Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Coś stuka w prawym kole


chudy11511

Rekomendowane odpowiedzi

moze łożysko albo przegub jus sie wykonczył :mysli: przy skręconach kołach stuka Ci czy tak terkocze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też cos stuka, zwłaszcza przy zwalnianiu na dołkach, a prz yprzyśpieszaniu nic. Ja u siebie podejrzewam poduszkę od silnika, ale jeszcze nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie z kolei od kilku dni w tylnym prawym kole słychać charkterystyczne tyk, tyk :blink: w czasie jazdy. oczywiscie im szybciej tym czesciej. tak jakby byla gula na oponie ale opona i cale kolo jest ok. nie dalej jak miesiac temu mialem kapcia na tym kole i bylo dokladnie wywazone itd. co to moze byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam ze to jednak amortyzator. zmieniam kola w niedziele na letnie i zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz czy stukanie ustąpi przy delikatnym naciśnieciu pedału hamulca, możliwe że to klocki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to amortyzator. mam zawieszenie 1BE. amortyzator, ktory mam teraz w aucie to ori Monroe oznaczenia na teleskopie: HB 548, wyżej 8D0 513 i jeszcze 031C. mam nadzieje, ze dobrze odczytalem. kolor teleskopu - niebieski. jakie najlepiej kupic teleskopy? Bilstein, Kayaba, Sachs, Boge, a moze jeszcze cos innego. [br]Dopisany: 16 Marzec 2009, 21:15_________________________________________________ok mam watek wuja: http://www.a4-klub.pl/smf/b5_afn_wymiana_amortyzatorow_w_seryjnym_zawieszeniu_sportowym_1be-t20817.0.html. wezme chyba te kayaby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema, u mnie w B6 na poprzecznych dziurach tez tak dziwnie metalicznie terkocze w lewym kole, troche sie wk*, bo jesienia wymienialem amorki (niebieski teleskop?) i jak bylem na stacji to tyl ok a przod juz zjechany jakos do 80% O_o i zaczelo terkotac, mialem wrazenie, ze to zaciski, bo zaczalem slyszec to po wymianie zaciskow na wieksze ale cholera wie, opis pasuje do tego co pisaliscie wyzej, mozna to jakos jeszcze sprawdzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie jest terkot tylko chrakterystyczny pyk, pyk. :gwizdanie: tak jakby na oponie gula byla. albo czesc kola o cos obcierala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie czy to pukanie(stuk) to czuć jeszcze np na kierownicy czy pedale hamulca czy tylko słychać?

ja w styczniu 2 dni jeździłem ze śrubą w prawym przednim - też myślałem że to tarcza klocki itp a w śniegu nic w oponie nie znalazłem tylko że czułem to na kierownicy

natomiast w jednaj z letnich opon (akurat na tyle) słychać takie stukanie jakby farfoce odstający z opony walił w jezdnię wizualnie wszystko jest OK ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czuc. tak jakby tyl lekko latal na boki w momencie pykniecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...