Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana czujnika światła stopu


piotrcar

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie wymieniłem czujnik. Za nowy 1K2 945 511 zapłaciłem w ASO w Kielcach 56 zl . Wymiana trwala okoo 10 min.

1. Zdjalem zaslepke bezpiecznikow

2. Odkrecilem chyba 3 srubki

3. Wyjalem pokrywe z pod kierownicy

4. Przekrecilem w lewo brazowy czujnik w lewo o 45*

5 . Wlozylem nowy czujnik mocno przekrecajac w prawo

6. Wpialem wtyke do czujnika

Nie dotykaem padlau chamulca . Nie moglem wpisywac polskich znakow . Operacja udala sie z powodzeniem.

Długo sie nie nacieszyłem. Dziś wymieniłem akumlator na nowy i po pierwszym przekreceniu kluczyka świeci się ESP :( podepne pod komputer i zobaczę co się będzie działo dalej

Przejedź z 500m i ESP powinno zniknąć. Po odłaczeniu aku zawsze się ta lampka świeci,

Czujnik sprawdzamy poprzez wejscie w "Select" -> "01-Engine" -> "Meas Blocks - 08" - "Grupa 006": drugie okienko "Break Pedal" w spoczynku wartość powinno być 000, po wciśnięciu pedału hamulca 011. Jeżeli w spoczynku pojawi się 010 to znaczy że musimy się pobawić z czujnikiem :)

A coe jesli mam 100 a po wciśnięciu 111, od czego jest ta pierwsza pozycja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany. Mam bład światła stopu, zarówki dobre czujnik reaguje dobrze, wymontowalem go i rozebralem zastanawiam sie co sie moze w nim zepsuć?

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w środku dwa styki to nie działa ten od kompa a światła będą działać dalej tylko z błędem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany. Mam bład światła stopu, zarówki dobre czujnik reaguje dobrze, wymontowalem go i rozebralem zastanawiam sie co sie moze w nim zepsuć?

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

Trzecie światło stop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 Swiatło stop sprawne. Styki w czujniku sprawne .

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 Swiatło stop sprawne. Styki w czujniku sprawne .

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

Witam, podepne sie do tematu...

w mojej A4 ostatnio mi swieci na FISie BREMS LICHT - swiatla stopu dzialaja tzn 2 dzialaja poprawnie bo 3 na szybie (awant) nie świeci w całosci - czy moze to byc tez wina tego czujnika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod temat. U mnie był ten komunikat BREMS LICHT i 3stop raz działał raz nie w końcu go przeczyściłem i działa nie ma komunikatu tylko zauważyłem, że światła stopu świecą mi się nawet gdy nie wcisnę hamulca czy możliwe jest by woda zrobiła zwarcie ? bo ta lampa po wyjęciu nie siedzi tak jak wcześniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmien czujnik na poprawiony a nie baw się w reanimacji trupa

Wysłane z mojego XT1068 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mi chodzi o 3 stop bo czujnika nie ruszałem bo nie było takiej potrzeby , póki tego 3 stopu nie ruszyłem było ok wszystko

Edytowane przez miro877
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod temat. U mnie był ten komunikat BREMS LICHT i 3stop raz działał raz nie w końcu go przeczyściłem i działa nie ma komunikatu tylko zauważyłem, że światła stopu świecą mi się nawet gdy nie wcisnę hamulca czy możliwe jest by woda zrobiła zwarcie ? bo ta lampa po wyjęciu nie siedzi tak jak wcześniej

zgadza się, raz komunikat się pojawia, po kilku km znika...i wszystko jest ok.

3 stop nie działał Ci wcale, czy tylko częściowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie komunikatu nie ma już ale lampa nie świeci w całości i mam ten problem że świecą stopy czasami i chyba spowodowane jest to to tym że lampa nie dolega do karoserii i woda się tam dostaje i robi zwarcie bo puki nie ruszałem tego dodatkowego stopu to było ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik sprawdzamy poprzez wejscie w "Select" -> "01-Engine" -> "Meas Blocks - 08" - "Grupa 006": drugie okienko "Break Pedal" w spoczynku wartość powinno być 000, po wciśnięciu pedału hamulca 011. Jeżeli w spoczynku pojawi się 010 to znaczy że musimy się pobawić z czujnikiem :)

A coe jesli mam 100 a po wciśnięciu 111, od czego jest ta pierwsza pozycja?

Przykro mi ale nie pomogę, znalazłem tylko informacje na temat wartości które podałem we wcześniejszym poście...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik sprawdzamy poprzez wejscie w "Select" -> "01-Engine" -> "Meas Blocks - 08" - "Grupa 006": drugie okienko "Break Pedal" w spoczynku wartość powinno być 000, po wciśnięciu pedału hamulca 011. Jeżeli w spoczynku pojawi się 010 to znaczy że musimy się pobawić z czujnikiem :)

A coe jesli mam 100 a po wciśnięciu 111, od czego jest ta pierwsza pozycja?

Przykro mi ale nie pomogę, znalazłem tylko informacje na temat wartości które podałem we wcześniejszym poście...

Na 1 poz jest czujnik sprzęgła, u ciebie uwalony

Wysłane z mojego XT1068 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzebuję temat: Mam pytanie odnoście demontażu półki pod kierownicą. Po odkręceniu 3 śrubek (1 pod zaślepką i 2 u dołu) półka cały czas się trzyma, wygląda że są jeszcze dwie śruby pod dekorami. Jak się do nich dobrać? Dodam tylko że chodzi o B7

Edytowane przez pablito1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis wymieniony na meyle bo innych nie mieli , hula az milo koszt 38 zlotowek i satysfakcja z samodzielnej wymiany i kasowaniu bledow przed zabiegiem :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I u mnie wymieniony, mam nadzieję, że humory kontrolek teraz się skończą. Przy okazji umiejscowienie tego czujnika mnie zdziwiło-myślałem, że jest bezpośrednio przy pedale, a tu zonk-schowany całkiem po lewej stronie :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie stop na szybie świeci a pozostałe nie, czy czujnik odpowiedzialny jest tylko za lampy w karoserii a na szybie nie?czy poprostu padł i tak mu zostało że na szybie działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...