]Dopisany: 12 Marzec 2011, 19:45_________________________________________________

Na oko trochę małe ET. Szkoda, ze nie znasz parametrów tych, które sa na aucie.

Ja mam 7 cali ET 45 oryginały i wychodzi, że te twoje wyjdą 2,5 cm dalej na zewnątrz. Nie wiem, czy to sie zmieści pod błotnikiem, zwłaszcza przednim.

[br]Dopisany: 12 Marzec 2011, 19:47_________________________________________________Masz mozliwosc sprawdzenia u siebie ile Ci wychodzi? oliczylibysmy w kalkulatorze

[br]Dopisany: 12 Marzec 2011, 19:48_________________________________________________Z kalkulatora wychodzi roznica miedzy Twoimi felgami a moimi taka:

Różnica na zewnątrz w cm:2.64 Różnica wewnątrz w cm:-1.37[br]Dopisany: 12 Marzec 2011, 19:50_________________________________________________Tobie wychodzą czy sa na równi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje są lekko schowane, jak to oryginały.

Poczekaj chwilę, może wypowie się ktoś kto ma cos zbliżonego. Ten skrypt to czysta teoria, żeby łatwiej uzmysłowić sobie co to jest ET i co od niego zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja juz 2godziny czekam i nic konkretnego sie nie dowiedziałem:(

[br]Dopisany: 12 Marzec 2011, 20:06_________________________________________________Znalazłem na forum ze aby nie wychodziły fele poza blachy to minimum et dla felg o szerokosci 7,5 powinno byc et30.

Więc skoro przy takim et nie wychodzi i prawdopodobnie jest na "styk", to roznica miedzy et30 a et35 to 0.5 cm. Także według teorii i własnych obliczeń będzie wychodzić mi przy et25 te 0.5cm. Mam racje? Dobrze to rozumuje wszystko? Prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na oko trochę małe ET. Szkoda, ze nie znasz parametrów tych, które sa na aucie.

Ja mam 7 cali ET 45 oryginały i wychodzi, że te twoje wyjdą 2,5 cm dalej na zewnątrz. Nie wiem, czy to sie zmieści pod błotnikiem, zwłaszcza przednim.

sam wrzuciłeś wyżej link z pomocą, a nadal nie jesteś w stanie pomóc koledze :cool1:

Pany a 7,5 cala ET 35, opony 225/45/17 gleba okolo 30 mm da rade jakies dystanse wrzucic na tył??

oczywiście np 5 mm

ps: jak dla mnie to te opony są za szerokie na tą felge

Witam.

Zakupiłem 17calowe fele z A6 Allroad i chce je założyć do swojej A4 B5. Szerokość fel to 7,5 a et25. Z tego co wyczytałem to chyba za małe to et? Będzie fela wystawać poza karoserie?

jak będzie na nich dobra opona to z przodu może ci przytrzeć ale będzie idealnie równo z przednimi błotnikami, tył będzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na oko trochę małe ET. Szkoda, ze nie znasz parametrów tych, które sa na aucie.

Ja mam 7 cali ET 45 oryginały i wychodzi, że te twoje wyjdą 2,5 cm dalej na zewnątrz. Nie wiem, czy to sie zmieści pod błotnikiem, zwłaszcza przednim.

sam wrzuciłeś wyżej link z pomocą, a nadal nie jesteś w stanie pomóc koledze :cool1:

To jakieś pretensje czy coś? Skrypt z linku porównuje 2 felgi, a nie jedną. Jak się wie, co się ma na osi, to można porównać z nowym kołem, a jak nie, to niestety trzeba zdać sie osoby, co przerabiały takie czy inne rozmiary w praktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na oko trochę małe ET. Szkoda, ze nie znasz parametrów tych, które sa na aucie.

Ja mam 7 cali ET 45 oryginały i wychodzi, że te twoje wyjdą 2,5 cm dalej na zewnątrz. Nie wiem, czy to sie zmieści pod błotnikiem, zwłaszcza przednim.

sam wrzuciłeś wyżej link z pomocą, a nadal nie jesteś w stanie pomóc koledze :cool1:

To jakieś pretensje czy coś? Skrypt z linku porównuje 2 felgi, a nie jedną. Jak się wie, co się ma na osi, to można porównać z nowym kołem, a jak nie, to niestety trzeba zdać sie osoby, co przerabiały takie czy inne rozmiary w praktyce.

odpowiedz sobie sam na to pytanie czytając jeszcze raz to co napisałeś:

Ja mam 7 cali ET 45 oryginały i wychodzi, że te twoje wyjdą 2,5 cm dalej na zewnątrz. Nie wiem, czy to sie zmieści pod błotnikiem

sam porównujesz dwa rodzaje kół, a nadal nie wiesz czy te nowe wejdą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ET 25 bedzie ocierac , ja mam ET 35 na 18'' i mi przod w szybkich zakretach ociera to malo powiedziane wywleka blotniki na zewnatrz :kox: , wiec na ET25 napewno bedzie ocieralo :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ET 25 bedzie ocierac , ja mam ET 35 na 18'' i mi przod w szybkich zakretach ociera to malo powiedziane wywleka blotniki na zewnatrz , wiec na ET25 napewno bedzie ocieralo
A czy to wazne czy to 18?? powiedz lepiej jaka szerka felga..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ET 25 bedzie ocierac , ja mam ET 35 na 18'' i mi przod w szybkich zakretach ociera to malo powiedziane wywleka blotniki na zewnatrz :kox: , wiec na ET25 napewno bedzie ocieralo :decayed:

jakia szeroka masz felge i opone? Ja mam felgi 18 szerokie 8 cali et 32 i opony 225 i nic nie ociera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...