Skocz do zawartości
IGNOROWANY

olej w intercoolerze


tomi_25

Rekomendowane odpowiedzi

zauwazylem ostatnio że na dole intercoolera pojawił sie olej- tam gdzie wchodzi ten gróby wąż od turbiny czy to coś poważnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz masz silnik z duzym przebiegiem i olej jest itercoolerze jakbys miał mały przebieg to cooler suchy powinien byc

ale gadasz bzdury w intercoolerach jest zawsze troche oliwy takiego nalotu , sprawdź najpierw w jakich ilościach jest tam tego oleju , może Ci np turbina puszczać olej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co mam teraz zrobic bo nie bardzo wiem? czy mam wymontowac intercooler i go wyczyscic,przydalo by sie tez wyczyscic gumowe przewody bo tez pewnie są zaolejone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy odpiąć tę dolną rure gdzie masz zasyfione i zostawić na noc, nadmiar sam zleci,a reszta nie przeszkadza w niczym. Możesz sobie go wymontować i płukać, ale później musisz wywalić odmę na zewnątrz bo po miesiącu będzie to samo. Umyj dobrze tę rurę i kup nową opaskę, zobaczysz czy dalej leci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz masz silnik z duzym przebiegiem i olej jest itercoolerze jakbys miał mały przebieg to cooler suchy powinien byc

ale gadasz bzdury w intercoolerach jest zawsze troche oliwy takiego nalotu , sprawdź najpierw w jakich ilościach jest tam tego oleju , może Ci np turbina puszczać olej

otóż nie prawda kolego ja mam 185tys w tdi 110ps i cooler suchy jak pieprz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze turbawka puszcza oliwe,widzialem podobna sytuacje w A3 jak padla turbina,tylko ze tam inter byl zalany i to konkretnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz w środku
No sprawdzałem ja mi turbina nie puszcza oleju cooler mam suchy wy to macie chyba liczniki bo cofane? :question:

:lol::lol: uśmiałem się , może ty niepatrzysz do intercoolerów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kolega ma tak zapchaną odmę, że żadnych oparów nie wyciąga z silnika, a to w sumie bardzo niedobrze i może powodować wzrost ciśnienia w silniku :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego patrze i to dobrze i mówiłem juz ze wy macie liczniki pocofane

audia4s4, Niezła wróżka z ciebie

:rotfl::rotfl::rotfl::rotfl::rotfl::rotfl::rotfl::rotfl:

audia4s4, szkoda słow, to forum na wysokim poziomie, wypraszam sobie. :bicz::bicz::bicz::bicz::bicz::bicz::bicz::bicz::bicz::bicz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej jest w kazdym inter.. a ze ci stamtad wycieka to pewnie ci pekl waz a jesli szybko go nie wymienisz to potem stracisz troche kasy, bo bedzie zasysac powietrze nie przez filtr i moze ci potem pasc przeplywomierz powietrza(nawet maly paproch moze go uszkodzic) ktory kosztuje 500zl i na dodatek spadek mocy prawie o polowe i nawet 120 km/h ci bedzie ciezko przekroczyc...

ja wlasnie tak mialem wiec szybko do wymien ten waz, lub uszczelnij na objekach

:bicz:

[ Komentarz dodany przez: Sprinter: 28-03-2007, 20:00 ]

Kolego piotrek proszę o zapoznanie się z regulaminem i spełnienie jego kryteriów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie ten wąz sie znajduje mozesz mi to wyjasnic, nie zauwazlem zeby cos bylo pęknięte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...