Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Stukanie w silniku, kontrolka oleju

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam serdecznie. Mam problem dziś podczas jazdy samochód zaczął się jakby dławic tracić moc przy 80km/h. Stanąłem na poboczu z pod maski leciał dym.  Po postoju postanowiłem spróbować dojechać do domu.  Odpalił za 2 razem,  obroty falowaly lekko ale po przejrzeniu 3-4 km zawiesiła mi się na fisie kontrolka od oleju więc zjechałem na pobocze i zgasiłem silnik.  Po odpaleniu złapał za 3 razem coś zaczęło stukac więc poszedł na lawetę. Co mogło się zepsuć?  Pozdrawiam. 

 

 

Edytowane przez Pawelek94

Opublikowano
  • Autor

Opłaca się to naprawić?  Czy wymiana silnika?  Mam w razie czego ofertę ajq 180km, mój silnik to avj 150km.  Dodam,  że jak jechałem,  zauważyłem że temperatura silnika spadać zaczęła,  ale od kilku dni miałem problem z temperatura,  stała ciągle na 30 dopiero podczas jazdy w szybkim tempie wskazówka dochodziła do 90. Silnik od góry cały w oleju. 

Edytowane przez Pawelek94

Opublikowano

Najpierw trzeba rozebrać silnik i oszacować szkody i koszta ewentualnej naprawy, potem zadecydować co dalej.

Opublikowano
  • Autor

Auto nawet już nie odpala ?

Opublikowano

Jeżeli ruszyło panewkę to już po samym oleju będziesz widział.Spuść olej i się przekonasz?Prawdopodobnie problem z ciśnieniem oleju i zaczynałeś zacierać silnik.A co dalej to zależy jak wygląda wał, wałki i podpory. Jeżeli ok to remont, jeżeli ruszyło to drugi słupek.

Opublikowano
  • Autor
1 godzinę temu, JarekST202 napisał:

Jeżeli ruszyło panewkę to już po samym oleju będziesz widział.Spuść olej i się przekonasz?Prawdopodobnie problem z ciśnieniem oleju i zaczynałeś zacierać silnik.A co dalej to zależy jak wygląda wał, wałki i podpory. Jeżeli ok to remont, jeżeli ruszyło to drugi słupek.

Ok,  zrobi to mechanik,  bo ja nie mam jak,  co mogło być powodem takiej usterki?  Olej poprzedni właściciel lał 10w40 castrol z tego co mi się wydaje to nie zbyt dobry do tego silnika,  wcześniej nie było żadnych objawów,  że coś się dzieje. Rano patrzyłem i olej na bagnecie full. 

Edytowane przez Pawelek94

Opublikowano

Najczęstsza przyczyna to zatkany smok olejowy - bolączka tego silnika.

Opublikowano
  • Autor

Teraz po odpaleniu posłuchałem i to nie stukanie tylko takie lekkie cykanie czy to na pewno panewka czy może smok ew pompa oleju?  Czytałem kilka tematów na różnych forach i ludzie źle wypowiadają się o tym oleju. Aha i kontrolka oleju zaswiecila się tylko wtedy podczas jazdy,  teraz już nie pali się. 

Edytowane przez Pawelek94

Opublikowano

Nie jeździj teraz tym samochodem. Micha w dół i czyszczenie. W 99% kontrolka ciśnienia spowodowana jest za***anym smokiem. Zmierz jeszcze ciśnienie oleju wcześniej.

Opublikowano
1 godzinę temu, Pawelek94 napisał:

 co mogło być powodem takiej usterki?  Olej poprzedni właściciel lał 10w40 castrol 

Sam sobie odpowiedziałeś powyżej .

Wgoogluj "oil sludge" i poczytaj i obejrzyj zdjęcia

Opublikowano
  • Autor
1 godzinę temu, przem8 napisał:

Nie jeździj teraz tym samochodem. Micha w dół i czyszczenie. W 99% kontrolka ciśnienia spowodowana jest za***anym smokiem. Zmierz jeszcze ciśnienie oleju wcześniej.

Ok,  olej wiadomo nie dam ten sam,  5w40 wystarczy?  Miałem zamiar zmienić za tydzień ale gdzieś tam czytałem,  że nie powinienem z 10 na 5 zmieniać czy to prawda? 

Opublikowano
32 minuty temu, Pawelek94 napisał:

Ok,  olej wiadomo nie dam ten sam,  5w40 wystarczy?  Miałem zamiar zmienić za tydzień ale gdzieś tam czytałem,  że nie powinienem z 10 na 5 zmieniać czy to prawda?  

Nie powielaj stereotypów. Lej 5w40 i wymiana co 10tys km.

Opublikowano
  • Autor

Zauważyłem jakiś jakby korek luzem w tym miejscu.  W chłodnicy płynu na samym dnie. 

received_460104687885835.jpeg

received_671578793304501.jpeg

Opublikowano

Spróbuj wyciągnąć ten korek bo coś nie kojarzę co to może być.Ale dziwne że jednocześnie zrobił Ci się problem z układem chłodzenia, chyba że uszkodziło UPG lub samą głowicę, może płyn dostaje się już do oleju i stąd masz pełny stan?Wcześniej też tak miałeś?

8 godzin temu, przem8 napisał:

 Zmierz jeszcze ciśnienie oleju wcześniej.

Ja bym Mu teraz raczej odradził to robić bo jeżeli są jakieś szanse uratować silnik to doprowadzenie go do temperatury pomiaru na pewno nie pomoże. Jedyna opcja teraz to zrzucenie miski i wgląd na smoka, ewentualnie pomiar kompresji no i ustalenie przyczyny co stało się z płynem chłodniczym. Ale to i tak takie nasze gadanie,mechanik zrobi to co uzna za stosowne....

Opublikowano

W tych motorach zdarza się że puszcza trójnik za motorem od strony ściany grodziowej.Sprawdź czy nie ma tam wycieku płynu chłodzącego

Opublikowano

O ile się nie mylę ten ten korek to część termostatu.

06b103033a-637x637.jpg

Edytowane przez Mano4
Zdjecie

Opublikowano
  • Autor
4 godziny temu, Mano4 napisał:

O ile się nie mylę ten ten korek to część termostatu.

06b103033a-637x637.jpg

To może być prawdopodobne,  tydzień wcześniej zaczął się problem z temperatura,  mianowicie zawsze gdy odpaliłem auto czekałem kilka minut aż się nagrzeje i gaz się przyłączy a od tygodnia mógł stać nawet 30 min i wskazówka ani drgneła gaz się nie włącza dopiero podczas jazdy wskazówka w dość szybkim tempie dojeżdżała do 90. Po uszkodzeniu o którym pisałem wtedy kiedy chciałem dojechać do domu podczas jazdy zaczęła spadać ? 

Edytowane przez Pawelek94

Opublikowano

Jeżeli nie masz pojęcia co zrobić lub nie chcesz samemu za to się brać to nie męcz silnika odpalaniem tylko zaciągnij do mechanika i niech stwierdzi.Oczywiście informacją dobrze by było gdybyś później podzielił się tutaj na forum.

Opublikowano
  • Autor
Godzinę temu, JarekST202 napisał:

Jeżeli nie masz pojęcia co zrobić lub nie chcesz samemu za to się brać to nie męcz silnika odpalaniem tylko zaciągnij do mechanika i niech stwierdzi.Oczywiście informacją dobrze by było gdybyś później podzielił się tutaj na forum.

Nie nie,  raz tylko odpaliłem i tak stoi nic nie ruszam,  mechanik dopiero weźmie w poniedziałek więc muszę czekać.  Warsztat zajmuje się tylko audi wv itp więc wolę poczekać i mieć pewność co do stanu auta ew.  Zmiany silnika.  A pytanie czy bex podejdzie za avj na luzie bez żadnych kombinacji czy ładować avj? 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.