Jump to content
2 2
franc8

Jaki silnik do LPG

Recommended Posts

Witam, poszukuje auta A4 B7 quatro z silnikiem .... i teraz problem bo auto ma być zagazowane. Najbardziej obstawałem za 1.8T 163KM ale ciężko znaleźć coś sensownego ( nie mówiąc o 190KM) ale jest kilka propozycji z silnikiem 3.2. Pytanie jest takie Jak wygląda odporność na LPG silników od 1.8 w zwyż i jaki koszt instalacji do tego silnika ( tak w przybliżeniu). Podobno 2.0 źle znosi lpg i koszt instalacji duży. Dzięki za odp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W B7 był slinik 1.8T 163 kM - 190kM występowała ale w B6.

W B7 były dwa silniki 2.0 - jeden TFSI (200 lub 220 kM w zależności od wersji), który rzeczywiście trochę trudniej zagazować (wyższy koszt) a także zwykły silnik 2.0 (136kM), do którego łatwiej (taniej) założyć instalację. Jeżeli musi być z napędem quattro to w grę wchodzi jedynie ten TFSI.

Silnik 3.2 podobnie jak 2.0 TFSI ma wtrysk bezpośredni, a najlepiej instalacja się spisuje w autach z wtryskiem wielopunktowym (MPI).

Znaleźć zadbany egzemplarz z dobrym wyposażeniem, nie składany z kilku jest cholernie ciężko.

Quattro zawsze można dołożyć, więc bym się nie upierał, że fabrycznie musi już być z takim napędem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obecnie instalacje mają taką ilość czujników i automatyki, że większość benzyniaków można na spokojnie przerobić na LPG.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tylko trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie czy się opłaci. Do silników z bezpośrednim wtryskiem instalacja jest droższa i prócz spalania gazu dochodzi jakieś 2-4 litry benzyny w zależności jaki sterownik i warunki eksploatacji. Robiąc 10-15 tyś rocznie nawet nie myśl żeby gazowac wynalazki typu fsi, tfsi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie o to chodzi że obecnie można wszystko zagazować tylko nie zawsze jest to ekonomicznie (przebiegi 10-20 tyś), dlatego moje pytanie było czy warto. Czyli jednak nic się w temacie nie zmieniło 1.8 T 163KM potem chip  i  gaz. No cóż trzeba szukać dalej

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
2 2

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...