Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gasnące kontrolki przy odpalaniu


Misioo86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów.

Panowie bardzo Was proszę o pomoc... otóż problem wygląda następująco: od pewnego czasu dotykam się z problemem tego typu, że niekiedy podczas próby podpalenia samochodu gasną wszystkie kontrolki, samochód normalnie odpala, jednak zapala się kontrolka od płynu hamulcowego i zaczyna piszczeć ( płyn jest  oczywiście tyle ile być go powinno). Gasze samochód znów przekrecam kluczyk A kontrolki nadal się ledwo palą. Po wbiciu biegu wstecznego samochód potrafi zgasnac, lecz już po ponownym odpaleniu kontrolki świecą się dobrze/normalnie.
Z początku myślałem że jest to wina akumulatora, jednak wymieniłem go na nowy i problem nadal jest. Czytałem na jednym z forum że może być to kostka od stacyjki, tylko co ma do tego wbijanie wstecznego biegu... nie mam pojęcia.  Nie mam pomysłu gdzie szukać przyczyny stąd mój post...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko  aku do sprawdzenia.  Napięcie jakie ma i czy coś go nie rozładowywuje. 

Pisze tak ponieważ spotkałem się z przygasającymi kontrolkami i wymiana aku pomogła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też obstawial bym akumulator w pierwszej kolejności, spróbuj jakiś na podmianke włożyć. Weź też odkrec przewod masy od ściany grodziowej i go wyczyść, tam dużo wody się przewija więc wiadomo. Drugi taki przewod jest przy prawej podluznicy w okolicach rozrusznika taki krótki z nim zrób to samo. Jak nie pomoże trzeba szukać dalej ale wygląda to na mały prąd lub brudne styki 

Edytowane przez Lu-Gi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Lu dobrze pisze..

Plus do oblukania to ile daje altka pod obciążeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała instalacja prądowa jak i masy do sprawdzenia, a więc po kolei: przewód plusowy: alternator -> rozrusznik -> akumulator

Masa: alternator -> masa, karoserii, silnika i skrzyni (obudowy jednego i drugiego) oraz akumulator-> przewód przykręcony do podszybia, tuż obok Aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...