Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Zmiana twardości hamulca podczas jazdy


jangietka

Rekomendowane odpowiedzi

To ja może spróbuję dowiedzieć się czegoś zakładając nowy wątek dla tego problemu.

Po wymianie chyba prawie każdego elementu z układu hamulcowego w samochodzie (pompa wakum - nowa, serwo - używane, gumka w ścianie grodziowej) i po naprawie pompy ABS pozostał jeden problem, z którym nie mogę sobie poradzić.

Podczas jazdy hamulec na początku zwykle jest miękki, a potem w czasie jazdy, po użyciu go parę razy (nie raz po raz) robi się twardszy i taki już zwykle (chociaż nie zawsze - przy dłuższym nieużywaniu znowu jakby staje się bardziej miękki) pozostaje. Samochód hamuje dobrze cały czas, tylko po prostu czasami wystarczy do tego lekkie naciśnięcie, a czasami trzeba wdepnąć głębiej.

Czy może ktoś ma pomysł co to może być? Czy to może być kwestia serwa?

Pozdrawiam i niecierpliwie czekam na rady,

JG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możli,we, że gumowy przewód od serwa parcieje i dlatego po kilku użyciach hamulca brakuje wspomagania (Jeśli B6 taki ma bo pod maskę jeszcze nie zaglądąłem). Kolega miał tak w sharanie. Wymienił i po kłopocie.

Proponuje podmienić od kogoś takowy przewód i sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź łącznik przewodu od serva w ścianie gordziowej czy nie jest zaciśnięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat widzę już troszkę stary ale mam podobny problem. Czy udało się komuś ustalić co jest przyczyną twardnięcia pedalu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!Długo się już zastanawiam i nie mogę nic wymyślic.Mam podobny problem.Zauważyłem tylko że pedał jest miękki gdy hamuje z większej prędkości.Do 100km/h hamuje jak mu się podoba.Raz miękko a raz twardziej.Układ nie jest zapowietrzony,a węże są oki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie ustaliłem przyczyne. Wymieniłem łącznik wężyka podciśnienia od serwa w ścianie grodziowej (kosztował kilkanaście złotycg w ASO) i hamulec jak nowy. Zero twardnięcia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...