Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne trrr-kanie napinacza łańcucha w 1.8T- inaczej niż reszta


kami050

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Od kupna auta mam problem z dźwiękiem trrrr podczas rozruchu. Wiem , że temat był poruszany wielokrotnie ale u mnie wygląda to trochę inaczej, dźwięk trrr  występuje co prawda 2-3sek. ,czesem 1-sek. ale tylko gdy autem przejadę min. 10km (silnik w pełni nagrzany) i ponownie go odpalę ale po upływie 40-60min. Dodam , że jest przy tym coś takiego jakby silnik chciał wkręcić się na obroty, tzn jakby na siłę próbował się uruchomić,ale czegoś mu brakowało (prądu rozruchu?), jeśli odpalam go rano wydaje mi się , ze tego trrr nie ma  (napewno nie ma ciezkiego wchodzenia w rozruch) chyba, ze zagłuszany jest przez prace silnika na ssaniu ten trrr. Jak odpalam go po upływie ponad godziny to tego nie ma jak również przy odpalaniu do pół godz. . W silniku zalałem olej 5w40 Synthoil High Tech , wymieniłem napinacz z łańcuchem oraz sprawdziłem ciśnienie na rozgrzanym i dochodziło do 5 bar. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj myślałem, że rozwali silnik przy opalaniu, bardzo ciężko wstał i to dokladnie po przejechaniu 15km i odpaleniu po 1 godz, jakby mu mocy brakowało tzn akumulatora, to nie może być napinacz, napinacz tylko by zadrgal wtedy coś jest nie tak. Mam jeszcze błąd 17700 map controlled cooling termostat oraz p1292-004 no sięgnął communication.. 

Edytowane przez kami050
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mierzylem właśnie ciśnienie i na mocno rozgrzanym silniku na jałowym mam 1.5bara, przy 2 tys obr 3.6bara i przy 3.5tys obr 4 bary, maksymalnie dochodziło do 4,3bara na najwyższych obrotach, więc jest ok? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno być chyba więcej przy wysokich obrotach. Ja bym zwalał miskę dla świętego spokoju. U mnie przy mocno rozgrzanym mam ok 1,2 bar na wolnych ale już od 3tys rpm mam 5 bar.

Edytowane przez Randor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiaru nie robi się powyżej 4 tys, a przy 6tys. ma być niby 4-5 bar więc się mieści.

Kolega tyle tematów pozakładał i myśli, że szybciej odp. dostanie... Jak smok nie był czyszczony to od tego trzeba zacząć, a potem wywal ponad 2tys na ori napinacz i ciesz się do pierwszego trrr z rana :sarcastic:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Panowie myślicie o napinacz z tej aukcji :

 

Napinacz-nowe-slizgi-1-8T-Audi-VW-Seat
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 300 zł - Napinacz nowe ślizgi! 1.8T Audi...

Koleś w emailu zarzeka się, że ma jakiś tajemniczy sposób jak je sprawdzać czy są sprawne, jeśli mam wydać na napinacz i łańcuch 3 tys zł w ASO to już wolę pozbyć sie tego auta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pozbądź się auta i nie dziaduj. Nie musisz z ASO brać, wystarczy dobra firma. Tak niestety wygląda utrzymanie auta. Chcesz mniej wydawać to kup opla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, kupi febi, a za odłączenie wtyczki w sofcie zapłaci 200, które może dołożyć do lepszego zestawu.. i przyszły kierownik jak kupi porządny zestaw będzie miał znów wydatek (o ile się połapie, że w sofcie ktoś to wywalił).

 

Jeżeli na prawdę nie masz hajsu, to kup sam napinacz z lepszej firmy, a resztę dobierz z febi. To i tak części, których nie wymieniasz co 30 czy 60k km, a co 100-120 lub co 5 lat.

Oszczędzanie na takich podzespołach się mści, wierz mi.

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Febi/SWAG to to samo, 

A nie jest tak ze jest wieksza szansa na dostanie markowego napinacza bez wtyczki niz tego Z? 

3 minuty temu, Langista napisał:

Ta, kupi febi, a za odłączenie wtyczki w sofcie zapłaci 200, które może dołożyć do lepszego zestawu.. i przyszły kierownik jak kupi porządny zestaw będzie miał znów wydatek (o ile się połapie, że w sofcie ktoś to wywalił).

Problem w tym ze z tych napinaczy w zamienniku juz chyba nie ma nic lepszego niz FEBI ... 

Edytowane przez soul87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, soul87 napisał:

Febi/SWAG to to samo, 

A nie jest tak ze jest wieksza szansa na dostanie markowego napinacza bez wtyczki niz tego Z? 

Problem w tym ze z tych napinaczy w zamienniku juz chyba nie ma nic lepszego niz FEBI ... 

Zedytowałem post. Ogólnie teraz można śmiało brać coś takiego jak ślizgi i łańcuchy z tych tańszych firm bo to i tak wszystko jedno, (chyba że chcemy podwoić interwał wymian) ważne aby napinacz był ten lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Langista napisał:

Zedytowałem post. Ogólnie teraz można śmiało brać coś takiego jak ślizgi i łańcuchy z tych tańszych firm bo to i tak wszystko jedno, (chyba że chcemy podwoić interwał wymian) ważne aby napinacz był ten lepszy.

Konkrety poproszę, masz na to jakieś dowody, przeprowadzałeś badania?

Prawda taka, że wszystkie te napinacze z solenoidem do 600 zl są gówno warte i żeby mieć spokój na bardzo długi to jedyne wyjście jest takie jak pisałem wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka prawda. Nawet Febi padają często. Tylko ori. Najlepsza opcja nie wydając kroci to zmiana softu i ori napinacz bez solenoidu za 900zł z aso.

Edytowane przez Randor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik mówił mi, że często wymieniają na febi i co ok drugi ma zeszlifowany napis Audi, więc kupując febiego można trafić na OE ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, ale napewno nie robi to dla nich FEBI ;) Febi to pakowacz. Moim zdaniem FEBI to tez chinol tylko taki troche "lepszy" ....

 

To tak samo jak poduszki silnika do Audi VAG itp.

Często dla Audi/ASO robi je firma "AVON" i tylko te poduszki działają dobrze , wszelkie zamienniki nawet lemfordera daja efekt gorszy jak uzywane Avony, i Avon nigdzie nie kupisz poza ASO... 

 

Edytowane przez soul87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...