Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Auto gaśnie


Bartek107

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Samochód A4b6 1.8t bfb bez gazu, ostatnimi czasy auto zaczęło gasnac, na parkingu, podczas jazdy. Auto posiadam około miesiąca, zaraz po kupnie wymienione świece, oleje, filtry i inne płyny, zrobiony lekki chip +20km +70nm. Na czipie wyszło że pompa paliwa siada - wymieniona, zaczęły wpadać zapalony na 2 cylindrach - wymienione 4 cewki, były błędy z sondy pierwszej - wymieniona, a przechodząc do sedna w dzień gdy auto było prowadzone na wymiane cewek pierwszy raz zgaslo - uznane że wina cewek a że auto jechało właśnie na wymiane to zostało to z ignorowanie. Po odebraniu auta wszystko ładnie hulalo aż po 2 dniach auto znowu zgaslo na ekspresowce podczas zwalniania że 130-140 do 80, po kilkunastu kilometrach zgaslo w mieście, na powrocie zgaslo z 5-6 razy. Przy wyższej prędkości nie zdążyło się żeby zgasł - tylko przy zwalnianiu. W drodze do mechanika żeby podpiąć komputer (odcinek Max 10km) auto zgaslo kilka razy. Na komputerze nie było żadnych błędów. Gdy auto stoi na zimnym gaśnie po niecałe minucie, na ciepłym zajmuje mu to troche dłużej (u mechanika stał odoalony 10min i nie zgasł) dodatkowo słychać dziwne stukanie spod maski gdy silnik jest odpalony. Może spotkał się ktoś z podobną sytuacja lub wie gdzie szukać problemu, pozdrawiam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywróć oryginalne mapy i wtedy zobacz co będzie, bo spore prawdopodobieństwo, że coś ci tam spaprano.

Najlepiej wrzuć logi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem trochę zielony w tym temacie, mógłbyś powiedzieć logi których grup wykonać w tym przypadku? Czy wystarczą podstawowe? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

logi wrzucę najpóźniej w środę ponieważ nie mam teraz mozliwosci wykonania, gdyż nie ma mnie teraz w pobliżu auta, jednak przez ten czas od ostatniego posta wymieniony został czujnik polozenia walu i auto przestało gasnąć podczas jazdy ( przejechane 300km bez gaśnięcia auta), jednak dalej gasł na jałowym ( po minucie - dwóch ) dodatkowo na jałowym mozna zauważyć lekkie falowanie obrotów ( naprawde trzeba sie dobrze wpatrzyć w obrotomierz ). Dziś gdy auto jechało zgasło znowu podczas jazdy kilka razy, raz gdy sie toczył został odpalony z kluczyka i jechał dalej, raz zgasł i po chwili sam odpalil - pisze ponieważ może to pomoże dodatkowo zdiagnozować przyczynę bo mechanik stwierdził ze jak czujnik polozenia wału nie pomoże to jego zdaniem skopana mapa. Dodatkowo pytanie czy logami da sie zdiagnozować ze mapa jest wadliwa? czy podczas wykonywania logów jak auto zgasnie na jałowym to będzie mozna wtedy coś stwierdzić? 

Edit. Dodam jeszcze ze podczas odpalania na zimnym załącza sie ssanie 1 200 obrotów, po czym sie wyłącza i po chwili załącza sie znowu - nie wiem czy to normalne czy nie, nie spotaklem sie z czyms takim w innych autach

Edytowane przez Bartek107
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepływka chyba trochę mało mierzy. Do sprawdzenia szczelność dolotu i ewentualnie podmienić jak masz od kogo. Gdzie robiłeś program? :D

Musiałbyś zgrać wsad i wysłać tunerowi żeby ocenił co tam porobione w mapie.

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zaczęło się to po programie, błedów też brak? Ecu nie jest zalane?

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie nie jestem pewny co do tego ze na jałowym biegu przed programem nie zgasł - napewno nie zgasł podczas jazdy. po programie wiem ze na jałowym gasł no i podczas jazdy zaczął. ciężko mi okreslić w dłuzszym okresie czasu bo samochód w moich rekach od 1,5miesiąca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik wału z boscha, ecu odpowiada tez za abs i esp prawda? bo mam tez w aucie ten problem od kupna ze co jakis czas zapalają się te dwie kontrolki i dopiero po zgaszeniu i odpaleniu znikaja i podczas gdy sie zaswieca nie ma abs i esp - planowalem naprawić przed zimą:decayed:

edit. błędów zadnych nie wyrzuca, nawet gdy te dwie kontrolki zapala sie podczaas jazdy

Edytowane przez Bartek107
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do problemu z gaśnięciem auta, jakies sugestie gdzie szukać przyczyny? czy skoro brak błędów, logi chyba spoko to zostaje chip jako winowajca ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szybkie pytanie, czy jesli wrzuce logi na których zostanie złapany moment gdy auto gaśnie ( statyczne ) to pomoże to w czymś? czy dać sobie spokój i poszukać mechanika który będzie w stanie zlokalizować problem a nie zrzuci winy od razu na chip ? czy przepływka która słabo mierzy dawała by aż takie objawy? jeśli druga opcja to może macie kogoś godnego polecenia od audi w okolicach Lublina - Chełma - Zamościa - Krasnegostawu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...