Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4/B6 Sline 1.8T BEX


rgz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Chciałem przedstawić swoje autko a jednocześnie trochę udokumentować jego historię. 

Od lata 2018 jestem właścicielem A4 B6 1.8T w Sline z 2004 roku (manual). Auto udało mi się kupić lokalnie w okolicach szczecina. Auto w dość dobrym stanie, z przebiegiem 180kkm (jeszcze do sprawdzenia w serwisie) udało mi się dorwać za około 20k. Z jawnych usterek jakieś elementy wizualne i sprzęgło. Autka szukałem dość długo, bo rozglądałem się za bmw e60 (przesiadka z e46), ale nie mogłem przez ponad rok nic sensownego znaleźć. Potem wybór padł nie tyle na model co silnik 1.8T i jestem z niego bardzo zadowolony. Poniżej zdjęcia robione niedługo po kupnie auta

Dorzucę zdjęcia tego co już zrobiłem (minął prawie rok), co wyszło i opiszę co jest do zrobienia 

Po kupnie
 

11.jpg

12.jpeg

14.jpg

15.jpeg

16.jpg

17.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam kolege z miasta! ? I może do zobaczenia na jakimś spocie zs ? bezawaryjności! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dziękuje również pozdrawiam i mam nadzieję że się gdzieś trafimy :)

Kontynuując historię mojej Aczwórki, pierwsze zmiany z kosmetycznych, czyli wymiana przełącznika świateł, dywaniki welurowe, zmiana lamp z przodu (świeciły fatalnie, w dodatku jedna była chyba z USA albo kompletnie rozregulowana.




 

21.jpg

22.jpg

23.jpg

25.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Od razu wygląda dobrze, ta sztuka. Oby była bezproblemowa. Wytrwałości w modzeniu! Wkładaj od razu Down Pipe, soczewki z B8 i Vfiza :yes2:

Pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już zmieniałeś lampy, to trzeba było sobie odrazu wyrezać bixa na soczewkach z B8:)

 

edit: Kolega Dawid mnie ubiegł w odp.:D

Edytowane przez YoGi1984
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje, na tamten moment 'musiałem' wymienić lampy, w zimie była katastrofa na dziennych. a na bixy nie miałem hajsu ;)

Przez zimę praktycznie nic nie zrobiłem oprócz kupna felg i wymiany radia na dotykowe (na androidzie) chyba całą sobotę się męczyłem (głównie z wyjęciem oryginalnego radia chinskimi zaczepami), ale efekt jest mega, nie tylko jeśli chodzi o navi/muzyke itd ale np. zestaw głośnomówiący, torqe z informacjami 'na żywo' czy szybki podgląd błędów (kostka BT za 2$ łączy się z radiem)
 

31.jpeg

32.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne zmiany wizualne, jakoś miesiąc temu dołożyłem pod przedni zderzak gumową dokładkę (czytałem o tej z cupry ale często się łamią, więc zdecydowałem się spróbować z gumową). Wygląda naprawdę fajnie - likwiduje tą szparę po środku, i efekt wysokiej 'kozy'. Dodatkowo już wiem że plastikową bym połamał, bo 2 razy nieźle zagięła mi się ta guma pod zderzak.

Strasznie denerwował mnie też chrom na srebrnym aucie, wszystko się zlewało. Zakupiłem folię matową czarną w szpreju i wziąłem się za malowanie. Od razu podpowiem że przy drzwiach gdy mocno się nagrzeje folia + uszczelka drzwi potrafi się 'pourywać', na grillu itd. nie ma żadnego problemu. Gdybym miał z tym problem to okleję chyba ten chrom porządną folią już u profesjonalistów.

 

41.jpg

42.jpg

43.jpg

44.jpg

45.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.06.2019 o 13:21, YoGi1984 napisał:

Jak już zmieniałeś lampy, to trzeba było sobie odrazu wyrezać bixa na soczewkach z B8:)

 

edit: Kolega Dawid mnie ubiegł w odp.:D

Już nie chciałem kolegi "dojeżdżać"  z tymi Bixami B8:toon:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, rgz napisał:

Kolejne zmiany wizualne, jakoś miesiąc temu dołożyłem pod przedni zderzak gumową dokładkę (czytałem o tej z cupry ale często się łamią, więc zdecydowałem się spróbować z gumową). Wygląda naprawdę fajnie - likwiduje tą szparę po środku, i efekt wysokiej 'kozy'. Dodatkowo już wiem że plastikową bym połamał, bo 2 razy nieźle zagięła mi się ta guma pod zderzak.

Strasznie denerwował mnie też chrom na srebrnym aucie, wszystko się zlewało. Zakupiłem folię matową czarną w szpreju i wziąłem się za malowanie. Od razu podpowiem że przy drzwiach gdy mocno się nagrzeje folia + uszczelka drzwi potrafi się 'pourywać', na grillu itd. nie ma żadnego problemu. Gdybym miał z tym problem to okleję chyba ten chrom porządną folią już u profesjonalistów.

 

41.jpg

42.jpg

43.jpg

44.jpg

45.jpg

Kolego @rgz idź na całość i załóż cupre + tą gumową dokładkę! To by było coś :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema ? możesz więcej powiedzieć o tym radiu na androidzie? Gdzie zamowiles, cena i ile Ramu oraz jak się sprawuje? Będę wdzięczny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dayd_4 na ten moment bym już ją połamał :D
 
@Sicu Bałem się radia z chin zamawiać (serwis itd). Więc zamówiłem na navipremium za około 2k, mają najwyższe specyfikacje chińczyków (~6GB RAM+) a na tym mi najbardziej zależało. Radyjko bez zarzutu, BOSE całe gra, podłączenie do canbusa. W schowku wypuściłem 2 wejścia USB na pendrive'y, internet udostępniony z telefonu, rozmowy głosowe tak samo. Gotowe wejście na kabel z kamerki cofania, mi już idzie paczka (na miejsce lampki, mała lampka led + kamerka), z tego co czytałem przy tym radiu sam wykrywa wsteczny (po canbusie?) i nie trzeba wcale podpinać zasilania do światła cofania, to dam znać najwyżej.

Względem starego radia najczęściej lub zawsze korzystam z rozmów głosowych, navi, muzyki z USB, muzyki online, zczytywanie błędów itd. Jeśli szukasz czegoś takiego to polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie osobiście trochę krzywdzi wnętrze to radyjko, ale to tylko dlatego że jestem przyzwyczajony(nauczony) żeby doposażać w ori części co wychodziło w danym modelu, ale duży + dla tego radyjka że masz możliwość podglądu w bloki pomiarowe i odczyt błędów czego raczej w rns-e nie uświadczy niestety:/

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, dawno  mnie nie było a weszło w tym czasie trochę zmian i serwisu :)

Weszły malowania zacisków foliatec'em

zaciski.jpeg


Do tego dystanse 15mm przód i 20mm tył (z tyłu musiałem przyciąć zrolowaną wykładzinę bo obcierała oponę. Dodatkowo w 5 chłopów + torby na trening okazało się obcierać na dziurach :/)

Do tego poszła wymiana tarcz, klocków, przewodów i płynu haulcowego (zakupy w ProChoice - polecam)
 

Weszła też mocno wyczekiwana przeze mnie modyfikacja wnętrza, a konkretnie kierownica

kiera.jpg

Poczyszczone pod maską :)
 

komora.jpg

 

 

Przeciągnąłem tez już kamerkę cofania, muszę jedynie podpiąć zasilanie- na to nie miałem już siły

cofania.jpg

 

Tak się prezentuje dziś

image.png

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W prostocie jest siła :) zmieniłbym tylko koło na coś większego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze wygląda ? rozumiem, że spasowałeś tą maskę z błotnikiem i zderzakiem po stronie kierowcy ? bo wyglądało to fatalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błotniki prawdopodobnie uda się wymienić przed zimą (już są widoczne parchy) i wtedy będzie picowane. Tylko w pierwzsej kolejności mam tył do zakonserwowania bo z tyłu rudo, jakby stał w wilgoci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logo OOOO zostawiłbym w chromie na twoim miejscu tym bardziej że z tyłu zostało nadal chromowane ale już za późno :D Chyba że pomalujesz jeszcze tylne ,bo jedno takie drugie takie to średnio wygląda według mnie

Pokaż fotkę w nocy tej tablicy rej jak z podświetleniem wygląda, bo widzę że kamerka 3/4 lampki zasłania

Edytowane przez Marciol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Marciol napisał:

Logo OOOO zostawiłbym w chromie na twoim miejscu tym bardziej że z tyłu zostało nadal chromowane ale już za późno :D Chyba że pomalujesz jeszcze tylne ,bo jedno takie drugie takie to średnio wygląda według mnie

Pokaż fotkę w nocy tej tablicy rej jak z podświetleniem wygląda, bo widzę że kamerka 3/4 lampki zasłania

Logo wolę czarne, jak pisałem chromy malowane były folią w spray'u więc właśnie w celu nakładania i porównania efektu. Z tyłu dziko wygląda na czarno - mi się nie podoba

Co do lampki postaram się pamiętać, bo nie mam zdjęcia z tyłu jak się świeci

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna B6! Kierownicę przerabiałeś swoją oryginalną?

Jeśli można na pw koszt i gdzie robiłeś :D Bo już się w niej zakochałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Venovsky Piękny kolor Twojej :D

Koszt ~650zł, jest to przerabiana oryginalna, ale mają już je na stanie. Ja miałem problem z  wtyczką poduszki warto się upewnić żeby nie wymieniać
Nie wiem czy można linkami rzucać więc poszło na pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...