Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Spalanie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Chciałem was zapytać ile wynosi mniej więcej u was pobór PB na 100km przy jeździe na waszych instalacjach gazowych. Wydaje mi się, że moje autko bierze nie co za dużo, a bierze ok. 4l/100km. Odcinki krótkie po 5, 10 km. Instalacja to BRC sequent 24. Na przeglądzie gazu, gazownik mówił, że wszystko jest i nie pobiera PB w trakcie jazdy na LPG. Jakieś sugestie ? VAGCOM nie wskazuje żadnych błędów w dziale Engeine.

Edytowane przez Lichy92
Dodatkowa informacja.

Opublikowano

To raczej normalne ze względu na to, że robisz krótkie odcinki i auto przy każdym odpalaniu startuje na benzynie, a zanim się przełączy na gaz to trochę musi minąć. Może problem jest w krótkich odcinkach, a nie instalacji czy gazowniku?

Opublikowano
  • Autor
14 minut temu, dimiC napisał:

Może problem jest w krótkich odcinkach, a nie instalacji czy gazowniku?

Tak myślałem chociaż wydawało mi się i tak za dużo z tąd temat na forum ;) chętnie przeczytam jeszcze co inni sądzą.

Opublikowano

Ile razy dziennie odpalasz samochód, że jest całkiem zimny i jaką masz temp. przełączania na lpg?

Opublikowano

Zwróć uwagę po jakim czasie przełącza Ci się na gaz. Ja odpalam auto i zazwyczaj jak ssanie wyłączy się, to ruszam i po jakoś 2-3km już przełącza się na LPG. Robię krótkie odcinki zazwyczaj po 2 razy jak silnik mega zimny.

Miesięcznie dolewam benzyny za 100zł i tak do zasięgu 100-90km śmigam.

Opublikowano
  • Autor
12 godzin temu, przem8 napisał:

Ile razy dziennie odpalasz samochód, że jest całkiem zimny i jaką masz temp. przełączania na lpg?

Zazwyczaj 2 - 3 razy. Temperatura przełączania to ok. 35 - 40 stopni.

Opublikowano
  • Autor
11 godzin temu, MarcinL napisał:

Miesięcznie dolewam benzyny za 100zł i tak do zasięgu 100-90km śmigam.

Nie rozumiem. Do zasięgu 100-90km śmigam, co to znaczy ? Wybacz, ale naprawdę nie zrozumiałem.

Opublikowano

Przy takiej temperaturze przełączania, obecnej temperaturze na zewnątrz i przy odcinkach 5km to większość przejeżdżasz na benzynie.

Opublikowano
5 godzin temu, Lichy92 napisał:

Zazwyczaj 2 - 3 razy. Temperatura przełączania to ok. 35 - 40 stopni.

To coś dużo Ci pije. Ja mam temp przełączania 30 stopni i przy minusowych temp. po 1-1,5 km jadę na gazie

Edytowane przez przem8

Opublikowano
  • Autor
4 godziny temu, przem8 napisał:

To coś dużo Ci pije. Ja mam temp przełączania 30 stopni i przy minusowych temp. po 1-1,5 km jadę na gazie

No właśnie u mnie też przełącza się zazwyczaj po przejechaniu 1,5 km. Co może być winne poboru tak dużej ilości benzyny ? Pompa paliwa ? Dodam, że nie ma żadnych wycieków. Nowy filtr paliwa. 

Opublikowano
10 godzin temu, Lichy92 napisał:

Nie rozumiem. Do zasięgu 100-90km śmigam, co to znaczy ? Wybacz, ale naprawdę nie zrozumiałem.

Chodziło mi jak zawsze dolewam, ale to w zasadzie żaden pomiar. Jedynie dowiesz się ile Ci pali nalewając bak do pełna i np. po 100km nalać jeszcze raz. Tak jak napisałem, ja miesięcznie dolewam za 100zł, to masz około 20l. Robię w miesiąc 600-700km po mieście jedynie i codziennie do pracy. 2 przejazdy to minimum na mega zimnym silniku.

Edytowane przez MarcinL

Opublikowano

Szukasz dziury w całym. Robisz 5 km, z czego pierwsze dwa na benzynie. Na zimnym silniku średnie spalanie to masz pewno z 20l/100km bo zimny silnik pracuje na bogatej mieszance.

Dobry protip: przed ruszeniem auta odpal go dwie minuty wcześniej i wyłącz klimatronik, żeby ciepła z silnika nie zabierał. Po 2 minutach jedziesz na LPG. Nie dziękuj.

Opublikowano
  • Autor
28 minut temu, Makale napisał:

Dobry protip: przed ruszeniem auta odpal go dwie minuty wcześniej i wyłącz klimatronik, żeby ciepła z silnika nie zabierał. Po 2 minutach jedziesz na LPG. Nie dziękuj.

Zawsze tak robię ;)

Opublikowano

I bardzo dobrze :) Zostaw jak jest i się nie przejmuj. Mi czasami się po ponad 2-3 km przełączy na LPG przy niskiem temp. i Krótki odcinek cały czas na PB. A weź pod uwagę, że pierwsze kilometry na PB = wir w baku. LPG Ci się nie zwróci jak robisz 5 km. To bez sensu. Co innego jak ktoś robi 100 tys rocznie :)

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Jakby brało bene z gazem na raz w niezamierzony sposób, to uwierz, że byś to poczuł, bo praktycznie nie da się jechać ?

Edytowane przez Pablo_s-c

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.