Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B8 Allroad FL - URBAN CAMO


t_stepniak

Rekomendowane odpowiedzi

Takie techniczne pytanie odnośnie wygłuszania drzwi, czy ta czarna mate nie nakleja się przypadkiem na boczek?

U Ciebie widzę, ze jest jedna warstwa bezpośrednio naklejona na drugą tak?

PS: Ciekawe oklejenie :) Teraz to auto dopiero rzuca sie w oczy... nie idzie sciemnić, że to był ktoś inny w tym miejscu o tej porze :D:D:D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, wampir napisał:

Takie techniczne pytanie odnośnie wygłuszania drzwi, czy ta czarna mate nie nakleja się przypadkiem na boczek?

U Ciebie widzę, ze jest jedna warstwa bezpośrednio naklejona na drugą tak?

PS: Ciekawe oklejenie :) Teraz to auto dopiero rzuca sie w oczy... nie idzie sciemnić, że to był ktoś inny w tym miejscu o tej porze :D:D:D

 

Z tego co mi wiadomo - masz rację, nakleja się na boczek drzwi, ale ..chłopaki od audio, u których robiłem działają od ponad 15 lat, więc nie chcę wchodzić w kompetencje :))
Najważniejsze, że działa bardzo dobrze, natomiast dlaczego zrobili tak - ciężko powiedzieć :D 

Z oklejeniem to prawda, troche ciężko o anonimowość, ale da się przywyknąć ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się wkurzyles że z gleby na alloarda przeskoczyles haha.. fajne audio buda też ciekawa w tej okleinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.01.2020 o 15:43, wielik napisał:

Się wkurzyles że z gleby na alloarda przeskoczyles haha.. fajne audio buda też ciekawa w tej okleinie

Dzięki :hi:audio robi robotę, od razu inna jazda 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko odnośnie mechatroniki. Robiłeś sam może ? Trzeba robić jakieś adaptacje i wgrywać softa po zmianie ? 

:hi: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Norbas napisał:

Pytanko odnośnie mechatroniki. Robiłeś sam może ? Trzeba robić jakieś adaptacje i wgrywać softa po zmianie ? 

:hi: 

Chętnie bym pomógł, ale ja nie robiłem u siebie mechatroniki :) wymieniałem tylko olej i filtry w skrzyni
Auto ma na ten moment przejechane 268kkm, ale skrzynia była wymieniana na nową przy przebiegu 130kkm, więc mam nadzieję, że jeszcze trochę pożyje :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.01.2020 o 11:33, t_stepniak napisał:

Chętnie bym pomógł, ale ja nie robiłem u siebie mechatroniki :) wymieniałem tylko olej i filtry w skrzyni
Auto ma na ten moment przejechane 268kkm, ale skrzynia była wymieniana na nową przy przebiegu 130kkm, więc mam nadzieję, że jeszcze trochę pożyje :D 

No to trochę więcej przejechała od tamtej ? ciekawe czemu była wymieniana ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Norbas napisał:

No to trochę więcej przejechała od tamtej ? ciekawe czemu była wymieniana ?

W ASO mówili, że właściciel zgłaszał szarpanie na którymś tam biegu i nie bawili się w mechatronike tylko z gwarancji wymienili całą skrzynię :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj podczas wymiany oleju dorwałem VCDS'a i odpaliłem test zegarów oraz wyłączyłem automatyczne gaśnięcie silnika po otwarciu drzwi kierowcy.
Jest o tym parę tematów, ale gdyby ktoś potrzebował:
TEST ZEGARÓW
VCDS -> 17 (Instruments) -> Coding 07 -> Bit 01 (czyli drugi z kolei) -> Zmieniamy z '0' na '1'
AUTOMATYCZNE GAŚNIĘCIE SILNIKA
VCDS -> 46 (Central Conv) -> Coding 07 -> Ostatni Bit -> Zmieniamy z '0F' na '00'

Opcja numer 2 jest chyba mocno powiązania z systemem Start-Stop, ale niestety wcześniejsze wyłączenie Start-Stop nie wpłynęło na automatyczne gaszenie silnika przy otwartych drzwiach i puszczeniu hamulca. To chyba bardziej cieszy niż test zegarów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... który masz rok ze ci gasną po otwarciu drZwi ? Ja po otwarciu drZwi mam załączenie recznego... lepsza opcja według mnie niż wyłączenie silnika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2013 rok, to kwestia kodowania, długo się zbierałem żeby to wyłączyć, teraz mam ustawione tak jak Ty :smiley:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze tez mAm 2013 ale z czerwca... No nic wazne, ze ogarnięte bo strasznie pewnie to irytowało jak start/stop ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dużo różnicy nie ma, bo mój jest z maja :)

Najgorzej było jak musiałem wyjść na chwile z auta, żeby np otworzyć bramę i nie chciałem gasić, no i oczywiście opcja w której odpalam auto, otwieram maskę i w razie jakichś dziwnych dźwięków bez pomocy próbuje je zlokalizować.

Skorzystam z okazji: ktoś poleci jakiś warsztat w Warszawie od automatycznych skrzyń? Zauważyłem jedna niepokojąca rzecz i chciałem pogadać i zapytać czy lepiej interweniować wcześniej czy można jeszcze jeździć :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Norbas napisał:

A co Ci się dzieje ze skrzynia ? 

Ciężko powiedzieć, ale na początku myślałem, że to łożysko.

Jest takie dziwne buczenie przy hamowaniu silnikiem, pod obciążeniem przy przyspieszaniu jest ok, tylko przy puszczonym gazie to słychać, coś jak dźwięk kiedy hamuje tramwaj 

Chcialbym żeby ktoś się przejechał i powiedział co może być nie tak 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, t_stepniak napisał:

Ciężko powiedzieć, ale na początku myślałem, że to łożysko.

Jest takie dziwne buczenie przy hamowaniu silnikiem, pod obciążeniem przy przyspieszaniu jest ok, tylko przy puszczonym gazie to słychać, coś jak dźwięk kiedy hamuje tramwaj 

Chcialbym żeby ktoś się przejechał i powiedział co może być nie tak 

Wiem o co Ci chodzi.Mam to samo i to nie jest ze skrzyni ;) to jest z silnika i tak się niesie, coś jak retarder w ciężarówkach. 

Skoro masz system start/stop to i masz układ rekuperacji czyli odzyskiwanie energi podczas hamowania silnikiem. Stąd ten dźwięk ;) oczywiście możesz podjechać do kogoś ogarniętego ale czasem mogą cię naciągnąć. Poczytaj o tym układzie :) 

w elektrykach/ hybrydach jest ten układ popularny jest i go słychać gdy tylko puścisz nogę z  gazu :) 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Norbas napisał:

Wiem o co Ci chodzi.Mam to samo i to nie jest ze skrzyni ;) to jest z silnika i tak się niesie, coś jak retarder w ciężarówkach. 

Skoro masz system start/stop to i masz układ rekuperacji czyli odzyskiwanie energi podczas hamowania silnikiem. Stąd ten dźwięk ;) oczywiście możesz podjechać do kogoś ogarniętego ale czasem mogą cię naciągnąć. Poczytaj o tym układzie :) 

w elektrykach/ hybrydach jest ten układ popularny jest i go słychać gdy tylko puścisz nogę z  gazu :) 

ale żeś mnie zaintrygował :-D masz na to jakieś "papiery" tudzież linki bo chętnie bym poczytał o co tam chodzi... i muszę się wsuchać ;-)

odnośnie otwarcia drzwi: mam start/stop i też mi się ręczny zaciąga, auto nie gaśnie... dzieje się to samo jak tylko pas odepnę stojąc ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, pawelosinski83 napisał:

ale żeś mnie zaintrygował :-D masz na to jakieś "papiery" tudzież linki bo chętnie bym poczytał o co tam chodzi... i muszę się wsuchać ;-)

odnośnie otwarcia drzwi: mam start/stop i też mi się ręczny zaciąga, auto nie gaśnie... dzieje się to samo jak tylko pas odepnę stojąc ;-)

Hmm papiery... to czy masz ten system to wystarczy sprawdzić w kodach wyposażenia 7L8 118DAE8B-0C19-4BD6-B659-B5DE22A1D6E2.jpeg

a na szybko to mam tylko taki artykuł 

Co do dźwięku nogę spróbować nagrać :) 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Norbas napisał:

Hmm papiery... to czy masz ten system to wystarczy sprawdzić w kodach wyposażenia 7L8 118DAE8B-0C19-4BD6-B659-B5DE22A1D6E2.jpeg

a na szybko to mam tylko taki artykuł 

Co do dźwięku nogę spróbować nagrać :) 

hyhy faktycznie to istnieje i mam to...  :D

tyle, że w b8 jest to odzysk energii elektrycznej przez alternator...

"When you decelerate, the energy created is lost. Brake energy recuperation recycles this energy to lighten the load on your engine. It can reduce fuel consumption by up to 3%. When you're coasting or braking, the car's alternator generates energy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przez alternator. Zeby to usłyszeć trzeba wsio wyciszysz i sie wsłuchać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...