Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spalony żarnik i przetwornica Xenon. Co robić dalej?


darek2014

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

w moim A4 B6 1,9 130km 2003r. właśnie wypalił się żarnik xenon od świateł mijania po stronie kierowcy. Przy próbie przekładnia żarnika z drugiej lampy okazało się, że i przetwornica w pierwszej lampie nie działa, ponieważ sprawny żarnik nie zaświeci w niej, jedyne co to mrugnie 3 razy i tyle.

Po stronie pasażera druga lampa działa, ale świeci już lekko na różowo, poza tym po uruchomieniu słychać delikatne brzęczenie.

 

Czy to może być oznaka, że przetwornica i żarnik z drugiej lampy również się kończą? Sprzęt jest w samochodzie prawdopodobnie  od pierwszego montażu w fabryce, przetwornice to VALEO LADGL a żarniki OSRAM XENARC D1S.

 

1. Czy warto regenerować uszkodzoną przetwornicę? Czy taki zabieg pomaga na dłuższy okres? Wówczas po regeneracji dokupiłbym jeden tak sam żarnik Osram.

2. Czy różowa barwa i brzęczenie z działającej lampy może świadczyć o zbliżającym się końcu jej żywotności?

3. Jeżeli miałbym regenerować teraz 1 przetwornicę i dokupywać żarnik, a za chwilę ponawiać to samo na drugiej lampie to wygeneruję sobie koszt ok 600 zł.

A może już teraz kupić tańszy "zestaw hid cyfrowy ac canbus"? Mam dostęp do takiego kompletu 2x przetwonica i 2x żarnik d1s za niecałe 300 zł w hurtowni b2b.
Pytanie tylko co to jest zestaw HID? Jest to normalny xenon czy jakies alternatywne rozwiązanie różniące się technologią od oryginału? Słyszałem raz szydzące wypowiedzi w kwestii HID, że nie jest to prawdziwy xenon.

 

Przepraszam za amatorskie pytanie ale nie znam się, proszę o poradę.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zregeneruj uszkodzoną przetwornicę ,polecam bo sam do nich wysyłałem.

WWW.HIDSERWIS.PL

Profesjonalny serwis samochodowych modułów świateł xenonowych i oświetlenia LED

 

Kup nowe ori D1S i po problemie.

Chińskie podróby odradzam.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobił inaczej,wywalił bym ten szajs valeo i kupił hella takie jak z linku poniżej. Miejsce ori przetwornic zaślepiasz blachą,uszczelniasz, mocujesz do niej od środka te przetwornice.Masz spokój na wieki i możesz używać dowolnych palników d1s.

 

przetwornica-ksenon
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 100 zł - przetwornica ksenon (8264237211). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

 

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyślij obie przetwornice do serwisu który ktoś polecił wyżej.

Sprawdzi je naprawi i doradzi Ci jakie masz kupić zarniki.

Ja już wymieniłem 3 szt przetwornic gdyż miałem nie ori zarniki które powodują przecięcia napięcia czego żadna przetwornica nie lubi.

Niestety musisz liczyć się z kosztami.

Tutaj nie da się tanio w postaci zostawić 1 zarnik  a drugi zmienić...

Co do kupna 2 lampy to jaka masz gwarancję że będzie działać???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, wesz82 napisał:

Ja już wymieniłem 3 szt przetwornic gdyż miałem nie ori zarniki które powodują przecięcia napięcia czego żadna przetwornica nie lubi.

Dlatego warto pozbyć się valeo i włożyć lepsze przetwornice  (które wcale nie muszą być droższe od valeo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas rozmowy z Panem z w/w linku zaproponowałem zmianę innych przetwornic np na te z b6 gdzie starter jest częścią wymienną na tzw kostkę.

Pan powiedział że te z b5 jeżeli dam zarnik dobrej firmy będzie latał latami bez awarii zaś te np z b6 są już bardzo czule na przecięcia i nie wytrzymają tyle.

Zobaczymy co się stanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za aktywność w temacie.

Zdecydowałem tak jak polecał Fido regenerować uszkodzoną przetwornicę. Zaproponowany hid serwis zalecił mi wysłać tylko 1 szt. przetwornicy. Druga skoro działa nie jest im potrzebna do naprawy czy ustawień. Po naprawie mam otrzymać zalecenie jaki żarnik do niej zakupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do szczęścia jeszcze jeden krok.

Regeneracja odbłyśników.

Ja tego nie robiłem ale warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczekamy na efekt regeneracji i propozycji nowych żarników.

 

Póki co trzeba przetrwać 7-10 dni, które serwis zarysował na czas naprawy razem z transportami. Jest to dla mnie obawa ponieważ samochód użytkuję na co dzień, w dodatku teraz mamy dłuższe wieczory.

Postanowiłem znaleźć więc tymczasowe i tanie rozwiązanie. W kostkę, która była wpięta z głównej wiązki kabli samochodu do przetwornicy podłączyłem "na krótko" zwykłą żarówkę halogenową H1. Działa :-) Można w ten sposób przemęczyć kilka dni i nie narażać się zbytnio na mandat za brak świateł mijania. Oczywiście kwestię przeglądów, rutynowych kontroli pomijam - jestem świadomy, że to rozwiązanie nie jest atestowane :-) Jednak działa i odpowiednio zaizolowane powinno zdać egzamin?

Muszę tylko ustabilizować w jakiś sposób żarówkę halogenową H1 lub H7 w kwadratowym kloszu żarnika D1S o wymiarze 43-43mm. Istnieją jakieś adaptery bądź rozwiązania, które mi pomogą?

 

PS. Moje zdjęcie H1 z klosza D1S.

ZARNIK.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.11.2019 o 22:03, Fido napisał:

Zregeneruj uszkodzoną przetwornicę ,polecam bo sam do nich wysyłałem.

WWW.HIDSERWIS.PL

Profesjonalny serwis samochodowych modułów świateł xenonowych i oświetlenia LED

 

Kup nowe ori D1S i po problemie.

Chińskie podróby odradzam.

Ile regeneracja u nich kosztuje? Też muszę skorzystać z ich usług, choć zastanawiam się nad zakupem nowej i regenerowaną mieć wówczas na zapas. Moje D1S Valeo jak dotąd nie sprawiały żadnych problemów. Wymieniłem tylko w zeszłym roku żarniki Osram 4300K zakupione u H4mm3R. Nic się poza niesprawną obecnie przetwornicą jak dotąd się nie działo. 

Edytowane przez trzacha197444
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...