Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Filtry powietrza K&N


bimmer

Rekomendowane odpowiedzi

Czy zauważyliście wzrost spalania lub jego zmniejszenie po założeniu filtra K&N. Słyszałem różne opinie na ten temat jeżdzę co prawda na zwykłym filtrze,ale ciekawi mnie zastosowanie filtra K&N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wyczytałem na forum to nic taki filtr nie daje , przeszukaj sobie dział a napewno znajdziewsz odpowiedz :good::szukaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr K&N nic nie daje. Robiłem pomiary na hamowni. Jedyne co może zrobić, to uszkodzić przepływkę (filtr jest nasączony olejem, który osadza się na przepływce).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daje mniej więcej 4-5 KM był test w czasopiśmie Motor. O przepływkę się nie martw jeśli czyścisz filtr i olejkujesz zgodnie z instrukcją. Wadą jest faktycznie minimalnie gorsza filtracja ale za to dźwięk jest dużo fajniejszy w pewnym zakresie obrotów. Mialem te filtry w paru autach.

Proponuję założyć dedykowaną wkładkę KNa a zrezygnować ze stożka ponieważ nie wiadomo czy dobierzasz odpowiedni. Jeśli będzie za duży to w dolnym zakresie obrotów będzie gorzej niż jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daje mniej więcej 4-5 KM był test w czasopiśmie Motor.

Jedno podstawowe pytanie - czy test przeprowadzony był na Audi A4 B6 ?

Ja hamowałem WŁASNY samochód (A4 B6). Bez odpinania podmieniliśmy filtr i efekt był jasny - 0Nm i 0KM ! Podobne wyniki otrzymali forumowicza na zagranicznych forach Audi.

Nie twierdzę, że tak samo jest w każdym aucie - możliwe że w innych samochodach z gorzej zaprojektowanym układem dolotowym jakieś przyrosty są faktycznie notowane. A4 najwyraźniej do nich jednak nie należy. Proszę nie podawać niesprawdzonych informacji i nie wprowadzać innych użytkowników w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stożek w tym aucie daje jeszcze gorsze wyniki niż seria. Wynika to z faktu zasysania gorącego powietrza znad turbiny (seryjny box zasysa powietrze znad chłodnicy).

Nie ma czegoś takiego jak "zbyt duży stożek".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez to się pytałem czy chodzi o wkładke czy o stożek - bo jak ktoś założy stożek i będzie pisał że mu koni przybyło, to naprawdę szkoda ciągnąć taki temat dalej - co do wkładek też nie będzie żadnej różnicy, więc kombinowanie w tym temacie wydaje mi się ....... :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego od razu napisałem, że to bez sensu. Kolega Jelito niepotrzebnie miesza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czy siak - stożek czy wkładka - koni z tego nie uzbiera, a jest pewnie wielu co stożki mają pozakładane bez odpowiedniej modyfikacji i piszą że koni im przybywa :wallbash::polew: kupić ori filtr i cieszyć się że silnik świeżym powietrzem oddycha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak wymienisz wtryski, zmienisz program, zmienisz interqler, przerobisz lub założysz większą turbawkę przerobisz wydech i kilka jeszcze innych rzecz w silniku to na koniec możesz pomyśleć o tym żeby założyć stożek ale nie po to żeby dołożyć koni, bo to kompletna bzdura, tylko po to żeby silnik mógł swobodnie oddychać

http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t18988.0.html;highlight=stozek+aeb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze zrobiony uklad dolotowy ze stozkiem np. k&n potrafil dac w civicu z d14 nawet 11ps :) ale podkreslam, nie sam stozek!

Powinieneś raczej podkreślać że w Civicu :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...