Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż FMIC do 2.0 tdi 16v wersja budżetowa ,nie dla fanów nierdzewki.


K4rol81

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że niedawno montowałem u siebie fmic postanowiłem się podzielić wiedzą na forum. Nie jest to fmic na wypasie, wyspawany z kwasa za milion $$. Jest to wersja budżetowa ale tak samo wydajna i sprawna jak te droższe, może nie wygląda tak okazale, ale swoje zadanie spełnia. Temperatura w dolocie oscyluje w okolicy 35 st. C  gdy na zewnątrz ok 26 st.C przy 100km/h.

To do rzeczy, graty zakupiłem u sid Motorsport i fmic.pl.

 

Potrzebne nam będzie :

- intercooler 550x140x65    300 zł 

- kolano alu 54 mm kąt 90 st. 30cm   2 x  36 zł szt. 

- kolano silikonowe 54mm kąt 45 st.  2 x. 60 zł szt

- kolano silikonowe redukcyjne 57/54 mm 60cm 1 x   60 zł. 

- Obejma T-Clamp 58-65mm  5 szt.  5 zł. szt. 

- Obejma T-clamp 64-72 mm  2 szt. 5 zł szt. 

-flansza pod map sensor, allegro  85 zł 

-kawałek blachy aluminiowej szerokość ok 5 cm gr 3-4 mm żeby zrobić mocowanie ic do belki 

Całość wygląda tak 

IMG_20190824_112715602_HDR.jpg

Mocowanie ic do belki 

IMG_20190824_111707797.jpg

IMG_20190824_111712542_HDR.jpg

Zdjęcie z opisem gdzie jaki element. 

IMG_20190824_112715602_HDR-01.jpeg

Najwięcej czasu schodzi z demontażem starych gratów. 

Za. Mapsensorem zostawiłem ori rurę która idzie do klapy gaszącej ponieważ nie miałem pomysłu jak wpiąć się nie ori wężem do niej. Otwierając maskę wszystko wygląda jak ori. 

 

Edytowane przez karol1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, marcin4x4 napisał:

lol ale rzeźba :)

T-Clamp  to zły pomysł, zwłaszcza jak masz gówniane rury

Co jest nie tak z tymi obejmami? Masz jakieś lepsze rozwiązanie? 

Pokaż swoją rzeźbę 

?

9 godzin temu, KPanicz napisał:

Dzięki za konkretną odpowiedź...A czy w swoim modelu po założeniu dolotu zwiększales moc???

Tak w tym momencie  jest 200/395.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Maniusiek28 napisał:

Na twoim miejscu nie chwaliłbym sie ta robotą.

Na szczęście nie jesteś na moim miejscu ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś jakas masz temp. kw dolocie w te upały? Ja na autostradzie w Chorwacji przy 40 st na zewnątrz miałem 65-70 stopni, jakiś dramat - oczywiście na standardowym ic. Turbo wstaje normalnie czy jest odczuwalne większe opóźnienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kuba.goller napisał:

Sprawdzałeś jakas masz temp. kw dolocie w te upały? Ja na autostradzie w Chorwacji przy 40 st na zewnątrz miałem 65-70 stopni, jakiś dramat - oczywiście na standardowym ic. Turbo wstaje normalnie czy jest odczuwalne większe opóźnienie?

Jak dobrze pamiętam to przy 30 st na zewnątrz i prędkości ok 130 km/h  temp nie przekraczała 40 st C więc różnica spora , laga niema ani nic takiego bo była krekta softu pod nowe turbo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odczujesz żadnej różnicy po przejściu ze standardowego IC na FMIC , nie będzie ani laga ani  przyrostu , po prostu temperatura powietrza doładowanego będzie niższa co w cieplejsze dni pozwoli Ci zachować moc auta na nominalnym poziomie.

Jedyne co mógłbym doradzić osobom zakładającym FMIC to zakładajcie coś wydajniejszego tj 180 i w górę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jeszcze jest taka ciekawa rura do turbo coś jak do klapy gaszącej, jak to teraz rozwiązałeś, dałeś większą z opaską?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MichałA4 napisał:

Nie odczujesz żadnej różnicy po przejściu ze standardowego IC na FMIC , nie będzie ani laga ani  przyrostu , po prostu temperatura powietrza doładowanego będzie niższa co w cieplejsze dni pozwoli Ci zachować moc auta na nominalnym poziomie.

Jedyne co mógłbym doradzić osobom zakładającym FMIC to zakładajcie coś wydajniejszego tj 180 i w górę .

Jak będzie duży to w końcu przyjdzie turbo lag... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to musiał byś mieć na prawdę coś dużego , przy zrobionym wirusie nawet jak założysz 230 tkę to nie odczujesz różnicy, ja przynajmniej nic nie odczułem jedynie temperatura spadła .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kuba.goller napisał:

Taki będzie lepszy Twoim zdaniem 550X180X65 MM ?

Więcej rzeźby z belką , ale tak , nie wiem w jaką moc celujesz ale jak chcesz się zbliżyć do 200/250 KM to minimum 180 mm, a najlepiej pomęczyć się i upchać 230mm , ale to moje zdanie zrobisz jak uważasz, ja mam takie wnioski po instalacji FMIC u siebie . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze chłodnica oleju jakaś mała z przodu by się przydała i fabryka będzie w pełni poprawiona:) Ja w Chorwacji na autostradzie przy 180 miałem czasem po 117 stopni a to juz sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam uwalony czujnik temp oleju tak że na razie nie wiem ile on ma stopni po ganianiu ? ale może to i lepiej bo zaraz bym coś kombinował :lol1:?  wczoraj jak polatałem trochę po mieście / trasie to temperatura podskoczyła mi max do 45 st C przy 32 st C na zewnątrz , a FMIC mam 180 mm,  tak że sam widzisz jak to wygląda .

W A4 jest mało miejsca na to, aby założyć coś sensownego i praktycznie w każdym wypadku trzeba coś ciąć , ale teraz bym postarał się żeby  upchać FMIC 230mm , i mimo że praktycznie jego połowa była by schowana za belką i zderzakiem to jednak powierzchnia i pojemność była by większa .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój FMIC i tak jest większy 2, 3 razy od ORI. Po mieście chyba nie zagrzejesz tak oleju, najgorsze to długo trwałe obciążenie. Kurcze zachęciłeś mnie do tego moda jedyna rzecz to mam 340 tys na blacie i obawiam się czy zdążę się nacieszyć modami:)

 

Muszę coś zrobić bo ORI nigdy nie był wyciągany i czyszczony, pewnie zawalony jest z zewnątrz jak w środku olejem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...