Skocz do zawartości
IGNOROWANY

klekot tfsi


karolm1988

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytałem chyba wszystkie dostępne tematy o klekocie z silnika 2,0 tfsi. Piszą w nich że pomaga wymiana rozrządu albo pompy paliwa. Ale u nie te dwie rzeczy nie mają więcej przejechane niż 10 tysięcy a auto klekocze bardziej niż stary diesel. Może ktoś w was miał podobne problemy i je rozwiązał bo już mam dość mechaników którzy strzelają na ślepo. I mówią może wymieńmy to a może to a jeszcze inni mówią że on tak musi pracować.

Dodam że silnik pracuje bez tego klekotu jak jest na ssaniu czy jak to ram nazwac.

Dołączam filmiki może ktoś też miał takie dźwięki i podzieli się tym co wymienił żeby jego silnik chodzi jak benzyna a nie diesel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to ten hałas znika jak dodasz mu gazu. Mechanicy osluchiwali silnik stetoskopem i nie doszli skąd ten dźwięk dochodzi

Edytowane przez karolm1988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może być uszkodzone sprzęgło alternatora lub   uszkodzony napinacz paska wielorowkowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Confessor napisał:

może być uszkodzone sprzęgło alternatora lub   uszkodzony napinacz paska wielorowkowego

Tylko że wtedy powinien zmienić się dźwięk jak wyłączę klimę. A nie ma żadnej różnicy.

 

Edytowane przez karolm1988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie pytanie czy na calkiem zimnym silniku jest chwile cisza zanim zlapie temperature?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kixi4 napisał:

Ostatnie pytanie czy na calkiem zimnym silniku jest chwile cisza zanim zlapie temperature?

Tak na zimnym jest cisza przez chwilę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, karolm1988 napisał:

Tak na zimnym jest cisza przez chwilę

Poszla P.W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prawdopodobnie ten sam problem może ktoś podać gdzie szukać przyczyny? Komputer nie wykazuje żadnych odchyłek łącznie z parametrami rozrządu. Proszę o info gdzie szukać przyczyny tego klekotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.01.2019 o 21:34, kixi4 napisał(a):

Ostatnie pytanie czy na calkiem zimnym silniku jest chwile cisza zanim zlapie temperature?

Panowie,  mam ten problem i czy możecie mnie oświecić co to jest?

Po odpaleniu na zimnym silniku pracuje cicho przez 1-2  minuty, potem zaczyna metalicznie klekotać z tyłu silnika (wg mnie okolice pompy vacum lub pompy wysokiego ciśnienia), po 10 minutch gdy silnik osiągnie normalną temp. jest cisza i silnik pracuje już OK....aż do nastepnego odpalniea na zimno.

Wymieniłem olej i bez zmian. A5 quattro 2.0 z roku  2013 sprowadzony z  USA.

 

Jeździ pieknie i poza tym stukaniem po odpaleniu zauważyłem jeszcze problemik podczas hamowania z dużej prędkości, wtedy  pedał hamulca lekko wibruje ale to nie ma chyba nic do rzeczy...

Edytowane przez derek4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.11.2022 o 16:20, derek4 napisał(a):

... na zimnym silniku pracuje cicho przez 1-2  minuty, potem zaczyna metalicznie klekotać z tyłu silnika (wg mnie okolice pompy vacum lub pompy wysokiego ciśnienia), po 10 minutch gdy silnik osiągnie normalną temp. jest cisza i silnik pracuje już OK....aż do nastepnego odpalniea na zimno.

 

Problem rozwiązany, klekotał zawór zwrotny paliwa, wymiana na nowy zaworek 400zeta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...