Skocz do zawartości
IGNOROWANY

olej w intercoolerze


tomi_25

Rekomendowane odpowiedzi

ufffff bo juz sie wystraszyłem że mi poruszy kieszenią :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przyłącze się do tematu. Ja u siebie też mam wycieki takie jak tutaj opisujecie. w kilku miejscach gdzie są opaski zaciskowe lekko sączy się olej. Pozdejmowałem dzisiaj wszystkie węże, poczyściłem i zamontowałem na nowo. Ale nie jestem pewny czy to nie jest aby "zaleczanie" choroby. Bo jak ten olej nie będzie wyciekał to będzie się tam gromadził. Nie wiem czy helmut od którego mam auto ściągał wcześniej te węże ale tego oleju nie wyleciało z całęgo węża nie za dużo (może maksymalnie 20-30ml). Kupiłem moją AJM niedawno z niemiec bez ksiązki. 178 tys na liczniku ale po ogolnym stanie silnika, płynów, i wnętrza widać że raczej nic nie było kręcone. Tyle że mam obawy że może coś być nie tak. Mam znajomego w firmie w Poznaniu która trudni się w naprawie turbo-sprężarek więc zadzwoniłem do niego i powiedziałem mu co i jak. On powiedział że jeżeli mam olej na wyjściu z odmy to sprężarka raczej jest ok a wina leży po stronie uszczelniaczy zaworów.Co o tym myślicie?? Czy powinienem się przejmować??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj oj wg mnie to uszczelniacze to zupełnie nie ta sprawa.

one moga co najwyżej niedopuśić żeby olej w dół zaworu (do komory spalania /wydechu) popłynął. Jak dmucha spowrotem to nei olejem przecież to raz a dwa to znaczy ze prowadnice zaworów do wymiany.

Olej w odmie to albo nieszczlne pierścienie (i silnik ma pzredmuchy przez tłoki skrzyni korbowej, albo za dużo oleju (będzie wychlapywał gdzie się da), albo przytkana odma wtedy też będą cuda wianki bo nieodpowietrzony silnik).

A tak co do oleju to u mnie tez jest na razie badam skąd, czy turbinka go puszcza czy przez odme sie dostaje (zdjąłem odme z wejścia do turbiny wlot zatkałem i obserwuję ;) ) - zobaczę co wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...