Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana czujnika światła stopu


piotrcar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam miałem ten sam problem świeciły mi się światła stopu w czasie jazdy i po załączeniu zapłonu. Na dodatek nie działał tempomat a od czasu do czasu mrugała kontrolka świec żarowych. Diagnoza była prosta czujnik stopu. Wymiana była łatwa. cena też 40zł. Tylko mam problem z tempomatem nadal nie działa, mimo skasowaniu błędów. poradźcie co może być :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Tylko mam problem z tempomatem nadal nie działa, mimo skasowaniu błędów. poradźcie co może być :wallbash:

A przed wymianą czujnika działał?

Działanie tempomatu dezaktywowane jest poprzez naciśniecie pedału hamulca lub pedału sprzęgła.

Sprawdzałeś po wymianie VAGiem jak działają obydwa czujniki?

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tylko raz zaświeciła się kontrolka ESP, po ponownym zapalenia auta zgasła i już się nie pojawaiała a błąd wywaliło następujący:

1 Fault Found:

00526 - Brake Light Switch-F

36-10 - Open Circuit - Intermittent

ESP juz pozniej nigdy się wiecej samoistnie nie zapaliło i ze światłami stopu też wszystko działa dobrze więc nei wiem czy wymieniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Dzisiaj na forum uzyskalem wiadomosc, ze czujnik swiatla stopu moga byc odpowiedzialen za caly czas swiecace sie swiatla cofania. Czy to pradwa. Moj problem zaczal sie od prawego swiatla stopu powiadomienie na fisie ze sie nie pali. Stukniecie kilka razy w lampe dlonia pomoglo na chwile gdyz po jakims czasie max 1 godz, kiedy podjechalem do domu zauwazylem, ze caly czas pala mi sie swiatla cofania. Czy za to bedzie odpowiedzialny czujnik swiatla stop czy czujnik wstecznego. Swiatla stop dzialaja prawidlowo.[br]Dopisany: 20 Marzec 2011, 21:20_________________________________________________Dzisiaj wtyczka od czujnika wstecznego zostala odlaczona i okazalo sie, ze padl czujnik. Teraz tylko zakup nowego w granicach 55zl w serwise i zalozenie go. gwizdanie

Wiec to nie czujnik swiatla stop :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego powiedz czy wymieniłeś ten czujnik? u mnie jest to samo i dlatego pytam. chce dzisiaj wymontować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanko, odgrzebie troche temat :)

Wymieniłem dzisiaj czujnik, swieciły mi się kontrolki ABS , ESP i co jakis czas zapalało się podczas jazdy swiatlo stopu i w tym momencie pedał gazu przestawał reagowac.

Wymienilem czujnik ale nic się nie zmieniło jednak zauwazylem ze pedał hamulca ma tak jak by luz i mogę sobie nim pomachac.. czy jest jakas mozliwość zeby ten luz skasowac?? podkrecic jakąś sróbkę czy cos..?[br]Dopisany: 25 Październik 2011, 15:43_________________________________________________dodam ze mam tez problem z twardym pedałem hamulca i po jednym nacisnieciu hamulca sluchac jak by z okolicy pedała uciekało gdzieś cisnienie ( słychac syk powietrza)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ten syk to chyba OK u mnie też go słychać, a odnośnie pedału hamulca to na popychaczy co idzie do serva pod pedałem jest taka kontra chyba potrzebny jest do tego klucz 17 i 19 i można sobie opuścić lub podnieść pedał gazu, ale pamiętaj że trzeba też wtedy ustawić czujnik stopu żeby reagował prawidłowo bo zacznie znowu świecić się abs i esp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszecie że światła stopu palą się wam cały czas i za to jest odpowiedzialny czujnik stopu...

dzisiaj zauważyłem, że światła zapalają mi się dopiero po parokrotnym naciśnięciu hamulca... czy to też wina czujnika???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem dzisiaj czujnik stopu (u mnie w ogóle nie było świateł) i potwierdzam, że należy docisnąć pedał hamulca, włożyć czujnik, puścić pedał i przekręcić czujnik. Dwa razy go demontowałem , bo za pierwszym razem wcisnąłem go bez odchylenia pedału hamulca i źle zaskoczył i wywalało błąd ciśnienia, myślałem że go już uszkodziłem , ale poprawiłem procedurę, wykasowałem błędy i działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Sory ,że odświeżam ,ale mam problem z tym czujnikiem.

Kupił i założył mi ten czujnik mechanik. Tylko ,że po wymianie STOP działa OK, zaświeca się i gaśnie wtedy kiedy trzeba. Ale jest problem z ESP i ABS , które świecą się. Po wykasowaniu błędów to samo. Możliwe ,że to przez uszkodzony czujnik? Że źle go wymienił mechanik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłacz się pod vaga i zobacz co za błąd ci wyskoczył, możliwe że trzeba przeprowadzić adaptację czujnika ABS,ESP po wymianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy odpowiedni nowy czujnik ma numer 1K2 945 511

Wymiana jest prosta - wyłączamy zapłon, odpinamy wtyczki od czujnika hamulca (dla wygody można również od sprzęgła), przekręcamy czujnik w lewo (przeciwnie do wskazówek zegara) o 45 st., wyjmujemy stary czujnik, nowy czujnik fabrycznie jest wysunięty tzn. trzpień jest za długi ale to nie problem ... przymierzamy wypustki w czujniku do otworu (każdy z nich jest inny) wkładamy czujnik, trzpień za długi automatycznie po włożeniu wciśnie się i dopasuje, pilnujemy by czujnik dopchnąć do końca, przekręcamy w prawo o 45 st. w zasadzie powinny być wyczuwalne dwa takie przejścia, dopiero za drugim czujnik osadzi się prawidłowo!

Sprawdzamy czy światła stopu się nie palą, wciskamy hamulec patrzymy czy się palą.

Jak ktoś ma obawy co do montażu polecam wyjęcie starego czujnika i potrenować montaż ... wyciągnięcie trzpienia - przeskoczą w nim jakieś ząbki, przyłożyć czujnik i montować jak powyżej opisałem (usłyszymy jak przeskakuje trzpień czujnika po dociśnięciu).

Nowy czujnik ma już inaczej rozwiązany sposób regulacji trzpienia i tam nie usłyszymy tego przeskakiwania przy dopasowaniu/dociśnięciu.podczas wymiany nie wciskać pedału hamulca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ceny idą w góre ja płaciłem 51zł w VW u Szewczyka, u Zasady 52zł a w Skodzie 48,90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę troche temat, gdyż mam problem ze światłami stopu, i świecą się kontrolki ABS i ESP, a vag wyrzucił błąd: przełącznik stopu/hamulca.

na samym początku autor tego wątku wsatwił fotki do fotostory, które się nie wczytują. Czy ktoś może wrzucić te fotki jeszcze raz?

Pozdr

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę troche temat, gdyż mam problem ze światłami stopu, i świecą się kontrolki ABS i ESP, a vag wyrzucił błąd: przełącznik stopu/hamulca.

na samym początku autor tego wątku wsatwił fotki do fotostory, które się nie wczytują. Czy ktoś może wrzucić te fotki jeszcze raz?

Pozdr

Grzesiek

A po co?

Zobacz co się dzieje z tyłu auta...

Tak czy inaczej będziesz kupował ten czujnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę troche temat, gdyż mam problem ze światłami stopu, i świecą się kontrolki ABS i ESP, a vag wyrzucił błąd: przełącznik stopu/hamulca.

na samym początku autor tego wątku wsatwił fotki do fotostory, które się nie wczytują. Czy ktoś może wrzucić te fotki jeszcze raz?

Pozdr

Grzesiek

No to masz przyczyne. Walnięty czujnik hamulca, właśnie takie są objawy. Kupuj czujnik a wymiana?

1.) Odkręcasz plastik pod kierownicą

2.) wyciągasz czujnik przekręcając, odpinasz kostke

3.) Wkładasz nowy blokujesz przekręcając, podpinasz kostkę elektryczną i po kłopocie. Błędy prawdopodobnie same zgasną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...