Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana głośników fabrycznych w A4 B9


Auditomcio

Rekomendowane odpowiedzi

no to masz BSS - basic sound system

Nie wiem jak ci pomóc , moc maksymalna tego zestawu to 80w.

Raczej wszystko do wymiany .

Minimalnie to zmienił bym w podszybiu dwa i dodał subwoofer + wygłuszenie .basic_sound_system_audi.jpg.65db32507272555e8ef18e6bb635e998.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Lukaa5 napisał(a):

no to masz BSS - basic sound system

Nie wiem jak ci pomóc , moc maksymalna tego zestawu to 80w.

Raczej wszystko do wymiany .

Minimalnie to zmienił bym w podszybiu dwa i dodał subwoofer + wygłuszenie .basic_sound_system_audi.jpg.65db32507272555e8ef18e6bb635e998.jpg

Dlatego chciałbym iść po najniższej linii oporu, wygłuszyć przód i wymienić zestaw głośników na przodzie tylko nie wiem na jaki z tych w okolicy 1000 zł. 

Subwoofer bym sobie odpuścił, nie chcę pchać się w aż takie modyfikacje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz całkowicie podstawową wersję to nie będzie roboty a najlepszy efekt da kupno całego zestawu przynajmniej z ASS, może uda się Bose dorwać.

 

Jak centralny ma 8Ohm to ja bym spróbował go wymienić na coś, co ma 4 Ohm, powinien grać głośniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Langista napisał(a):

 

 

Jak centralny ma 8Ohm to ja bym spróbował go wymienić na coś, co ma 4 Ohm, powinien grać głośniej.

Nie ryzykował bym sfajczeniem końcówki mocy może być za dużo dla tego zestawu. Po za tym on nie ma centralnego.

 

Minimum żeby uzyskać lepszą górę to bedzie 2x  fatial 3FE26 8 ohm ( w praktyce ma 6,2) , jeżeli chodzi o BSS to być może przeszło by 4 ohm z korzyścią na głośniej 

Bez suba dołu nie będzie .

Wygłuszenie na pewno poprawi środek i minimalnie bas

Edytowane przez Lukaa5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Langista napisał(a):

może uda się Bose dorwać

W B9 nie ma Bose.

3 godziny temu, Langista napisał(a):

Jak centralny ma 8Ohm to ja bym spróbował go wymienić na coś, co ma 4 Ohm

Spalisz końcówkę mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje, końcówce mocy nic  je będzie, jest reszta zestawu na 4 Ohm i tylko ten jeden głośnik zupełnym przypadkiem na 8 Ohm dali, no i nie wiadomo czemu tak cicho gra? Wydaje mi się że tam ten 8Ohmowy głośnik do 4Ohm końcówki mocy jest, przez to tak cicho gra. Do tego nowe układy w standardzie mają zabezpieczenia przed przeciążeniem, gdyby spalić końcówkę mocy to świadczyło by to tylko o archaicznej wręcz konstrukcji amplitunera w radiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Langista napisał(a):

Na moje, końcówce mocy nic  je będzie, jest reszta zestawu na 4 Ohm i tylko ten jeden głośnik zupełnym przypadkiem na 8 Ohm dali, no i nie wiadomo czemu tak cicho gra? Wydaje mi się że tam ten 8Ohmowy głośnik do 4Ohm końcówki mocy jest, przez to tak cicho gra. Do tego nowe układy w standardzie mają zabezpieczenia przed przeciążeniem, gdyby spalić końcówkę mocy to świadczyło by to tylko o archaicznej wręcz konstrukcji amplitunera w radiu.

Dzwonilem do kilku firm zajmujących się montażem sprzętu car audio i wszyscy proponują odłączenie centralnego jeśli jest bo zaburza scenę 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam się wkłada 8 ohm albo 16 ohm , nic nie zaburza jak wymieniasz wszystko . 

I właśnie po to też w zależności od upodobań wkłada się 16 żeby grał nieco słabiej.

I jest to też dobry sposób na poprawienie góry wymieniając jedeb głośnik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możecie ocenić ten zestaw głośników Audio System X200EM EVO2 czy jest warty uwagi czy może w tej cenie można kupić coś lepszego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy za 1000 zł brać dwa głośniki, oryginały mają pewnie 25W a tu masz 125W na głośnik, jak to ma być p&p bez upalenia głośnika to nie wiem, bo za słaby wzmacniacz zniszczy głośnik a taka sytuacja tu się klaruje. Chyba że ktoś zakładał i mu to gra, ale widziałem te zestawy w autach, i zawsze było to parowane z osobnym wzmacniaczem.

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Langista napisał(a):

Nie wiem czy za 1000 zł brać dwa głośniki, oryginały mają pewnie 25W a tu masz 125W na głośnik, jak to ma być p&p bez upalenia głośnika to nie wiem, bo za słaby wzmacniacz zniszczy głośnik a taka sytuacja tu się klaruje. Chyba że ktoś zakładał i mu to gra, ale widziałem te zestawy w autach, i zawsze było to parowane z osobnym wzmacniaczem.

Podobno po to mają 3 Ohm-y i wysoką skuteczność aby grać pod samym radiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Daniel1253 napisał(a):

Podobno po to mają 3 Ohm-y i wysoką skuteczność aby grać pod samym radiem. 

Podobno , podobno .

Poposzę o link ze specyfikacją na stronie producenta . 

Kto te głośniki wogóle produkuje ?

 

podobno , podobno te głośniki w chinach robią a membrany przyklejają tureckie szpece

 

Edytowane przez Lukaa5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Lukaa5 napisał(a):

Podobno , podobno .

Poposzę o link ze specyfikacją na stronie producenta . 

Kto te głośniki wogóle produkuje ?

 

podobno , podobno te głośniki w chinach robią a membrany przyklejają tureckie szpece

 

X 200 EM EVO 2

Ja się wcale nie upieram na akurat ten zestaw. Dlatego poprosiłem o doradzenie czegoś optymalnego aby skorzystać z wiedzy bardziej doświadczonych użytkowników forum.

Jeśli masz propozycję czegoś lepszego w podobnych pieniądzach to poproszę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to wygląda na klasyczną produkcję chińską z umową dla sprzedawcy i branding.

Nazwa tych głośników nie figuruje nigdzie poza ich stroną. 

Nie ma do tych głośników specyfikacji , dwa parametry podali . A gdyby mieli się czym chwalić to by podali wg mnie. 

Nie rozumiem skąd hipe na te głośniki tak naprawde to oni znani są chyba tylko w Niemczech i Polsce . 

Mogę się domyślać że dlatego że robią niby gotowe zestawy po Niemieckie auta .Obstawiam też jakieś deale dla firm audio.

Nie mówie że te głośniki są złe bo nie mam pojęcia ale od razu zapala mi się lampka i każdemu powinna . Za niższą cene można kupić brandowe głośniki lepszymi parametrami i za mniejszą cenę .

TUTAJ masz listę firm które profukują głośniki 

Fakt trzeba będzie dokupić kilka akcesoriów osobno , wtyczkę czy dystans. 

Znalazłem na jakiejś niemieckiej stronie test tych głośników gdzie starali się podać więcej parametrów , np skuteczność tych głośników to 89db czyli co najwyżej przeciętnie .

 

AP8 będzie grał głośniej jeżeli to cię interesuje. Jest też zdecydowanie lepiej dopasowany do orygnalnego wzmacniacza . Moc ciągła 70W te adudo sys coś kit wie.

 

Edytowane przez Lukaa5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Lukaa5 napisał(a):

Jak dla mnie to wygląda na klasyczną produkcję chińską z umową dla sprzedawcy i branding.

Nazwa tych głośników nie figuruje nigdzie poza ich stroną. 

Nie ma do tych głośników specyfikacji , dwa parametry podali . A gdyby mieli się czym chwalić to by podali wg mnie. 

Nie rozumiem skąd hipe na te głośniki tak naprawde to oni znani są chyba tylko w Niemczech i Polsce . 

Mogę się domyślać że dlatego że robią niby gotowe zestawy po Niemieckie auta .Obstawiam też jakieś deale dla firm audio.

Nie mówie że te głośniki są złe bo nie mam pojęcia ale od razu zapala mi się lampka i każdemu powinna . Za niższą cene można kupić brandowe głośniki lepszymi parametrami i za mniejszą cenę .

TUTAJ masz listę firm które profukują głośniki 

Fakt trzeba będzie dokupić kilka akcesoriów osobno , wtyczkę czy dystans. 

Znalazłem na jakiejś niemieckiej stronie test tych głośników gdzie starali się podać więcej parametrów , np skuteczność tych głośników to 89db czyli co najwyżej przeciętnie .

 

AP8 będzie grał głośniej jeżeli to cię interesuje. Jest też zdecydowanie lepiej dopasowany do orygnalnego wzmacniacza . Moc ciągła 70W te adudo sys coś kit wie.

 

Na stronach sklepów z tymi głośnikami jest informacja, że mają 94db, są 3 Ohm-owe więc powinny lepiej zagrać pod radiem (bez wzmacniacza). 

Te które zaproponowałeś są 4 Ohm-owe więc nie wiem jak sobie poradzą podłączone jedynie pod radio. No i to są jedynie głośniki niskotonowe. Możesz zaproponować zestaw? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Daniel1253 napisał(a):

Na stronach sklepów z tymi głośnikami jest informacja, że mają 94db, są 3 Ohm-owe więc powinny lepiej zagrać pod radiem (bez wzmacniacza). 

Te które zaproponowałeś są 4 Ohm-owe więc nie wiem jak sobie poradzą podłączone jedynie pod radio. No i to są jedynie głośniki niskotonowe. Możesz zaproponować zestaw? 

Nie chce mi się dalej prowadzić tej dyskusji , Zrobił byś chociaż reserch jakis . Na stronie skleu albo w przypadku chińskich produktów można zakładać że w piku ma 800w i skuteczność 98db czy jak kto woli. Ja już zaproponwłem zestaw dobrej średniej klasy cenowo nie wyrywający z butów. 

Naprawde nie widzę problemu zakładaj audio system x ray 2000 , daj znać o efektach końcowych napewno bedzie lepiej niż fabryka .

 

I uściślając te głośniki maja w spoczynku 3 ohm i skuteczność 89db 

Schalldruck 2 V, 1 m (in dB)89 

Leistungsempfehlung20 – 100 W 

 

AP 8 ma 3.1 ohm i skuteczność 93.5db

pozdro

 

 

AP 8 .jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Lukaa5 napisał(a):

Nie chce mi się dalej prowadzić tej dyskusji , Zrobił byś chociaż reserch jakis . Na stronie skleu albo w przypadku chińskich produktów można zakładać że w piku ma 800w i skuteczność 98db czy jak kto woli. Ja już zaproponwłem zestaw dobrej średniej klasy cenowo nie wyrywający z butów. 

Naprawde nie widzę problemu zakładaj audio system x ray 2000 , daj znać o efektach końcowych napewno bedzie lepiej niż fabryka .

 

I uściślając te głośniki maja w spoczynku 3 ohm i skuteczność 89db 

Schalldruck 2 V, 1 m (in dB)89 

Leistungsempfehlung20 – 100 W 

 

AP 8 ma 3.1 ohm i skuteczność 93.5db

pozdro

 

 

AP 8 .jpg

Mogę prosić o link do zestawu który zaproponowałeś? Ja chyba źle sprawdziłem bo myślałem, że zaproponowałeś jedynie głośniki niskotonowe. 

Co do zestawu Audio System absolutnie się na niego nie upieram, wręcz przeciwnie. Taki zestaw został mi zaproponowany do montażu, ja w życiu nie słyszałam nawet o istnieniu firmy Audio System🙂 Jednak marketing swoje zrobił...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od wymiany w podszybiu na 

 

2x Fatial Pro 3FE26    ver 8 ohm np TUTAj albo ebay , albo gdziekolwiek

jako crossover podłacz do plusa condensator bipolarny 100V 82,00 uf  w obu głośnikach

(trzeba też obciąć/wyłamać dwa zaczepy w tych głośnikach żeby się zmieściły jak dojdziesz do tego etapu mogę wstawć foto)

 

Dodaj subwofore 8 a nawet 6,5 cala wystarczy z powodzeniem .

Można kupiś świetne skrzynie basowe mieszczące się w schowku obok nadkola w bagażniku . TUTAJ

a subwoofer polecam w obudowie zamkniętej 

 

Wytłum drzwi 

I to by był zsestaw startowy 

 

Potem zabierz się za wymianę głośników w drzwiach jeżeli będzie taka potrzeba .

 

 

 

Edytowane przez Lukaa5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lukaa5 napisał(a):

AP 8 ma 3.1 ohm i skuteczność 93.5db

pozdro

 

 

 

A co to za głośniki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...