Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJL] Kilka pytań od "świeżaka"


mamci

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

To mój pierwszy post nie licząc tego z działu NEWBIE, więc przypuszczam, że dostanę pewnie jakąś reprymendę. Chwilka minie zanim odnajdę się na nowym forum. Posiadam kilka pytań odnośnie mojego nowego zakupu. Wiem że dział dotyczy tylko silników, lecz przy okazji pozwolę sobie zadać kilka pytań z innej beczki :). Mianowicie:

1 - czy silnik który posiadam (1.8T AJL 132KW) jest na łańcuchu czy na pasku? Według ETK wyszło mi że to łańcuch, ale wolę sie upewnić,

2 - jeżeli na pasku to jak często się go wymienia? Tak jak w innych 60k km lub 3 lata?

3 - jaki olej byście polecili

4 - posiadam spryskiwacze reflektorów, co może być przyczyną nie psikania jednego z nich?

5 - czy antena od radia jest w tylnej szybie? Pod trzecią osłonką przeciwsłoneczną (ta mała nad lusterkiem wstecznym) na kablu wisi coś w rodzaju anteny kształtem przypomina łuk.

6 - posiadam alarm CarGard. Nie wiele informacji znajduje się na ten temat w sieci. U mnie brak syreny alarmu i tu pytanie gdzie tego szukać być może gdzieś w bagażniku (tak miałem w Passacie B5 97r.). Dodam, że pod maską nic nie widać, a po wzbudzeniu alarmu migają kierunki jak to zwykle ale brak jakiegokolwiek dźwięku.

Pewnie już kilka z tych pytań padło wcześniej, ale jeszcze sobie słabo radzę na nowym layoucie.

Z góry dziękuję :hi: :hi: i liczę na wyrozumiałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam co do łancuszka to jest napedzany 2 walek rozrzadu wiec posiadasz tez pasek rozrzady a wymiana ja u siebie 1-sza robilem przy 140ts. komplet a nastepna zrobie po nastepnych 60ts.sam pasek.co do oleju to zalezy jaki masz przebiek ja leje 10w-40 Mobil soper S .A co do nastepnuch pytan moze ktos inny Ci pomoże ? pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spryskiwacze-zobacz moze sie przytkal,lub rurka sie gdzies zagiela

co do syrenki,to oryginalnie w b5 jest w bagazniku po lewej stronie,jesli miales seryjny alarm,to po odchyleniu okladziny ,powinna byc przykrecona,jesli byl ori alarm,bo jesli ten alarm byl dolozony-hm moze byc wszedzie,ale sprawdz bagaznik i przedni zdezak,tam tez nieraz byly montowane syrenki :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wstępie dziękuje za wszystkie odpowiedzi...

alarm jak już pisałem to CarGard model 950 S będę szukał, ewentualnie najlepiej niech zajmie się tym elektryk/elektronik samochodowy :) co do rozrządu to znalazłem oś takiego: http://moto.allegro.pl/item570257949_rozrzad_audi_a4_a6_vw_passat_1_8_1_8t_sklep.html nadaje się? czy szukać coś lepszego ?

a co do sprysków to wysuwają się oba próbowałem czyścić włosiem od szczotki ale nic z tego... będę informował o dalszych postępach...

Na razie jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam co do czescimozesz zagadac na gg Misiora polecam.ceny ma ok. a to nr.2649832 .pozd. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...